• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Skroz dobro i pristojno odrađeno.
Imamo još jednog Zjocka, svaka čast!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Re: New Holland

Ko ti je pigal ruke? Koliko znam da niti Čelik nemre tak debele frkati.
Jel na mrzlo ili na toplo?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lambo ph
Manja mjera je 140mm a veća 880mm.
Vanjski promjer cilindra je 110mm unutarnji 100mm a klipnjaca 30mm, radni hod 110mm.
Planirana podizna moc je 1500-2000kg, čim ju završim budem isprobal.
Najniža točka je 30cm a najviša 100cm.

Da, od Indosa su.
Bili bi puno bolji da imaju hod oko 150mm ali.... :)
Kako planiraš testirati podiznu moč ?
Ako nije problem isprobaj s manometrom .

vaš velečasni
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Svaka čast na radu, ak ti nije problem daj stavi koju sliku traktora jer jako rijetko viđam takve zetore.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Kako planiraš testirati podiznu moč ?
Ako nije problem isprobaj s manometrom .

Imam manometar al kaj bi s njim izmjeril? Mogu dobiti pritisak ko i bilo gdje drugdje na kiper izlazu..
Imam 180bara na traktoru.
Moglo bi se tocno izmjeriti da napeljam nesto tesko na vagu i dizem "do tvrdog" i dobim netto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne na vagu , nego ispred vage .

Manometar bi trebao staviti na komoru uvlačenja cilindra tako da se vidi na koliko bara diže tih dvije tone .
Površinski računski diže na kraju svake poluge dvije tone ...ne računajuči kut poluga .
pa me zanima onako iz prakse koliko bude bara .

vaš velečasni
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ko ti je pigal ruke? Koliko znam da niti Čelik nemre tak debele frkati.
Jel na mrzlo ili na toplo?

Na toplo je pigano, plamenikom je grijano pa na preši frkano, malo smo prešu prilagodili i ide dobro. Dok je skroz zgrijano 20t preša je malo na knap.

Svaka čast na trudu, dobro izgleda ;-)

Hvala ti.
Dobronamjerne sugestije, primjedbe i prijedlozi su dobro došli od svih u svrhu unapređenja.... :)

ne na vagu , nego ispred vage .

Manometar bi trebao staviti na komoru uvlačenja cilindra tako da se vidi na koliko bara diže tih dvije tone .
Površinski računski diže na kraju svake poluge dvije tone ...ne računajuči kut poluga .
pa me zanima onako iz prakse koliko bude bara .

vaš velečasni

Jasno da ispred vage.
Po izračunu bi trebal svaki cilindar dizati 2t na 880mm dužine?
Za to bi moral napraviti neku račvu na lajtungu da mogu istodobno spojiti cilindar i manometar..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Netrebaš, ak je cijev na brzu spojnicu. Posudim ti ja manometar koji se spaja u seriju s kiper cijevi (ima mušku i žensku utičnu spojnicu).
Područje je 250 bara.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ne, lajtung ide direktno s komande na cilindar. Na brze spojke imam jedino lajtunge za napajanje komandi (tlak i povrat).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Pa moreš i tu spojiti. Sve dok je komanda u dizanju, tlak bu isti.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Znam to al bi moral kupiti redukcije s m22 na mjeru koju imam na lajtungu a i lajtung ulazi tirekt u komandu a na komandi nema mjesta za brzu spojku jer su izlazi jako blizu, znaci trebal bi mi komad lajtunga od komande do T komada gdje bi onda mogel zreducirati na m22x1,5 za brzu spojku. Na cilindru isto nema mjesta jer je zavrsetak pod 90' da bi stao u "koljevku".

Pa moreš i tu spojiti. Sve dok je komanda u dizanju, tlak bu isti.

Aha, mislis na tlačni dovod do komande?
Mislim da na Zetoru to nebi bilo bas točno jer komanda sama prouzrokuje određeni otpor, al na Lambu bi mogel posto idem s lajtungom direkt odiza s izlaza napred na cilindar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Vidio sam ph na njuškalu mislim da si promašio struku
morat ču navratit da vidim sigurno se radiona proširila još malo pa ce bikovi van
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
PREDNJA HIDRAULIKA Lambo Racing 150

gc6v.jpg


wr44.jpg


4xzk.jpg


92gq.jpg


d5mn.jpg


kanb.jpg


d0jo.jpg


otgl.jpg


ibdi.jpg


6s0w.jpg
 

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
Ma nije loše Savoris, važno da imaš sve s prednje strane. Dizat ćeš bez problema i s jednim cilindrom. Pa evo i ja sam na onoj svojoj stavio jedan cilindar i to tanji od ovog tvojeg pa je dizao ralicu od 450 kg + materijal ispred nje.



Za viličar je ionako preslab, a i preglednost je bolja sa stražnje strane traktora jer vidiš vilice kad ulaze pod paletu.
Kad će ralica gore? Evo prognoza je da će bit hladno i snijeg... :mrgreen:

koliko te je to kostalo ako se sjecas?
tak bi si i ja na 920 :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh