• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
Dobri cilindri,ostala konstrukcija bi bila dobra da je duplo deblja,i ona 4 sarafica ako mogu sa slike ocijeniti su M 10 a to ce neki malo veci teret precvikat ako naides na nerava teren,trebo si staviti trokut ukrutu,

nije bas da je konstrukcija toliko slaba jer debljina ploce je 20mm a sirina je 120mm,
meni to neizgleda tako slabo,a mozda i varam se nneznam nemam nekog iskustva sa ovim stvarim
sarafici su 16mm mozda na slici izgledaju slabasno.
ako se polomi znaci da i nije valjalo:(grin):
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Slika me onda dosta vara ali sve jedno trebalo bi tu jos ukruta i veza,malo pogledaj orginalne PH pa malo do uredi svoju tj jos malo trokut ojacanja i bice onda Ok
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
imali gdje kakvi skica gdjese prikazuje predja hidraulika jer ija moslim na svome traktoru praviti pabimi dobro dosli kakvi savjeti i crtezi
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
imali gdje kakvi skica gdjese prikazuje predja hidraulika jer ija moslim na svome traktoru praviti pabimi dobro dosli kakvi savjeti i crtezi

pregledas sve slike ph na forumu i iz toga izvuces sebi ono sto ti odgovara i sto mozes napraviti,
i ja sam tako uradio i napravio kako sam najbolje znao.
zato se ovom prilikom zahvaljujem svima koji su stavili slike i davali svoja misljenja
o izradi ph:icon_fU:
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi koje prikljucke koristite za prednju hidrauliku kod obrade i pripreme za sjetvu, da li ima koristi od toga u vidu ekonomicnosti??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve ti zavisi kakvu imaš zemlju i dali imaš potrebe za tim.
Neki kvalitetni priključak koji se gura napred u obradi zemlje dosta košta, ali i puno znači pogotovo ako je malo jača i kvrgavija zemlja, teža z obradu.
NPR. napred neki valjak koji melje u kombinaciji sa RD iza.

Ja koristim napred 3-krilne drljače u kombinaciji sa sjetvospremačem 2,5m i idem u prolječe direkt u zimsku brazdu i odmah se može sijati kukuruza iza tog SAMO JEDNOG prohoda.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ti se budeš jedanput napiknul na te drljače. Bilo bi bolje napraviti 2 valjka sa flakovima za napred ili valjke sa šiljcima ali to je samo moje mišljenje. Ako je tebi dobro i meni je
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za sad je tak kak je...no ojačane su drljače s lancima maximalno, može jedino cjela konstrukcija puči, ali da krilo odpadne, to ne! :)
nema tu neke posebne sile, one samo poravnavaju gornji sloj.

Za moje potrebe i potrebe mojeg zemljišta, želja mi je ovo nabaviti!!
2,5 m ovih duplih rotora i greda s noževima ispred njih, a iza u kombinacijie sjetvospremač ili RD.
http://www.eum-agrotec.de/fotos.html
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Na te rotore sam mislio. To bi bila prava stvar. Nije to komplicirano ni napraviti
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
mislim da citam ovu temu već drugi put

pošto smo opet dosli na ideju i želju za prednji hidroulik koristili bi ga za eventualno ralicu utege i nešto poput ovoga u proslim postovima

također mi to tigleda da nije teško za napravit to nema velike brzine pa nemora biti točno balansirano?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
jos jedna
dsc00258jv.jpg
Jako lijepo napravljeno.Ja sam na svoga renola isto napravio prednji hidraulik,i koristim ga za uteg kada mi treba,ralicu za čistit snijeg ili nešto razgrnuti,neki priključak negdje povesti,a i brnače nekada znam zakopčati napred a iza rotodrljača i to je onda poso,uglavnom dosta ju koristim,a na maseyu sam ju imao za to mi je falila na renolu pa sam si to složio,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
dali neko ima ovakve cilindre ili slicne,isto mi trba za prednji hidraulik
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako se ponasaju dvosmjerni cilindti na ph, zar nisu prakticniji jednosmjerni
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Nemreš koristiti jednoradne cilindre na ovakvoj izvedbi, jer oni dižu uvlačenjem.
Plunger cilindre to koriste Sameove PH, no u tvorničkoj izvedbi, s koljevkom predviđenom za takvu ugradnju.

Ovi, dvoradni, ili imaju onaj mesingani filter na priključku "za guranje", ili povratno crijevo u getribu. Ako pak na traktoru postoji razvodnik s plivajućim položajem...hura!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Meni je praktičniji dvosmijerni , možeš da se podigneš , pritisneš i preciznije odrediš visinu , na rusima ima i plivajuća hidraulika ali je nikad ni ne koristim
Ja sam znači pristalica dvosmijerne ali ako nekome treba jednosmijerna onda može da napravi improvizaciju , recimo duguljasta rupa umjesto jednog bolcna na klipu koja može da se fiksira ako hoćeš fiksnu ili da se nekako mehanički aktivira ta duguljasta rupa da bi dobio neki slobodni hod (plivajući) položaj

Evo danas sam dobavio i ostatak one ralice što sam kupio u tvom komšiluku , vidjećemo vjerovano će još jedna PH i na T40 da se montira , dok se još malo konsolidujem
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nemreš koristiti jednoradne cilindre na ovakvoj izvedbi, jer oni dižu uvlačenjem.
Plunger cilindre to koriste Sameove PH, no u tvorničkoj izvedbi, s koljevkom predviđenom za takvu ugradnju.

Ovi, dvoradni, ili imaju onaj mesingani filter na priključku "za guranje", ili povratno crijevo u getribu. Ako pak na traktoru postoji razvodnik s plivajućim položajem...hura!
pa moglo bi se u tom slucaju od dvosmjerni koji su vec tu da preureden u jednosmjerne, da se ostavi crijevo na jednom prikljucku a drugi da se stavi samo ozraka,. Sve ovo u slucaju da je bolji plivajuci rezim rada, po meni je bolji jer prikljucak prati teren.

Meni je praktičniji dvosmijerni , možeš da se podigneš , pritisneš i preciznije odrediš visinu , na rusima ima i plivajuća hidraulika ali je nikad ni ne koristim
Ja sam znači pristalica dvosmijerne ali ako nekome treba jednosmijerna onda može da napravi improvizaciju , recimo duguljasta rupa umjesto jednog bolcna na klipu koja može da se fiksira ako hoćeš fiksnu ili da se nekako mehanički aktivira ta duguljasta rupa da bi dobio neki slobodni hod (plivajući) položaj

Evo danas sam dobavio i ostatak one ralice što sam kupio u tvom komšiluku , vidjećemo vjerovano će još jedna PH i na T40 da se montira , dok se još malo konsolidujem
samo polako, nemora za ovu zimu stici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa to uvijek ostaju dvoradni cilindri po konstrukciji, a zavisno kak ih spojiš uvlače ili guraju klipnjaču.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mislio sam da ulje pod tlakom ide samo na jednu stranu cilindra pri davanj komande za gore, odnosno usljed tezine prikljucka da se varaca u rezervoar hidraulike davanjem komande dole, zanci samo jedna starana cilindra spojena, a druga je samo ozraka
 

Najnoviji postovi

Na vrh