• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJA HIDRAULIKA

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
He , kupio sam frontalnu kosačicu za bagatelu , sada da vidimo šta s'njom da radim :confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
He , kupio sam frontalnu kosačicu za bagatelu , sada da vidimo šta s'njom da radim :confused:

Kakvu, koji zahvat, imaš slike???

Veliš problem, neznaš šta da snjom radiš?? :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nemam pojma ni šta sam kupio :lol: samo sam zavirio malo ispod cerade i vidio da se sve vrti i nema lufta
Normalno da ni neznam koje je marke a nemam ni slike jer sam je sinoć kupio u prolazu , možda sutra odem da je dovezem

Pa i jeste problem što neznam šta bih snjom
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
To je druga stvar ako nekome smeta trokut napred, a vidim dosta njih da se voze s njim napred cjelu godinu :)

Nego reci mi marko, ovi španeri (federi) na kosi koji se kopčaju napred kod haube, čemu to zapravo služi.
Vidim da ih neke kose imaju, a neke ne.
Ja recimo nemam napred na PVH to kud zakopčati, nemam ona dva bočna flaha kud se to kopča, moral budem nekaj smišljati ako stigne kosilica na proljeće.

Da se ubacim u raspravu! Ja sam prije dvije godine kupio prednju kosu Pz 270 al isto bez federa i trokuta ! trokut sam nabavio i kosio prve godine bez federa -fala Bogu da se nije ništa razletelo- ( vrti se preko 1000 okr/kardana- kak i ima večina traktora) ! Malo sam gledao po katalozima čemu služe ti federi kad ono kosa se nesmije voziti cijelom težinom (od 600-700 kg) na tanjurima nego ti federi moraju "umanjiti" masu na oko 150-200 kg ( dva čovjeka je moraju bez problema podići kad je spuštana na zemlju) ! odmah sam dao složiti federe i nosače na traktoru i sad je to sasvim druga priča (pogotovo na neravnom terenu)...!
Jako je lijepo kositi sa prednjom kosom jedino treba paziti na maslačak itd što se nerijetko nakupi na kiler pa temperatura "podivlja"....!
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Savo, sa t-40 mozes kositi u rikverc, imas velik izbor brzina, za voznju nazad, jedino ti je problem 1000 obrtaja kardana.
 
B

Bobo

Guest
Da je Savi nesto "problem"... Jesi li ti svjestan sto si napisao??
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Da je Savi nesto "problem"... Jesi li ti svjestan sto si napisao??

Je.... bobo sad vidjoh, sta sam napisao, ipak je to nas SAVA. :prayer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:rolfer: smanjite malo :rolfer:

Mislim da imam rješenje , napravit ću cijelo pogonsko vozilo :partyman:

Znači sve one rade na 1000 RPM kardana ?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Znači sve one rade na 1000 RPM kardana ?
Bar koliko ja znam da sve rade na 1000rpm,i još se naprijed kardan vrti u kontra smjeru,tak da bi trebalo probat skopčat na zadnju hidrauliku i vidjet kako se bubnjevi na kosi okreču..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma to je lako vidjeti , okrenem rukom tanjire i vidim smijer kardana
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ma to je lako vidjeti , okrenem rukom tanjire i vidim smijer kardana

Ma dečki to vam taman odgovara -odotraga kosa se vrti u kostra smijeru ,a ti normalno kosiš prema naprijed (obrnuti smjer košenja kose) tak da na isto dođe jedino je problem što ćeš gaziti ispred kose.....:finga:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Več kad smo kod prednjih kosa, sjetio sam se da sam vidio jednu prednju kosu 2.0m prikopčanu na zadnji kraj IMT-a 542 i čovjek tako kosi između redova u vinogradu i radi bez greške.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam sinoć dotjerao ovu kosu , marka BUCHER , zahvat 165 , kontra smijer (znači prednja 100%) , redukciju nisam brojao

Može ona da se koristi i tako ali onda gaziš po nepokošenoj travi ako ideš naprijed ili ti razbacuje na stranu već pokošenu travu ako ideš u rikverc
E sad , možda postoji mogućnost u kosačici da se probacivanjem zupčanika promijeni smiejer i onda dobiješ pravu stvar
Za sada sam još u fazi razmišljanja ŠTA i KAKO

uglavnom znam šta mi treba : samohodna kosačica koja može da kosi kroz voćnjake sa jednim malim problemom a to je da mora biti što manja i okretnija
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ma ti si majstor Savo, slozi neko kratko vozilo s prednjim pogonom i zadnjim skretanjem tockova. S time ces se svukud zavuci ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Upravo razmišljam u tom pravcu ali ima mnogo nepoznatih X i Y :evil:
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
ph
dsc00259os.jpg


jos koja sjika
dsc00261ri.jpg


jos jedna
dsc00258jv.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Hm , lijepo ono izgleda samo se bojim da neće biti doboljno jako , opet sve zavisi od tvojih potreba i svrhe u koju bi koristio PH
 

jole

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
88
namjena ph bit ce uglavnom za prevesti dva prikljucka na udaljene parcele .
nazad feza,naprijed sijacica i tome slicno
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Dobri cilindri,ostala konstrukcija bi bila dobra da je duplo deblja,i ona 4 sarafica ako mogu sa slike ocijeniti su M 10 a to ce neki malo veci teret precvikat ako naides na nerava teren,trebo si staviti trokut ukrutu,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
To ok , samo nemoj da ti padne ideja da nabaciš neku kašiku naprijed ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh