• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

B

Bobo

Guest
Dobrodosao!!!

Sto se slika tice:

Moras ih uploadat na http://www.imageshack.us ili neki slican servis za upload slika. Ako su slike formata 800x600 ili manje, onda ih mozes i postavit da se vide (primjer krkijev Tomo vinkovic) a ako su vece, onda stavljas "thumbnail" i tek klikom na sliku se moze vidjet prava velicina slike...


Evo, planirao sam i napravit upute kako se slike stavljaju, a sad si me samo pozurio, i za to ti HVALA! Idem se odmah primiti posla...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Bok.
Obitelj se bavi proizvodnjom cviječa i povrča, paprike, krumpira, paradajza i sl. Ja sam inače apsolvent elektrotehnike u Vž, al kad god nisam na faksu radim kod kuče sa strojevima. Hobi mi je strojarstvo, konkretno projektiranje i izrada raznih priključaka za traktor, pa sam tako konstruirao i napravio prednju hidrauliku na Belarus 820, nekoliko ralica (ova na slici mi je treča verzija), utovarivač za viličar i tako...

http://img155.imageshack.us/my.php?image=mtz820pv0.jpg
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Eh...sad ovisi kakva i na koji traktor...nisam to još nikome radio, no odokativno (nemojte me držati za riječ) oko 1500, 1600 Eura... ovisi kak se sad kreče cijena željeza. No definitivno znatno manje nego u dučanima, oni imaju astronomske cijene za to, a u biti je stvar turbo jednostavna ako malo imaš smisla...
Zašto pitaš? Sviđa ti se?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Hvala, eto, trudio sam se.
Htio sam staviti dva cilindra, no nisam imao dovoljno love...skupi su ko zlato, a meni su trebali baš novi sa određenim hodom kako sam proračunao za donju i gornju točku dizanja. Al dobar je i jedan, digne rusa u zrak ako do kraja spustim.
Strojometal iz Mačkovca kod Čakovca ih radi po narudžbi, a ima i u Vrbovcu jedna dobra firma, neznam kako se zove točno... Mogu se nači i po sajmovima sa rabljenom opremom, no tamo čete teže nači nešto određenih dimenzija, al je 80% jeftinije.
 
B

bajki

Guest
Kolika je otprilike cijena jednog takvog klipa, trebao bi nešto praviti kod kuče, pa da vidim koliko bi me to otprilike koštalo!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ovisi koja debljina, dakle koliku silu trebate i da li je dvoradni ili jednoradni. Dvoradni su 60 do 70% skuplji, pa če vas doči od 1000 do 1500kn/kom, a jednoradni oko 800, opet ovisi o debljini i karakteristikama. Za točnije informacije najbolje da nazovete Strojometal ili neku od radionica te vrste
 
S

stočar mario

Guest
Ja imam na Zetoru 5340 Trac lift 220, a od priključaka imam rezač silaže, korpu za rasute terete i vilice za palete. Zadovoljan sam istima.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Dosta...no sad se svi novi kreču oko tog iznosa, ili još večeg...
Sigma i RM international su još daleko skuplji...oko 9 000 E.
Smatram da je to previše, bez obzira na sve...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Gdje bi se povoljno mogao nabaviti kvalitetan prednji utovarivač; iz druge ruke?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Moj najnoviji izum...radi odlično, šteta što nije naprijed, no s druge strane iza je još preglednije... U svakom slučaju sada mi je znatno lakše raditi sa rasutim materijalima... Ako radite sa traktorskim viličarom, a treba vam utovarivač ovo je definitivno povoljnija varijanta, a radi jednako dobro.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
:lol: :lol: :lol: hvala. Imam neki wire za to... :roll: :D :roll: Nastojim si što više olakšati poslove koje radim, još je nešto u planu, al o tome kad bude gotovo, trenutno je to samo hrpa željeza. :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh