• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednja ralica za ATV/Quad

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
taj quad ima 19 KS..isto ko i moj bivsi..idealne dimenzije bi bile 120x40-50 cm..tak je otprilike moja bila i nizbrdo sam gural preko pola metra snijega, i to bez lanaca
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
taj quad ima 19 KS..isto ko i moj bivsi..idealne dimenzije bi bile 120x40-50 cm..tak je otprilike moja bila i nizbrdo sam gural preko pola metra snijega, i to bez lanaca
Onda nisi imao takav Quad..

Širina 120cm je preusko za njega jer nebi pokrivala trag kotača,još kad se zakosi nikako,visina 40-50cm,je na knap,jer kad postigneš malo veču brzinu snijeg če počet letjet preko ralice..

Za snagu ne sumanjm da je preslab,ako bude prebrz stavim manji zupčanik.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ne..mislio sam reci da su iste snage
Za moj je bilo taman 120, za tvoj bi bilo 130,135. ..probaj sa metrom da vidiš kak izgleda
A visina ne treba biti velika..samo da je ralica pravilnog oblika i da rotira snijeg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ne..mislio sam reci da su iste snage
Za moj je bilo taman 120, za tvoj bi bilo 130,135. ..probaj sa metrom da vidiš kak izgleda
A visina ne treba biti velika..samo da je ralica pravilnog oblika i da rotira snijeg

Ovaj tjedan bi trebala ralica bit gotova, nadam se samo da bude kakov snijeg čim prije:finga:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I tak i denes se nekaj malo delalo:
fotografija0392.jpg

fotografija0390a.jpg


Ralica je na kraju široka 1350mm,a visoka je 700mm.

Malo če se odužit posel i na drugi tjedan....
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ralica je skoro gotova a snjega nigdje na vidiku :mrgreen: da bude probe :axe: a šta češ čistit sa ATV-om dvorište ili ???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ralica je skoro gotova a snjega nigdje na vidiku :mrgreen: da bude probe :axe: a šta češ čistit sa ATV-om dvorište ili ???
Da,radovi polako idu kraju,još samo riješim zakretanje ralice i može proba na suho:mrgreen::mrgreen::),,sad kad treba snijeg sad ga nema:)

Za početak ču čistit po dvorištu da vidim kak bude to funnkcioniralo:weedman:
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
mozda je malo previsoka:scratch al nema to veze, jedino sto ruzno tak izgleda (barem meni)
budes slozio kakvu zastitu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
budes slozio kakvu zastitu?

ono,kad lupiš u tvrdo da ti se preklopi inače bude sranja.....
ja sa mtd-om od 17,5 ks vučem ralicu od 117 cm. bez problema samo moram imati lance zbog profila guma.....
jedino otraga da metneš kakav uteg ak ti bude prelegan,pogotovo za mokar snijeg...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ono,kad lupiš u tvrdo da ti se preklopi inače bude sranja.....
ja sa mtd-om od 17,5 ks vučem ralicu od 117 cm. bez problema samo moram imati lance zbog profila guma.....
jedino otraga da metneš kakav uteg ak ti bude prelegan,pogotovo za mokar snijeg...

Zaštitu za sad neču stavljat,al ako se ukaže potreba lako se to složi..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ne vidim dobro,kaj ti je jedino uporište na samom limu to buš prepičil
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ne vidim dobro,kaj ti je jedino uporište na samom limu to buš prepičil

Tu sam stao s poslom:D

Trebam još složit prihvat s ralice na nosač i onda može proba,ovo sam ralicu sam tak stavio da vidim kak bude zgledalo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Taj kvad mi izgleda kao muzejski primjerak, jer na njemu vidim mnoge neprakticnosti za koristenje :confused:
Mnogi bi ga rado imali u svom muzeju bez obzira na primjenu :rolleyess:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mnogi bi ga rado imali u svom muzeju bez obzira na primjenu :rolleyess:

Bolje 260 hiljada u dzepu nego ovo u muzeju :finga:
Ali opet sve su to finese, kako ko voli :weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uz puno razmišljanja,ubačen je i sistem preklapanja ralice..
S početka nisam htio taj sistem,ali onda sam malo gledao slike,i mnogi su mi preporučili kaj to stavim,reko zakaj nebi...

Sada mi još preostaje riješit sistem dizanja i zakosivanja..



Uploaded with ImageShack.us
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Jel vidiš preko tak visoke ralice? Šta je sa donjim strugajućim bridom, treba staviti neki nož?

Bez uvrede, ako cilj izrade nije bila neka "profi" ralica, onda je ovo muka ježeva. Puno švasanja, rezanja, krojenja, ubacivanja kojekakvih komadića, kemijanja... Moglo je jednostavnije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jel vidiš preko tak visoke ralice? Šta je sa donjim strugajućim bridom, treba staviti neki nož?

Bez uvrede, ako cilj izrade nije bila neka "profi" ralica, onda je ovo muka ježeva. Puno švasanja, rezanja, krojenja, ubacivanja kojekakvih komadića, kemijanja... Moglo je jednostavnije.
Naravno da vidim preko..

A kaj se tiče ralice,uvijek može bolje bit,u svakom poslu ne samo ovdje..
Ma nije ovo bila nikakva muka,ovo sam radio s veseljem,i bitno mi je kaj služi svrsi kojoj je namijenjeno,a ne da ljep izgleda...Na donji brid ide gore flah koji se šrafa..

Hvala na kritiki,to ne može bit uvreda,samo znak da neke stvari treba ispraviti:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh