• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednja ralica za ATV/Quad

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
U izradi sam jedne mini ralice za ATV motor..

Pa me zanima dal ima kakve koristi stavljati ispod ralice gumu ili ne??
Čistit ču samo po asfaltu.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
@marko93
ma nema potrebe stavljat gumu..samo navaris ispod flah i dobro je
a gdje ces stavit nosace, ispred na ramu ili ispod na ramu?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
@marko93
ma nema potrebe stavljat gumu..samo navaris ispod flah i dobro je
a gdje ces stavit nosace, ispred na ramu ili ispod na ramu?

Nosač na ATV sam več napravio,slikao sam al je mutno,budem sutra poslikao,nosač je pričvršen na 2 mjesta.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ti imas accessa 300 ak se ne varam?..samo da ti se ne kopca ralica na prednji kraj quada..iz iskustva ti govorim jer dize prednji kraj malo u zrak i nema sanse da i malo skrenes, a kad je zakrenuta u jednu stranu quad samo bjezi u suprotnu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ti imas accessa 300 ak se ne varam?..samo da ti se ne kopca ralica na prednji kraj quada..iz iskustva ti govorim jer dize prednji kraj malo u zrak i nema sanse da i malo skrenes, a kad je zakrenuta u jednu stranu quad samo bjezi u suprotnu

Access 250 imam,a na prednji kraj sam stavio,jer se drugačije neda,a znam da bi se takvo nešto moglo događat,pošto je on visok naprijed,i onda kad ralica gura onda vrši kontra silu na njega i odiguje prednji kraj..

Probat ču nekak napravit da se mi to ne dešava:confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prihvat poluge ralice mora biti niže od prihvata na ralici ..
Zašto ..ne da mi se objašnjavati .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Prihvat poluge ralice mora biti niže od prihvata na ralici ..
Zašto ..ne da mi se objašnjavati .

Eh,ovo sam shvatio nakon kaj mi je fendonja napisao da bi se to moglo dešavat da su kotači u zraku,ali kad sam malo prespavao zaključio sam isto kaj si rekao,i sasvim mi je jasno i tak ču i napravit, i onda neče bit tog problema da se kotači dižu,nego baš kontra sila če ih stiskat prema dolje:D

Evo ovdje sam stao,sad slijedi najteži dio,izrade same ralice:


Uploaded with ImageShack.us

Ako tko ima kaj za dodat,kaj bi se moglo izmijenit,kritike neke da se ispravi kad nije kasno?
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ako tko ima kaj za dodat,kaj bi se moglo izmijenit,kritike neke da se ispravi kad nije kasno?

Ćini mi se da ti sve stoji u koso...simetrija je poželjna...:)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ćini mi se da ti sve stoji u koso...simetrija je poželjna...:)

Ajd nije simetrčino,ali nije ni za bacit,nisam se još naučio da radim s nekim spravama za točnost nego je sve "od oka"...:rolfer::partyman:


@zjockoo:ak možeš na brzinu skicirat ralicu u nekom programu,širine 1500mm,i visine 750mm,jer to neznam kak bi se uopče počeo radit:confused:

Htio bi da bude onako u polukrug kao prava ralica:finga:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ajd nije simetrčino,ali nije ni za bacit,nisam se još naučio da radim s nekim spravama za točnost nego je sve "od oka"...:rolfer::partyman:


@zjockoo:ak možeš na brzinu skicirat ralicu u nekom programu,širine 1500mm,i visine 750mm,jer to neznam kak bi se uopče počeo radit:confused:

Htio bi da bude onako u polukrug kao prava ralica:finga:

S čim nisi naučio radit, s kutomjerom? Kako si onda prošao razrede do sad?
1.5 m? Koliko je težak Quad? Što može imat, 15 ks...? Teško ćeš to gurati s njim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj ste vi komotni ..ne bude čakl 3 dana kao naša ziimska služba ..ide na teren s prvim pahuljama
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
S čim nisi naučio radit, s kutomjerom? Kako si onda prošao razrede do sad?
1.5 m? Koliko je težak Quad? Što može imat, 15 ks...? Teško ćeš to gurati s njim.

Kutomjer,uhh,jedino metar koristim i vinklin,loša navika:roll:

Quad ima oko 200kg prazan,20ks..
A njegova širina je 1250mm,pa bi ralica morala bit malo šira,jer kad se zaokrene u stranu se opet nekaj izgubi zahvata..:?
A dobro tih 1.5m je možda i previše,al 1.4 bi bilo taman:confused:
 
Na vrh