• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Obrisan neispravan link.

ma rus je rus
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Isusatiboga... :shock: za čega je ovo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

E da to je posel, 4 razine dizanja, zakon, mala grabica il nagib i sve pada u vodu! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ovo ne bi bilo za polje,već za rad u sjenarama,gdje treba slagat bale u visinu...naravno gdje je sve ravno da se ne može prevrnut.
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

a ove celjusti
Obrisan neispravan link.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Hehehehehe...što sve rusi neće izmislit. Sve je to za sjenažu. U ovom dijelu svijeta je za to izmišljena samoutovarna prikolica... :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zjockoo kaže:
Hehehehehe...što sve rusi neće izmislit. Sve je to za sjenažu. U ovom dijelu svijeta je za to izmišljena samoutovarna prikolica... :mrgreen:

:scratch ..Tko bi to mjenjao s samutovarnom prikolicom? Kaj se s tim skuplja sjenjaža po polju ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A što misliš koji drugi materijal/teret taj utovarivač može podići sa tako ogromnim kliještima. Sigurno je za sijeno ili za bale sijena.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zjockoo kaže:
A što misliš koji drugi materijal/teret taj utovarivač može podići sa tako ogromnim kliještima. Sigurno je za sijeno ili za bale sijena.
A mogao bi ..paucinu ili slamu u rifuzi ;)
 
S

Sesva

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

dobar je ali mi se nesvida sto mu je tak jako napred utovarivac
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dobar utovarivač. Daj mi reci koliko te je došao sve zajedno utovarivač s priključcima, opremom i montažom.Dal imaš joistick ili ručice i palralelogram?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Dobar utovarivač. Daj mi reci koliko te je došao sve zajedno utovarivač s priključcima, opremom i montažom.Dal imaš joistick ili ručice i palralelogram?

Vidiš na slici da ima paralelogram.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

stvarno je jako naprijed...i jako je nisko postavljen :scratch :scratch
a ovak ne izgleda loše...daj malo podatke koliko diže visoko,koliko kg i jel ima i na zadnji kraj nosače??
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

kupio sam ga prije dvije godine ovo mu je druga sezona,zajedno sa korpom me je dosao 30000 kn,ali sam morao voziti traktor na montazu u kirs.ima yoistick i paralelogram.poslije sam kupio kljesta za bale (1000 eur).
-visina dizanja 3.20
-dize 1200 kg zavisno od prikljucka sa kljestima nemoze podignuti toliko.
-ima nosace na zadnju osovinu i stvarno jake nosace.
dosta je smjesten napred ali ja kolko radim snjim nisam imao problema iako radim na dosta neravnom terenu.a sto je nisko postavljen ja mislim da je bolja preglednost,jedan moj susjed ima strojometalov utovarivac i za moj ukus mislim da je previse podignut.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

cisti kinematski problem ..ako je utovarivac nisko a želimo imati visoku istovarnu tocku tada poluge moraju biti duge..tj hvatište alata je daleko naprijed kao u ovom slucaju ..
Suprotno tome, ako je utovarivac postavljen visoko polužje je kratko, imamo istu istovarnu tocku ali je hvatište alata bliže traktoru ..
Primjer visokog je ova slika Obrisan neispravan link.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

sve ima svoje prednosti i nedostatke.recimo ako je nisko postavljen mozda vise opterecuje prednju osovinu, ali u napola dignutom polozaju ima sigurno dalji dohvat od visoko podignutog polozaja, a isto vrijedi i za visoki polozaj sto je kod njega prednost kod ovog je nedostatak.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zetor kaže:
sve ima svoje prednosti i nedostatke.recimo ako je nisko postavljen mozda vise opterecuje prednju osovinu, ali u napola dignutom polozaju ima sigurno dalji dohvat od visoko podignutog polozaja, a isto vrijedi i za visoki polozaj sto je kod njega prednost kod ovog je nedostatak.
imaš kakv protuuteg iza???
koliko cm3 imaš kiblu?
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="zetor,torpedo,imt":35aa2njb]sve ima svoje prednosti i nedostatke.recimo ako je nisko postavljen mozda vise opterecuje prednju osovinu, ali u napola dignutom polozaju ima sigurno dalji dohvat od visoko podignutog polozaja, a isto vrijedi i za visoki polozaj sto je kod njega prednost kod ovog je nedostatak.
imaš kakv protuuteg iza???
koliko cm3 imaš kiblu?[/quote:35aa2njb]
apsolutno nista,jedino kad tovarim stajnjak plug mi je zakacen .korpa je 170 cm sirine i ima nesto sitno manje od jednog kubika.kad dobro zagrabim prelazi kubik.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

i nikad ti nije dizalo zadnji kraj????
ajd nabaci još koju sliku ako imaš ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh