• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Imao bi pitanja malo vezano za prednju hidruliku dali je moguce staviti na 539 zdracne cilindre,i ventilje? da dizu plug za snjeg dosta je jeftinija verzija sad je sve odvisno jeli dovoljno bara da se pokrecu cilindri....dali iko ista zna o toj kombinaciji


Ako je promjer cilndra 60mm, nda na 8 bara imas silu 226 kg x 2 cilindra je nekih 500kg, e sad ak ides na polugu onda jos gubis u slucaju da je hod cilindra manji od potrebne visine dizanja ralice
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imao bi pitanja malo vezano za prednju hidruliku dali je moguce staviti na 539 zdracne cilindre,i ventilje? da dizu plug za snjeg dosta je jeftinija verzija sad je sve odvisno jeli dovoljno bara da se pokrecu cilindri....dali iko ista zna o toj kombinaciji

i ja sam se raspitivo za tu soluciju kod jednog bravara pa mi je reko da ce ju mi cilindri bit prebrzi za rad
 

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
i ja sam se raspitivo za tu soluciju kod jednog bravara pa mi je reko da ce ju mi cilindri bit prebrzi za rad

To jeste malo su brzi,odvisno za sta bi ih upotrebljavo ja sam mislio samo za grn da snjeg cistim hehe tako da nema veze ako je brz!al po moje opet hidrulika je bolja,al skoro duplo pa cak, i tri puta skuplja nego pneumatika!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To jeste malo su brzi,odvisno za sta bi ih upotrebljavo ja sam mislio samo za grn da snjeg cistim hehe tako da nema veze ako je brz!al po moje opet hidrulika je bolja,al skoro duplo pa cak, i tri puta skuplja nego pneumatika!

ja sam mislio isto za ralicu koristit al sam odusto, budem iso na hidrauliku skuplje je al sta sad bitno da napravim si kak spada
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Hidraulične cilindre za prednju hidrauliku lako i jeftino možeš nabaviti kod Rosi Teh - a u Rogaškoj Slatini. Pneumatski cilindri ne valjaju za takve stvari i preslabi su. Ja sam pravio dvije PH i ako ti treba kakva pomoć pitaj
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
jel ko kad napravio kakav izvod za kardan na imt 577?za sto sluzi ona rupa dolje na koljevci?kad je pogledas kroz,s prednje strane,vidis da ide drito na glavnu remenicu motora!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
sve se da napraviti tak i to valjda pumpa-hidromotor ili slično, pitanje je dal to toliko treba da se s tim ideš igrat jedino ako bas to oćeš , možda je jednostavnije kupit bolji traktor s PH-kardanom ako je toliko potrebno.

(nebitno ali da napomenem meni na hurlimanu je bila spojena pumpa na remenicu motora)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I svih ostali priključaka koji imaju trokut-sistem priključenja.

Uglavnom imaš jedan trokut i samo mjenjaš priključke na prednje mhidrauliku, nema prekapčivanja, samo potegneš jednu ručicu i priključak otkopčan, podvezeš pod drugi i digneš, on se sam zakopča :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I svih ostali priključaka koji imaju trokut-sistem priključenja.

Uglavnom imaš jedan trokut i samo mjenjaš priključke na prednje mhidrauliku, nema prekapčivanja, samo potegneš jednu ručicu i priključak otkopčan, podvezeš pod drugi i digneš, on se sam zakopča :)

ahaaaa... zakonn :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
I svih ostali priključaka koji imaju trokut-sistem priključenja.

Uglavnom imaš jedan trokut i samo mjenjaš priključke na prednje mhidrauliku, nema prekapčivanja, samo potegneš jednu ručicu i priključak otkopčan, podvezeš pod drugi i digneš, on se sam zakopča :)

Jeeeee,ali ak imaš prednju kosu treba svakak ič dolje pa skidat kardan i španere od kose..Uglavnom meni je nekak ljepše raskopčat kosu normalno da trokut ostane na kosi..Jer smeta prednjim svjetlima..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je druga stvar ako nekome smeta trokut napred, a vidim dosta njih da se voze s njim napred cjelu godinu :)

Nego reci mi marko, ovi španeri (federi) na kosi koji se kopčaju napred kod haube, čemu to zapravo služi.
Vidim da ih neke kose imaju, a neke ne.
Ja recimo nemam napred na PVH to kud zakopčati, nemam ona dva bočna flaha kud se to kopča, moral budem nekaj smišljati ako stigne kosilica na proljeće.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
To je druga stvar ako nekome smeta trokut napred, a vidim dosta njih da se voze s njim napred cjelu godinu :)

Nego reci mi marko, ovi španeri (federi) na kosi koji se kopčaju napred kod haube, čemu to zapravo služi.
Vidim da ih neke kose imaju, a neke ne.
Ja recimo nemam napred na PVH to kud zakopčati, nemam ona dva bočna flaha kud se to kopča, moral budem nekaj smišljati ako stigne kosilica na proljeće.

Ti federi su pripomoč ako s kosom naletiš na nekakav panj ili tome slično kad kosiš i onda da se kosa lakše podigne u zrak..Ubiti kao pomočno sredstvo..

Nisam ni ja imao nosače kam bi te federe skopčao,al malo mašti na volju i dao sam je izradit i samo prišrafao gore..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, tako znaći.
Ma lako se oni naprave doma iz pravog materijala, malo boje i bude ko original :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh