• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ne cijeli zadnji kraj ako sam bas na kosini dignu ce mi ljevi ili desni zadnji kotac.ali kad je pjesak u pitanju ako mi je jedna strana korpe puna a druga prazna dignu ce mi jednu stranu i na asvaltu.
IMG_0336.jpg
IMG_0337.jpg
IMG_0739.jpg
 
K

Krešo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Zetor bas zakon izgleda sa prednjim utorivacem :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

imaš automatsku kopčanje alata ili imaš na 4 klina????
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dobar akomulator!!! "munja" :twisted: :twisted:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko355 kaže:
Dobar akomulator!!! "munja" :twisted: :twisted:

Naprotiv, prilično loša iskustva sam imao s njim, ja i par ljudi iz sela!!!
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
imaš automatsku kopčanje alata ili imaš na 4 klina????
kao automatsko samo sto u donju rupu stavim dva klina.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

petar kaže:
Marko355 kaže:
Dobar akomulator!!! "munja" :twisted: :twisted:

Naprotiv, prilično loša iskustva sam imao s njim, ja i par ljudi iz sela!!!

meni je riknuo nakon dvije sezone.
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

....SRETAN BOŽIĆ....
Evo zadnjeg isporučenog utovarivača za ovu godinu
Traktor Class Celtis 456 (102 ks)
Utovarivač : Mammut HL 150 RL - 3 krug , hydrofix (brzo kopčanje hidraulike), joystick s mikro prekidačem,
hidraulična izmjena priključaka, paralelno vođenje, itd.
Priključci : korpa-za rasute terete 200 m (0,90m3), paletne vilice+ špice za bale, hvataljka za ovijene bale (Altec)
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Koliko kila diže? I koja je cijena s pdv za taj utovarivač sa tom svom opremom :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

stvarno dobar utovarivač...
nego zakaj nije uzeo veći model???
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Zetor i KMG 1000
Obrisan neispravan link.
 

grabik

Član
Tu od
12 Pro 2008
Poruka
149
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ja bih pitao oni koji koriste prednje utovarivaci da li im je poznato da ako dignu recimo 1t sa prednjim utovarivacem i kako je prednji traktorski most u stvari tocka oslonca da prednji most nije opterecen sa 1t nego statika kaze da je to puno vise, laicki receno imate polugu na kojoj je teret ,i recimo ta 1t prebacuje jos 2t ili vise tezine sa zadnje osovine na prednju zavisno koliko je teret daleko od prednje osovine. Recimo kada su zadnji tockovi skoro bez oslonca citava tezina traktora + tezina na utovarivacu i utovarivac vam je na prednjem mostu i jos ako skrecete nastaju aksijalne sile na prednjem mostu koje koje proizvodjac traktora uopste nije uzimao u proracun kada je konstruisao traktor.

Zasto to pisem zato sto mi je prijatelj rekao da je video traktor od 100-tinjak ks kojemu su otpali prednji tockovi zato sto je vlasnik dizao neki tezi teret sa prednjim utovarivacem i u kretanju skretao i vjerojatno jos naisao na neku manju rupu i udar plus skretanje i na zalost utovarivac je izdrzao ali traktor nije.

One reklamne slike kada sa utovarivacem dize prednji kraj traktora, zadnji most traktora je pravljen da je na njemu moze biti vece opterecenje, vucenje jednoosovinskih prikolica , nosenje nekih teskih strojeva itd.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Jasno je da nastaju velika opterećenja, no recimo ja kod rada sa utovarivačem i općenito kod dizanja težih tereta vozim vrlo sporo da bih maksimalno izbjegao vibracije zbog neravnina. Također, vrlo je velika razlika od utovarivača do utovarivača s obzirom na mjesto montaže na traktoru. Utovarivač mora biti pomaknut što je moguće bliže stražnjem dijelu traktora da bi se pomaknuo centar mase cijelog stroja. Mnogi proizvođači u tome jako griješe tako što stavljaju utovarivač odmah iza prednjih kotača (kao KMG na slici). Kod toga se sva masa koncentrira upravo na tu prednju osovinu. Smatram da se pažljivim radom mogu izbjeći takvi problemi tipa lom prednjeg mosta, kotača i sl. Uostalom, zna se da utovarivači nisu viličari i nisu stvoreni za opterećenje veća od 1500 kg, pa ih se za to ne bi ni smjelo upotrebljavati. Traktoru neće biti ništa ako se ne pretjeruje s njime
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

GRABIK

O kojem se traktoru radi?
 
Posljednje uređivanje:
Å

Željko

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

mario kaže:
Zetor i KMG 1000
Obrisan neispravan link.

Malo me bode u oći ova bala koja služi kao protuuteg!
Daj mi reci koji specijalac ti je to baliral? ne vjerujem ta bala ima više od 400kg!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ta bala se balirala valjda jako zelena i ima više od 400kg...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Malo me bode u oći ova bala koja služi kao protuuteg!
Daj mi reci koji specijalac ti je to baliral? ne vjerujem ta bala ima više od 400kg!

A koji specijalac, nemam ja balirku marke Ferari :D
To je 3 otkos engleskog ljulja, a on je jako jako sitan i još k tome 3 otkos(več jako vruče kad ljulju nepaše pa nije velik izraso), tak da je zato bala tak ispala.
Ispod 600 kila nema, vagano!
 
K

Kikiriki

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

mario kaže:
Koliko kila diže? I koja je cijena s pdv za taj utovarivač sa tom svom opremom :?:
Nosivost je 1850 kg , sa svom opremom+pdv cca 94 000 kn
marko hurlimann xa86 kaže:
stvarno dobar utovarivač...
nego zakaj nije uzeo veći model???
Ovo je optimalan model za njega
 

Najnoviji postovi

Na vrh