• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

prednji pogon

D

dgeceg

Guest
da li netko zna da li se može ugrađivati prvi pogon na traktor?i kolko bi to koštalo?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: prvi pogon

Znam da moze. Konkretno znam covjeka koji je na Store 402 ugradjivao prvi pogon. I to je sve sto znam. :)
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: prvi pogon

zavisi kako na koji model. na torpeda recimo mi se čini vrlo prosto ako se posjeduje sve potrebno
 
D

dgeceg

Guest
Re: prvi pogon

meni treba za traktor fendt 105 farmer, pa mi recite sve što znate o gore navedenom
 
G

govrb

Guest
Re: prvi pogon

Koliko ja znam, to je financijski neisplativo.Ako se radi o novim dijelovima računaj cca 5000 eur.Ali to je i dosta problematično ugraditi.Treba dosta izmjena napraviti.npr. uskladiti mjenjač,bočne redukture,polusosvine,izmjene na volanu.
 
B

Bobo

Guest
Re: prvi pogon

govrb kaže:
Koliko ja znam, to je financijski neisplativo.Ako se radi o novim dijelovima računaj cca 5000 eur.Ali to je i dosta problematično ugraditi.Treba dosta izmjena napraviti.npr. uskladiti mjenjač,bočne redukture,polusosvine,izmjene na volanu.


Upravo tako!

koliko mi je poznato da se na Torpeda vrlo lako igradjuje prednji pogon, posto se ne mora ni koljevka mjenjati nit ista... U plavom oglasniku bude tu i tamo kompletan prednji most, s gumama, kardanom i reduktorom za ukljucivanje pogona. Dakle, samo nasarafis i to radi.

A sad ulagati u nekog Fendta ne znam koliko je isplativo, jer treba najprije pronaci prednji most koji bi mu pasao i sirinom kotaca i koji se moze namontirati na koljevku bez nekih velikih preinaka. Sto se tice uskladjivanja broja okretaja to je malo tezi problem onome tko ne zna to racunati (kao je npr) no netko tko je zavrsio neki strojarski fakultet bi to mogao znati. Ako negdje ima kakav reduktor s bas tim prijenosnim omjerom +/-5% onda je to super, no ako nema, treba ga dati praviti. Tu je upitna kvaliteta materijala i koliko ce to izdrzati. Jos je veci problem na takav traktor stavljati prednju vucu, ako nema nigdje mjesta gdje bi se reduktor mogao staviti...

Ako je na takav traktor tvornicki bila montirana prednja vuca, najpametnije je nabaviti original prednji most, te svu popratnu opremu i namontirati, no kako je vec napisano iznad, to je neisplativa investicija...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prvi pogon

trebao bi pomoč. naime jedan čovjek blizu mene ima zetora 3320 i sad bi on ugradio prednju vuču na njega. traktor ima ispod kučište s zupčanikom unutra koje uključuje prednju vuču odnosno to kučište je i za bočnu kosu pošto je na osovini remenica za dva remena a dok se remenica izvadi postoji mogučnos stavljanja kardana i prednjeg pogona. pošto se za zetora nemože nači prednji most s kotačima i kardanom molio bih pomoč gdje bi se to moglo nač ako se može nač al samo od zetora tak da nema puno zajebancije. a ako nepostoji mogučnost pronalaska rabljenog koliko bi koštao novi kararov prednji most za zetora jer čovjke je spreman riskirat novce jer oče da mu to složim a neznam gdje bi više tražio a za novo opče nisam pitao. traktor inače ima 500rh i služi mu samo za u šumu i tu i tam ak nešto doma radi al svaki put ga po šumi moram vuč jer zapadne i sad je dobio želju i novaca da si ugradi prenju vuču a cijena mu tolko nije bitna tak mi rekao pa ako može pomoč
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prvi pogon

Ustvari ja se sad pravim pametan , ali ako treba za šumu nek si kupi vozilo namjenjeno za šumu ili još bolje Alstor 8x8
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prvi pogon

ma to ti je stariji čovjek i taj traktor ti služi za prijevoz i polako tu i tam po koju prikolicu iz šume što dopelja i tak nešto sitno al on oče baš ugrađivat na tog zetora ja sam ga odgovarao da se neisplati da bolje da kupi onda večeg al neče niti čuti. oče prednju vuču ugradit na taj traktor jer kod njega druga solucija ne postoji malo je tvrdoglav.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Re: prvi pogon

kikic MF kaže:
ma to ti je stariji čovjek i taj traktor ti služi za prijevoz i polako tu i tam po koju prikolicu iz šume što dopelja i tak nešto sitno al on oče baš ugrađivat na tog zetora ja sam ga odgovarao da se neisplati da bolje da kupi onda večeg al neče niti čuti. oče prednju vuču ugradit na taj traktor jer kod njega druga solucija ne postoji malo je tvrdoglav.
malo vise je tvrdoglav ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: prvi pogon

Nazovi Kirša ili Hubzin promet i pitaj tam.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prvi pogon

savoris kaže:
kikic MF kaže:
ma to ti je stariji čovjek i taj traktor ti služi za prijevoz i polako tu i tam po koju prikolicu iz šume što dopelja i tak nešto sitno al on oče baš ugrađivat na tog zetora ja sam ga odgovarao da se neisplati da bolje da kupi onda večeg al neče niti čuti. oče prednju vuču ugradit na taj traktor jer kod njega druga solucija ne postoji malo je tvrdoglav.
malo vise je tvrdoglav ;)


da malo čovjek je frik kad nešto zacrta to tak mora biti a kaj češ ima svakakvih frikova. ma dobro sad je prilika meni za dobru računicu ;) :D
 
M

maksica6

Guest

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prvi pogon

ček on radi samo za IMT ili i za druge traktore?
naime on hoče nešto slično carrarovom prednjem mostu da ima veliki zakret okretanja odnosno da jako mogu skrenut prednji kotači kao kod carrarovog prednjeg mosta prednost čak i ako više može skrenut al oni zetorovi imaju jako mali okret volana i to neče pošto ima utovarivač i malo dvorište pa mora puno manevrirati s traktorom. a ti si vidio uživo taj prednji pogon?
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Re: prvi pogon

E BOG LJUDI, VIDIM DA SE PRICA O UGRADNJI PREDNJEG POGONA, TU SAM NA SLICI VIDJEO IMT539 SA PREDNJOM VUCOM PA ME ZANIMA KOLIKO BI KOSTALO DA SE NA NJEGA UGRADI PREDNJI POGON :?: :?: :scratch
HVALA
 
D

dagi

Guest
Bok društvo
mene isto zanima ugradnja prednjeg pogona. Pa ak neko zna nešto neka napiše. Imam deutz 4006 sa jednim mjenjačem, zanima me od kojih modela i snage bi mi pasali prednji pogoni. Predpostavljam da bi pasali od 4006 i 4506 sa bočnim kardanom i diferencijalom..
I ako netko zna gdje bi se mogao nabaviti kompletni prednji pogon neka javi.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
e ako te samo zanima
odgovaralo bi ti od td 55a ali morao bi napravit dosta izmjena :ako ima mjenjač izlaz,drugi karter,kolijevka,hidrauličko upravljanje.....kad sve zbrojiš ispada neisplativo

stvar je jednostavna, kupi traktor 4x4 i jos k tome deutz :)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
imati i vozit 39-taka duplaka je bas gust,ali to bi sigurno i kostalo i kad stavis na papir racunicu, mozes kupiti solidna duplaka za te pare kolko bi mozda kostala prva vuca
 

Najnoviji postovi

Na vrh