• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Neznam točno za ovu staru...
Kasnije sam napravio mnogo bolju i jaču. I ono što je najvažnije kod prednje hidraulike, mnogo je bliže traktoru

kd79eo.jpg


izuyok.jpg
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Na koliko su ti donja i gornja točka dizanja?
Koliko ti je dužina od osovine-glavnog panta do kugle?
El se ne bojiš da bi ti se ruke mogle "razvinuti" po visini prilikom opterećenja na samo jednu ruku ili prilikom jače torzione sile po dužnoj osi.? Jer lim koji povezuje koljevke za ruke drži dobro na silu razmicanja i bočne sile..
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Donja tocka je 10 cm, a gornja 90. Duzinu poluge neznam na pamet, izmjerit cu. Pa i nisu bas limovi u pitanju. Poluge su 30x120 mm, prihvat ppluga je od ploca debljine 20 mm, po ez 15 mm, a nosiva rama na traktoru od 25 mm. Nece se savinuti, isprobano je s ralicom u radu s zemljom i ravnanjem puteva, a tamo se javljaju puno vece sile nego kod ciscenja snijega
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Pod riječi lim nisam htio reci da je tanko, tak ga u prodaji zovu npr lim 25mm.
Hidraulik je jak, a mislio sam na silu kad ti jednu polugu stišće dolje a drugu diže gore..
Imaš stvarno puno klirensa, meni su točke 30-100cm
 
Posljednje uređivanje:

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
sad nemas prednju kuku(ako vidim dobro),a to mi je jako potrebno.
jel imas nacrte od toga?
:)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Za sad nisam imao problema sa donjom točkom no mislim da nebi ništ smetalo da je npr na 20cm. Mjerio sam na Sauterovom ph na Claasu 200ks ima 30-90cm.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Imam prednju kuku pogledaj pazljivije. Uklopljena je u konstrukciju ispod kopcanja srednje poluge. Naravno, pa moja je ideja
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
zjocko imas koji ovaj svoj zastitni znak doma pa da stavim na svoju PH ipak je tvoj projekat
 

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
znaci sad na tom belarusu imas zadnji rovokopac,prednji utovarivac i prednju hidrauliku?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Da, sad je multipraktican. MF595, da vidimo slike ph? Jesi li ju sastavio?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Gledqm vase prednje hidraulike I neznam nesvida mi se sto su poluge spojene u kruto..ja na agroplusu imam poluge svaku zasebno I to radi da je milina.pogotovo kad kosim sa kosom po neravnom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisu spojene ako su preklopne , to im daje mogučnost da su krute a kad se oslobodi klin imaju potrebnu prilagodljivost terenu .

vaš velečasni
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ni ja neznam zašto su na prednjem hidrauliku poluge krute znači bez stabilizatora.Na mom fendu 714 vario je orginalni tvornički prednji hidraulik preklopni i krut i ako je švabo to tak napravil vjerovatno tak mora biti.Ako netko zna razlog neka nas prosvjetli.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobre su ove prednje hidraulike,poluge nisu nigdje krute,svaka ruka je za sebe..Druga stvar je sto nema šlicovanih rupa na nosačima poluga da ima plivajuči položaj..Jedini plivajuči položaj je taj da sse izvadi boclin van koji drži ruku poluge..
 

tomislav.m.

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
68
evo jedna prednja hidraulika u izradi, neznam sliku postavit moze pomoc

DSC02268.jpg


ovakve cilindre sam ugradio dali neko zna po ovim oznakama kolika im je snaga?

DSC02072.jpg



Nadam se da bu sutra bolje išlo postavljanje slika
MUHA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
snaga im ovisi o pritisku. ak su prema oznakama specifikacije nutarnji fi cilindra 80 mm, klipnjača fi 30 mm i ak ti je tlak u sistemu 160 bara, onda ti je snaga uvlačenja tj dizanja svakog cilindra 7 tona. nakon toga izmjeriš koliko ti je puta dužina poluge od kačenja cilindra do vrha veća od dužine poluge od vješanja poluge za nosač do kačenja cilindra. kad izračunaš taj omjer podijeti snagu uvlačenja tog cilindra s tim omjerom i dobiveni rezultat ti je statična nosivost tvojih poluga na vrhu. dinamička nosivost je opet priča za sebe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Nema veze s crijevom, već s protokom razvodnika i pumpe.
1/4" ti je svakako dosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh