• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo kako je kolega na mojem bivsem traktoru rijesio prednju hidrauliku bez hidraulike. sad je samo za ralicu,ali dalo bi se napraviti normalno kopcanje.

3i4s.jpg


nbdj.jpg



image hosting sites
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Odlično se dosjetio i to ga je daleko jeftinije izašlo nego da je kupovao cilindar i crijeva potrebna za hidrauliku.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Taj isti pricip je ovdje na forumu prvi predstavio @BOBO kako je jedan njegov poznanik uradio na ursuzu
Mada ovo je jako elegantno urađeno samo mora napraviti oko ovih rolnica neku zaštitu da sajla ne ispadne iz ležišta pri ''odskoku'' kašike
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima covjek dara za to,on mi godinama sve slaže sta se tice zeljeza. a kod rolnica,mozda ce biti sajla dovoljno napeta kad je ralica gore,pa da ne ispadne,a ako i hoce,on ce to brzo rijesiti. snijega nema,pa se nije imalo kad isprobati.
i,da,savo,jesi ti popravljao ove slike? imageshack je sav promijenio,pa krivo ispalo!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Biće sajla napeta samo kada je kašika dignut a, kada je kašika na zemlji i poluge su spuštene , e sad , u tom položaju ako kašika poskoči sajla će se olabaviti i siguran sam da će ispasti sa neke rolnice a ako se to desi sajla je odmah oštećena
Znači bolje neka to riješi odmah

Jesam ti popravio slike ali ovu zadnju nisam jer je prevelika pa sam je ostavio ovako , a ona ti je samo preko imageshacka koji se u zadnje vrijeme ubezobrazio mnogo
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh,da,na to nisam mislio sto se desi kad je ralica na zemlji. reci cu mu o tome kad ga vidim.
ma skroz su promijenili cijeli izgled imageshacka,i uopce nisam mogao naci link za forume.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se čini premali koloturnik (far je 140 mm) tak da bi sajla brzo stradala zbog malog radijusa namatanja ideja ok .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma za staviti ralicu i ocistiti dvoriste par puta u godini bude ok,a za neki tezi prikljucak i ozbiljan rad to nije rjesenje,a s tim da nemas ni kardan,pa bez kardana je prednji hidraulik skoro neupotrebljiv.
jedan drugi kolega vec kopira takav sistem sebi za ralicu,pa sam ja stavio ovdje ako nekome treba dobra ideja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kolika ti je manja mjera kotirana na slici a kolika veča?


Kolike su mejre cilindra , unutarnji promjer a koliki je promjer klipnjače ?
Koliko teretaq planiraš nositi na PH?

Koliko je od poda najniža točka spuštanja krajeva poluga a koliko naviša ?
hvala

vaš velečasni .

PS. nije loše , ja bi samo napravio višlje rogove da je lakše naciljati priključak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ti cilindri su bili cilindri nagiba na Indosu
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Lambo ph
Manja mjera je 140mm a veća 880mm.
Vanjski promjer cilindra je 110mm unutarnji 100mm a klipnjaca 30mm, radni hod 110mm.
Planirana podizna moc je 1500-2000kg, čim ju završim budem isprobal.
Najniža točka je 30cm a najviša 100cm.

Da, od Indosa su.
Bili bi puno bolji da imaju hod oko 150mm ali.... :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: Izrada ph na Zetora 9540


Bok Ivica,odlicno napravljena PH,svaka ti cast!!! :icon_pray:
Zanima me koliko te financijski izasla izrada PH? Mislim dal se to isplati sam radit.
I gdje si nabavio materijal,razvodnik,crijeva itd.
ako nije problem da mi malo napises o tome,jer mi se ful sviđa :(y):
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Pločevine su sa Sava prometa u Zg i Unimera u Čk pa su doma rezane i uređivane, cijena po kg je u Zg 3,5kn i u Čk 4kn. Cilindre i komandu sam kupio u Slo-Rosi teh, cilindri su 100€/kom dimenzija 80/35-200, komanda je dupla dvoradna 40L s plivajućim položajem na jednoj komandi mislim da je 150€, lajtunge mi je radio tu obližnji majstor, mislim da ih je bilo 27m-oko 2000kn. Šarafe 10.9 tvrdoće sam kupio u Opremi u Vrbovcu. Pločevine su većinom 25mm debljine, kuke za kopćanje su od 42mm.
Kategorija je cat.2 na 870mm razmaka i za 28mm klinove.
Uglavnom nisam nigdje mogao naći uopće PH za 9540 a i ne ovakve jačine, radio sam duple ruke po uzoru na fendt-ove PH zbog raličenja.
Napravio sam plivajući položaj na kukama (šaraf u gornju rupu) koji ima hod oko 5cm i dolje na rukama gdje se vadi stražnji klin pa ruke imaju veliki hod neovisno jedna o drugoj za eventualno neki valjak i sl. priključke za rad po zemlji.

Inače ako netro treba ph moze se dogovoriti izrada za gotovo sve vrste traktora.


1ta5.jpg


plivajući položaj
qjbe.jpg


zpjc.jpg


900x.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh