• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednji blatobrani za traktore

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Oficir, i ja bi duže napravio, ali nema mjesta, na ljevoj strani bi duži zapinjao za kardan od prednje vuče, a na desnoj u filter od ulja, na desnoj strani dolje sam morao malo doljnjeg kuta odrezati jer bi mi išao u filter kada bi se traktor nakrenuo, isprobano je na nagibu i ne zapinje nigdje..Te gume što vijese mi se ne sviđaju, a neće mi više bacati blato po vrhu kabine, malo dolje ako zabaca to nema veze...:)

Bučo, o ukusima se ne raspravlja..:icon_e_biggrin: Čekj dok ga uslikam pravo da vidiš kako mu stoje :icon_razz:
Dovoljno su dignuti od gume, slika vara, dignuti su 7-8cm što smatram sasvim dovoljno, kada je veliko blato u polje se svakako ne ide, a ako bude problema lako ih podignem... :)

Ovdje se možda bolje vidi koliko su dignuti iznad gume..
dsc0026oo.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega sve ok ja sam reko meni se ne svidaju al traktor mi super izgleda po meni bi jos ljepse izgledo s malo vecim zadnjim gumama savrsen bi bio:(nod):
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Dali je netko izrađivao doma nosče za prednje blatobrane za traktor ali da su zakretni kako to uopće izraditi ima tko kakvu ideju ?
Ja sam sve kupio i sad malo to mjerim i vidim da mi ne paše nikako jedino da si zamjenim srca na felgama al mi bude traktor preširok naprjed onda bi mi najbolje pasalo da su zakretni..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nosači, koji su pričvršćeni za glavčinu (rukavac) imaju osovinu u osi zakreta kotača. Na njoj je ili piksa ili dva lagera u cijevi. Za tu cijev je pričvršćen nosač koji ide gore do blatobrana i nosi čelični luk unutar ili izvan plastične školjke blatobrana.
Feder ga špana do graničnika, tak da stoji ravno s kotačem sve dok se ne zakrene do neke granice, a onda stane (upne se u prenji most) dok se kotači još malo zakreću.

Mahanizam ti je najsličniji crtalu od pluga.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Re: Blatobrani za prednje kotace na traktoru

To mi zvuči dosta zeznuto za napraviti doma ..
A nema tih nosača nigdje za kupiti gotovih ?
Mislim da budem nakraju zamjenil srca felgi i traktor bude siri 10 cm u prednjem kraju i nebudu blatobrani smetali..



Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Vodi računa da ako okreneš prednje morao bi i zadnje zbog pluga i oranja..Nutarnja mjera prednjih kotača je 2-5cm veča od zadnjih i tako je 95% traktora posloženo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, se bumo pogodili?
Već 10 g. pregovaramo :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, znam da ti nije sila, ali već ti 10g. smeta (a očito i ne treba).
Meni bi trebalo i ne bi smetalo :)

NH, prednji blatobrani Argon/Dorado/Hütlimann XA.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Vodi računa da ako okreneš prednje morao bi i zadnje zbog pluga i oranja..Nutarnja mjera prednjih kotača je 2-5cm veča od zadnjih i tako je 95% traktora posloženo..
Da onda bi i prosiril traktor u zadnjem kraju jer mi je ovak i onak dosta uzak gore su mi gume 15.5-38 ..


Poslano sa mog SM-J330F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh