• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
da kod zagara,i to je onda najvjerojatnije taj p.hidraulik.moram ja njega zvati da vidim sta je s tim.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
nije to taj ph. to je ph od onog new hollanda m100 kojeg trenutno ima........
a taj hidraulik kaj je bio na tvom mf-u je davno prodan, ti si na njemu imao fiksne poluge, ako se ne varam, i getribu koja se uključivala preko sajle???
nego pa kaj nije prošlo više vremena, oko 2 godine mislim kako je imao tog tvog mf-a...........:weedman:
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
da u pravu si imao je nekakvu rucicu iz vana,koja ga je ukljucivala a ta sajla unutra nije nesta radila,fiksne poluge.i nakon par dana ja ga zvao i kazr da je prodo covjeku za zimsku sluzbu,al i on to hoce prodat al za 200e skuplje.23.9 2010 sam uzeo traktor.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a o kojoj se cifri radilo da li znaš????
nije otišo čovjeku u zimsku službu, nego žagarovom rođaku prema varaždinu, koji je to planiral staviti na case-a ali trebalo je dosta tog prerađivat, a i na koljevku mu nije pasala getriba, pa je on to prodao negdje u 1 mjesecu...... :madmana:
znam jer taj čovjek kaj je to prodao, njegov sin moj je najbolji kolega......... pa znam puteve tog ph-a.................
a šta će švercer nego lagati, njima nikad za vjerovati :roll:
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
zato je on meni i reko da bi taj covjek njega prodo ali za 200e skuplje.kaze odvest cu te ja kod covjeka.cijena ovako dok je jos bio na traktoru 500e kao vredi on.nije bilo para nece spustit a traktor mi pase.dogovorimo se da ga skine,sutra dan ja vidim da bi ga mogo uzet nazovem ga da ga neskida da cu uzet,on kaze 700e,da je platio covjeka koji je to radio i sve to.nakod mjesec dana ja bi uzeo i za 700 e onda kaze da je kod covjeka i on trazi 200vise.sad neznas gdje je on?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma čudni su ti obadva. jedan i drugi su trgovci malo žešći, pa neznaš koji bolje laže...... inaće ona getriba ti je bila neispravna, ona sajla je ubiti kao kvačilo, a onaj za uključivanje naprijed prebacuje zupčanik. na prazno je radilo, ali pod opterečenjem se nebi dalo uključiti, a i bile su tam neke kemije unutra. uglavnom dalo se to složiti vrlo efikasno. sjala bi ostala kao kvačilo a umjesto ručke se ugradi el ventil i problem riješen, tko je znao i imao malo mašte, složio bi getribu i taj el. sistem i sve 5.......:supz:
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
probali smo ukljucivat i jedva ukljuci ali kao on nije znao sta sajla sluzi i to je tako proslo vise smo gledali sami traktor nego to.
 
D

dennnis

Guest
imam ideju za podesivu ph po širini. sad bi htio cut komentare... naravno koristio bi se jako kvalitetan materijal da nebi bilo nezeljenih gluposti... na slici sam skicirao.. na mjestu di su krugovi mislio sam da bi bili šarafi i da bise dali popustiti i pošelati širina te onda stegnuti.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    3.7 KB · Pregleda: 91

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na koji traktor bi to stavljao?
mislim da to kod bilo kakvog ozbiljnijeg tereta nebi funkcioniralo.
a zasto uostalom hoces podesavat sirinu?
 
D

dennnis

Guest
na ursus 355
ma sluzilo bi za prijevoz prikljucaka na neka dalja polja da netreba ic dva puta. npr napred rasipač za umjetno gnojivo a otraga prikolica sa gnojivom ili tanjurače ...

a razlog za podešavanje .. različite širine prikljucaka na strojevima

ili bolje onda napraviti fiksnu ph. a prikljucke preraditi na istu mjeru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
SAME ti to ima riješeno na svojoj prednjoj hidraulici, tak da netrebaš kemijati, već prekopiraj.
Iako su sve prednje hidraulike napravljene za kategoriju II, dakle razmak 870mm između kugli.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Prednji kraj jeste malo nizak na traktoru, ali je u trenutku slikanja na njega još montiran p.t. utovarivač sa hidrauličnom korpom za stajnjak, a i gume su mu malo prazne, pa sve skupa izgleda još niže. Inače hidraulika je niža od prednjeg mosta za cca. 50 mm, ali je opet viša od najniže točke na traktoru. Najniža točka hidraulike, kada su poluge ravne je na visini od 350 mm, a kada su poluge potpuno podignute iznosi cca. 270 mm.
Visina podizanja je 930 mm, a spuštanja 180 mm.
Kardan je izveden preko hidromotora od 60 ccm, koji na 500 min-1 razvija snagu od cca. 22 kW, dok na 1000 min-1 razvija snagu od cca. 40 kW. Proizvođač hidromotora je Parker.

Hvala na pohvali.
Jedno pitanje, gledam malo to s tim kardanom, zanimljivo nemaj kaj, na kolko se vrti kardansko vratilo?
Valjda ima neko ograničenje da ne "razvali" priključak ak se prebrzo zavrti?
Ako ide preko iste pumpe kak i ostala hidraulika, dok on vrti sve ostalo, bas ne funkcionira ili?
Hidraulici dizu i to? il sva sila ulja prošiša kroz hidromotor ili obratno? dok koristis nekaj drugo od hidraulike dal motor uspori? ili stane?(valjda ste svatili kaj mislim pitati) :D
Recimo na traktor od 50 ks kolko je cca izlazna snaga na tom vratilu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Skladištar, zaboravi to na tvojem traktoru. Ja sam davno imal ideju o tome, pa sam odustal.
Radije ibaci spremnik goriva i napravi mehanički pogon.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Skladištar, zaboravi to na tvojem traktoru. Ja sam davno imal ideju o tome, pa sam odustal.
Radije ibaci spremnik goriva i napravi mehanički pogon.
bilo bi to preskupo, nis od toga, al bas me zanimaju te tehničke pojedinosti oko toga svega sa instalacijom i protokom ulja i gubicima.
Nije da me zanima al bi htel znati :D
 
K

Katic09

Guest
Izrada prednje hidraulike za zetora..

Dečki treba mi pomoć.
Dal neko je možda već radio prednju hidrauliku na traktor od vas ako je može koja slika i komentar..
Al najvažnije dal neko zna razmak između prednjih vila?:prayer:
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Imao bi pitanja malo vezano za prednju hidruliku dali je moguce staviti na 539 zdracne cilindre,i ventilje? da dizu plug za snjeg dosta je jeftinija verzija sad je sve odvisno jeli dovoljno bara da se pokrecu cilindri....dali iko ista zna o toj kombinaciji
 

Najnoviji postovi

Na vrh