• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati
by Enygma on Fri Feb 29, 2008 9:15 am

Momci, ja još uvijek neznam ništa konkretno!
Što se tiče kuteva ruku, to je različito kod svakog proizvođaća, a i čim mu je utovarivač smješten bliže prednjem mostu to mu je on bolje opterećen i postoji potreba za tegom na polugama, a to znači maksimalno preopterećenje traktora!
Što se tiče IGORA_PERADARA, malo mi je čudno da ako je kolega sa gdinom. Goranom, da mu nezna pravilno napisati prezime i da nikad nije bio kod njega, te da nije otišao vidjeti njihove najnovije strojeve, jer postoje i stari Haueri! Mislim da je on tip osobe koja više voli da od njega živi neki austrijanac, nego njegov kolega! Ali to je samo moje mišljenje!Ono što sam ja dosad čuo od svih Vas mi nije ništa pomoglo!
Dali ima netko namontiran njihov utovarivač, te dali mi može netko dati objektivno mišljenje o radu sa njihovim utovarivačem?
P.S. Molim Vas da raznorazna ruska zla izbacite iz te priče!
Hvala!

Vidi lika, da čovjek ne vjeruje. Ma slušaj Enygma ...............šta ćeš kupiti, da s Goranom normalno. Ako si već tolko zagrizo za njihov utovarivač kupi i gotovo.

by toma84 on Fri Feb 29, 2008 4:14 pm

Ja preoprucam uvozni utovarivač,ipak je to kvalitetnije od nasih,jači su i više im vjerujem. Ja mislim da cuisto uzet neki zapadni. Igor-peradare koliko si dao za svoj hauer i kaj ima od priključaka?

Ja sam dao za svoj POMS 90 cca 8000,00 €, uzeo sam kiblu za rasuti teret 220 cm i vile za palete. Utovarivač je fenomenalan, bio je neki dan samnom kolega koji je dosta radio sa utovarivačima i veli da je super.
Ako već kupuješ kupi obavezno brzu spojku i ručicu za upravljanje sa međupoložajima.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

el to strojometal iz mačkovca :?: ako je onda mogu reči sljedeče; imaju vrlo jake utovarivače, koji su izrađeni iz višekomornih profila, za određene nastavke za rad imate izbor vareno ili kovano, bili su na jesenskom gudovačkom sajmu.
početna cjena je bila ak se ne varam 21000 pa plus sve ta želite od opreme, priključci i paralelogram, jojstick....
montiraju i rade ovisno o vašem traktoru.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

@ zjoocko- meni rekli u oru da imam stoll za cca 5000€, normalno plus ostala dodatna oprema. Faić mi je reko 43700kn+pdv sa hidrauličkom hvataljkom za bale,joistickom i paralelogramom. To mi se čini previše za hr proizvod :mrgreen:

@igor_preradar- to cijena s ili bez pdv-a???
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Toma, Stoll Robust F 30 HDPM nabaviš za 3500 bez problema, uvoz, paralelogram i svašta. Raspitaj se malo, osim ako naravno želiš novo... Meni je recimo Tur 6A vrlo dobar, najrobusniji od svih koje sam vidio i ima najdeblje cilindre, a time i puno može dići, a dođe 5500 Eura sa korpom.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

A što kažete na SIGMA utovarivače?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Trebao bi se raspitati. U sustavu sam pdv-a pa mi je 22% manje i ide mi u trošak. Tako da ako mi izade 500-tinjak € skuplje novi onda bolje on. Sama hidraulička hvataljka za bale dode plovna oko800€. Nova je 10000kn... :mrgreen:

Mario čiji su ti SIGMA?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Talijanska firma, isto radi vrhunske i suvremene utovarivače.
sgt.jpg

img_iron.jpg

LInk: http://www.sigma4.it/
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Da bas sam gledal na njihovoj stranici. Ko je zastupnik kod nas dali znas??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

toma84 kaže:
Da bas sam gledal na njihovoj stranici. Ko je zastupnik kod nas dali znas??

AGROKLAS
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Pa da, u tome imaš pravo Toma, onda je bolje uzeti novog... Sigma mi se čini dosta skup utovarivač... Trac Lift se meni jako sviđa, imaju visoku kvalitetu i robusnost, a mislim da su im cijene tu negdje...
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Momci, svi mi proizvodimo hrvatski proizvod i svi se mi borimo, a naročito mi mljekari i stočari, za bolje cijene mlijeka i mesa, tj. svi mi bi htjeli te cijene uskladit sa europskima! Siguran sam da i toma84 spada u tu kategoriju! Recite vi momci meni, šta bi se dogodilo kad bi ljudi u trgovinama kupovali njemačko mlijeko pod izlikom da je trenutna cijena domaćeg mlijeka, hrvatskog proizvoda, previsoka jer je to ipak samo hrvatski proizvod, a mi proizvođači tražimo još više cijene tog istog proizvoda!? Sve dok razmišljate na taj način, uvijek će biti nekontroliranog uvoza, niskih cijena itd. Bilo bi sebično od mene, koji forsiram domaće mlijeko, sir, meso itd., tj. hrvatski proizvod, da po drugoj strani kupujem njemačku paštetu! Po čemu bi ona bila bolja od naše? Po reklami!? Ili još bolje, po trgovcu!?
Ljudi, domače je domače!
Stoga ću i ja kupiti domače!
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

@igor_preradar- to cijena s ili bez pdv-a???

Evo točna cijena koju sam ja platio 9400,00 € MPC (to je sve zajedno sa montažom)
E sad ima različitih ljudi, evo jučer sam bio kod jednog stočara, on nije htio prednji traktorski utovarivač, već je kupio neki sahohodni zglobni rabljeni utovarivač za 10000,00 €. Veli da je tako njemu bolje, on tako razmišlja a ja drugačije.
Naprimjer moj utov. je takav da npr. kod dizanja paleta stalno drži vodoravan položaj, tako kad dižeš ili spuštaš da ne prehitiš teret. Još mi je fenomenalno kopčanje, prikopčavanje, sve mogu sam iz traktora, pošto sve samostalno radim i nemam nikog da mi pomogne , to mi je jako važno.
Još jedan stvarčica a mislim da će se većima složiti, dečki kad ja nešto kupujem kak veli i ratarko onda sam je tata mata i ja derigiram svoje uvjete i uvijek ću rađe dat 1000,00 € više (koji mi se prepolove kad vratim pdv i kapitalna), nego gledati oko te manje cijene.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Evo pošto puno pričate o tipovima utovarivača, a recimo da ja znam svašta o tome, sastavit ću jedan popis pa uspoređujte.

Kao prvo daleko najbolji u svakom pogledu Quicke Dimension:
Po defaultu rade za Valtru i za MF, a možda i za razne druge...vodeći svjetski proizvođač utovarivača, ima veliki broj priključaka svih vrsta kod kojih je obraćena pozornost na robusnost, funkcionalnost i kvalitetu, ali i na sam dizajn.

Obrisan neispravan link.

Mailleux
Obrisan neispravan link.

Hauer - nekoliko načina kopčanja utovarivača, austrijska kvaliteta
Obrisan neispravan link.

JF-Stoll - govori za sebe, duga tradicija i kvaliteta
Obrisan neispravan link.

Trac-Lift - veoma dorađeni utovarivači, sve vareno robotom, robusnost i dizajn
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Hydrac - vrlo kvalitetni utovarivači, auto lock kopčanje svega iz kabine, čak i hidraulike, bez izlaska uopće
Obrisan neispravan link.

Tur 6 - Poljski utovarivači velike podizne sile
Obrisan neispravan link.

Rm international - Slovenija
Obrisan neispravan link.

Strojometal - hrvatski proizvod
Obrisan neispravan link.

Sigmu nisam naveo pošto ju imate u postu ranije.
Ispričavam se zbog puno slika i velikog posta, no to je najbolji način za usporedbu.
 
K

KRESO

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Super si ovo napravio ,svaka čast.....mislim meni kao totalnom laiku za utovarivače je ovo vrlo poučno....
sad i ja znam neke stvari ;)
 
C

ciganek1

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Metal-fach Hercules T-229
Obrisan neispravan link.
Još jedan poljski utovarivač, jako sličan TUR-6.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Evo još malo hrvatskih proizvoda na ovom linku...
Obrisan neispravan link.
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Zjockoo, ja mislim da ti više voliš pričati nego učiti. Dvostruki podizni cilindri ne postoje!!!! :oops:
Ako znaš što je zakon spojenih posuda, onda ćeš uočiti da je manji cilidar, smješten iznad većeg podiznog ( tako ti npr. ima i Sigma i još mnogi talijanski utovarivači ) serijski spojen sa cilindrima koji služe za otvaranje i zatvaranje korpe. I čemu onda služe ti manji cilindri ? To vam je ljudi moji hidraulički paralelogram !!! Radi vam na principu spojenih posuda, tj. prilikom podizanja utovarivača, manji se cilindri istežu i višak ulja pretaču u cilindre za otvaranje i zatvaranje korpe koji se zbog toga isto istežu i izravnavaju korpu i obrnuto!!! Ko mi ne vjeruje neka sad na sajmu u Godovcu malo prouči princip spajanja tih malih cilindara sa cilindrima za otvaranje i zatvaranje korpe i neka pogleda dali su ti cilindri na bilo koji način spojeni na ulazni pritisak na koji su spojeni podizni cilindri ili dali su spojeni sa podiznim cilindrima!
Tako Vam to ljudi moji ispada dok učite od trgovca, koji u večini slučajeva zna manje od Vas, ili iz reklame!!!

Ispada da si ti zjockoo najmanje kompetentna osoba za dijelit savjete! :mrgreen:
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

PCH System
> The implement angle is automatically maintained

Hydraulic self-levelling rams automatically maintain the implement angle over the entire lifting range. The system generates an increased lift performance of up to 35%. A special bucket position slightly crowds the bucket forward as it is lifted to eliminated any loss of fluid materials.


Skinuto sa MX-ove stranice!
Link: Obrisan neispravan link.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ok Enygma, TI SVE ZNAŠ, a što ćeš kad mi ostali nemamo pojma. A ZBOG ČEGA NAS ONDA OVDJE SVE ISPITUJEŠ? Jesam negdje napisao da ja sve znam? Napisao sam da svašta znam, to ne znači apsolutno sve. Nitko nezna sve, a ja sam tu da bi razmijenio iskustva sa drugim ljudima, pa možda netko zna nešto što meni koristi, a možda ja znam nešto što bi moglo biti korisno nekome drugom. Ovo NIJE natjecanje, ovo je forum.
Kupi što hoćeš i gotovo, baš kao što ti je igor rekao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ma zjocko je za mene pravi maher, vidi samo što je sam napravio napred na svog ruju, stvarno mu se ne može ništa predbacivati!
 

Najnoviji postovi

Na vrh