• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

evo zjockoo par želja ako bi mi mogao ispunit: ;)
1) bi mogao slikat utovarivač kad je do kraja podignut u zrak..
2) bi mogao izmijerit visinu bez korpe kad je do kraja podignut?
3) da li je povezan na zadnji kraj traktora??
4) koliko je tebe koštao (može na privt)!!
evo ako ti nije problem :p
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
evo zjockoo par želja ako bi mi mogao ispunit: ;)
1) bi mogao slikat utovarivač kad je do kraja podignut u zrak..
2) bi mogao izmijerit visinu bez korpe kad je do kraja podignut?
3) da li je povezan na zadnji kraj traktora??
4) koliko je tebe koštao (može na privt)!!
evo ako ti nije problem :p

e nemre na privat, jer onda nek šalje na sve privat poruke kolko košta ;) ja želim razradu cjene po stvarima koje ima
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

1. može sutra
2. 380 cm do točke kopčanja, 425 do ruba korpe kad je dokraja u zatvorenom položaju
3. nije jer na ovom traktoru i ne treba biti; rekli su mi da mogu staviti ali nije nužno jer je Rus dovoljno jak. Na slabije se lako stavi
4. 040/341-216 :mrgreen: ovisi o mnogočemu, nazovi pa ćeš znat u lipu koliko
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

ajd priznat ti je odgovor ;)
samo si ti pazi rusa da ne bi bilo nisamo znali :mrgreen:
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Napokon je stigo... vjerojatno u ponedeljak bude montran.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

jlepo, jepo, JD sa JD...nema šta, a ja se nadam slikama od montaže ako je moguče i jedva čekam kako če izgeldat sa urovarivačem. A imam želju, ako bi htjeo uslikat JD-a prije montaže i kad završiš, ali da bude otprilike isti kut slikanja, eto zahvaljkujem unapred
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ok pokušat ću, nadam se da nem previše zuzet...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

LIjep utovarivač... ;)
stvarbo izgleda masivno..što ti nije odma montiran???
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
LIjep utovarivač... ;)
stvarbo izgleda masivno..što ti nije odma montiran???

Ma nebude željko izdržal do ponedjeljka, bude ga on sam namontiral :mrgreen: :D
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
LIjep utovarivač... ;)
stvarbo izgleda masivno..što ti nije odma montiran???

Nije, danas ga je samo vozać dopeljal i nebi ga stigli namontirati.


mario kaže:
Ma nebude željko izdržal do ponedjeljka, bude ga on sam namontiral :mrgreen: :D

nestrpljiv sam... ali malo je to preglomazno da bi sam montiral.
JCB se može "plakati" kad ugleda ovo... ;) ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Lijepo, lijepo. Šta si još uzeo osim hvataljki? Kolika mu je bila cijena?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Evo marko hurlimann, to je ona slika koju si tražio neki dan.

Obrisan neispravan link.

Željko, sviđa mi se tvoj utovarivač, dosta je masivan. Koje su mu specifikacije? Visina dizanja, težina koju može podići, širina korpe? ....cijena? :rolleyess: :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

zjockoo:fala na trudu..
si ga probao reskapčiti jel komplicirano.?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Nisam još, valjda ni neću osim ako bude kakve potrebe kao što je popravak nečega na traktoru i sl. Lako se raskopča, drže ga samo dva klina koja izvadiš nakon što spustiš noge koje ga drže. S druge strane ima brze spojnice pa se i to lako i brzo skine pa mislim da nije neki problem.
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

toma84 kaže:
Lijepo, lijepo. Šta si još uzeo osim hvataljki? Kolika mu je bila cijena?
Još smo uzeli pojačanu korpu 2m, vilice za palete i 3 špice za bale. Cijena 11200 eura.

zjockoo kaže:
Željko, sviđa mi se tvoj utovarivač, dosta je masivan. Koje su mu specifikacije? Visina dizanja, težina koju može podići, širina korpe? ....cijena? :rolleyess: :mrgreen:
Visina dizanja do klina je 3,80m, težina koju može pdići je različita u različitim mjestima, tako u točci kapčenja korpe ili vilica može podići 2950kg, na visini od 2m na sredini vilice može podići 2550kg itd. Inače, ovaj utovarivač može i ne traktor od 120ks!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Super! Kao što si rekao, bolje od JCB-a :mrgreen: .
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Zjockoo, tek sad sam primjetio na slici da nemaš prednje kuke i utege, zar je to zbog utovarivača? :scratch
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Da, tako je. Nosač od Rusa je dosta dugi i strši naprijed, pa sam ga skinuo i napravio samo kratku poteznicu naprijed koju sam povezao i od naprijed i bočno sa konstrukcijom nosača utovarivača pomoću vijaka. Utezi ti ne trebaju kad imaš utovarivač i bolje ih je skinuti. To je zato da ne bi još oni dodatno opterećivali prednji most koji itekako ima što podnositi kad nosim paletu od 1500 kg naprijed. Također, kod rada sa utovarivačem i većim težinama ni ne pomišljam o nekim velikim natjerivanjima tj. stiskanjima gasa i brze vožnje pogotovo po neravnom terenu jer na poštenoj jami na putu trzaj povećava silu i do 2-3 puta i tada jako lako slomiš svašta po traktoru, pogotovo prednju osovinu... :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

ZJOCKOO ajde molim te poslikaj onaj dio koji ide u kabinu tj kako to izgleda u kabini, i dio za upravljanje.
jer odprilike na mjestu gdje ide yojstick ja imam dva mjenjača, pa da vidim kak je to izvedeno.
ps ja nisam mogao pronač sliku na kojoj je upravljačka jedinica sa ručicama za utovarivač.
hvala
 
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

zjockoo kaže:
Da, tako je. Nosač od Rusa je dosta dugi i strši naprijed, pa sam ga skinuo i napravio samo kratku poteznicu naprijed koju sam povezao i od naprijed i bočno sa konstrukcijom nosača utovarivača pomoću vijaka. Utezi ti ne trebaju kad imaš utovarivač i bolje ih je skinuti. To je zato da ne bi još oni dodatno opterećivali prednji most koji itekako ima što podnositi kad nosim paletu od 1500 kg naprijed. Također, kod rada sa utovarivačem i većim težinama ni ne pomišljam o nekim velikim natjerivanjima tj. stiskanjima gasa i brze vožnje pogotovo po neravnom terenu jer na poštenoj jami na putu trzaj povećava silu i do 2-3 puta i tada jako lako slomiš svašta po traktoru, pogotovo prednju osovinu... :mrgreen:

Budi bez brige, na rusu nes nikad slomil prednji most! Ja sam sa imal sve utege i istovarival palete po 1400kg, bez protuutega... može to rus! Na rusu ima utovarivac od slovenca koji je testiran na 1500kg, ali slomio sam ga nekoliko puta, a rusu nikad ništa!
 

Najnoviji postovi

Na vrh