• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

jedan TD 7506 i Riko
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

E takvo čudo je imao jedan čovijek prije kod nas samo je TD bio dupljak i ralica je uvijek bila gore.
Onda mu je otišao motor pa su ga raspravili , skinuli su ralicu i utovarivač i kompletno postolje i prodali traktor.
Ralicu povremeno zakapčim za Samea kad nam treba i susjed s njome čisti snijeg sa Hurlimanom.
Utovarivač je namontiran na kamoinsku zadnju osovinu i napravljeno mu je rudo i s njeme utuvaruju gnoj.

stavim slike dok poslikam!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

E, to su stari dobri strojevi; tu se nije štedilo na materijalu kao sad...sad je samo da bude što povoljnija izrada i što veća prodajna cijena, na štetu kvalitete...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Po ovim slikaka se vidi di su zapadniutovarivači od naših. Mislim dat 5000€ pa da mi puca, to i nije bas neki izbor. Bio sam u oru i vidio taj strojometalov utovarivač na traktoru. Imao vec i par varova. Onda vidiš stoll koji je potpuno masivniji i 500-tinjak€ skuplji. Enigma,ne mozes uspoređivat prehrambene proizvode i strojeve. Po nasim strojevima nebi ni bilo poljoprivrede. Gle za usporedbu,kupi si uvozno mlijeko i nase pa mi reci koje je bolje...
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Toma, i mlijeko je hrv proizvod!!
A si ti vidio kad ispucani Stoll, Sigmu, Quicke ili Hauer ili svinuti Bass ? I koliko si vidio JCB-a sa ispucanim i provarenim krakovima? Svega toga ti ima. I sve to strašno ponu ovisi i o ljudima koji rade sa tim strojevima, možda i najviše. Ovo što sad ja govorim nema veze sa time za što ću se ja odlučiti, već ne volim slušati takva razmišljanja od ljudi koji najvjerojatnije nikad, baš kao i ja, nisu radili sa takvim strojevima ili ih nisu ni imali. Nisam ja počeo tražiti savjete na tim stranicama zbog toga da bi nekome nešto predbacivao, već jer sam bio uvjeren da su tu ozbiljni i iskusni ljudi koji mi mogu dati isti takav savjet, a ne da slušam priče kakve mogu ćut od svog malog klinca. Momci, svatko neka odabere i kupi što hoće, slobodno smo društvo, ali neka priča o tome istome tek kad kupi i proba. Jer ipak je poprilično neozbiljno nekoga blatiti ili uzvišavati samo na temelju vlastitih predrasuda!


"J. Clarksson: Have you ever drive Mercedes?
unknown american: No
J. Clarksson: And, why do you think that Dodge is better than Mercedes?
unknown american: Because, it`s american!" :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ništa nije neslomljivo; stanje stroja u velikoj mjeri zavisi od korisnika koji njime upravlja. Nitko ne kaže da i Strojometal nije dobar, dapače, no poanta je da recimo Stoll ima dužu tradiciju pa su najvjerojatnije usavršili i ispravili veliku većinu nedostataka koja se javljala na njihovim strojevima. Svi strojevi su dobri dok se ne dokaže suprotno.
 
E

Enygma

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Bravo zjockoo! :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Ja nisam rekal da su losi i da ne valjaju nista samo vise vjerujem onom ko ima dužu tradiciju. Lik mi je rekao za montažu 10-tak dana i traktor kod njih treba vozit, dok ovi svi imaju gotove nosače i utovarivač,dodu k tebi i montiraju ga. I vjerujem da montaža traje puuuno manje od 10-tak dana
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Kad jednom izgrade svoju reputaciju i pokažu se kao pouzdani ljudi će im više kupovat proizvode, tako je to, jednostavno mora postojati određeno doba razvoja i dokazivanja pouzdanosti i kvalitete...
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Kod mene je montaža trajala 1 dan :lol: .
Sve na paleti, fino složeno zapakirano.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

E, tako se to radi. U onih 10 dana vjerojatno izrađuju konzolu za taj određeni traktor, ako nemaju ranije gotovu koja odgovara...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

igor_peradar kaže:
Kod mene je montaža trajala 1 dan :lol: .
Sve na paleti, fino složeno zapakirano.

E pa to je posal. Mjastori dosli do tebe, dofurali utovarivač,namontirali na traktor. Taj dan nisi radio s njim, ali onih ostalih 9 jesi :mrgreen: Ko je zastupnik za Quicke?

zjockoo kaže:
E, tako se to radi. U onih 10 dana vjerojatno izrađuju konzolu za taj određeni traktor, ako nemaju ranije gotovu koja odgovara...

Da tako mi je rekal gazda. Da nemaju gotove konzole za taj traktor i ako nemaju obmah utovarivača da treba čekat
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Još sam vidio, kad je stigao utovarivač na paleti, da točno piše tip traktora za koji je izrađen.
zanimljivo je da su dodali i dvije manje pikse orginal boje, ako se slučajno što ošteti prilikom montaže da se može popraviti.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Eto to je kvalitetna firma, drže do najmanjih detalja jer znaju da im to ide samo u prilog reputaciji. Za svaku pohvalu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

evo ljudi ja bih vas pitao za jedan savjet...možete li mi reči koji je utovarivač bolji stool ili hauer?????ja bih to kupio za hurlimann xa86 i s njim bi tovario bale i ostalo sto se moze s kibljom za rasute terete????
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Mislim da ti je Hurlimann malo prelagan za utovarivač, jedino ak staviš otraga uteg, ili balu uhvatiš.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Mislim da ti je Hurlimann malo prelagan za utovarivač, jedino ak staviš otraga uteg, ili balu uhvatiš.

Definitivno, to nemoj ni pokušavati jer bi mogao poginuti, ozbiljno. :|
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

ma uteg obavezno..jedan moj prijatelj ima DF agroluks 70 i utovarivača RM 450..bez udega je do sada radio a sada ga stavio i ide bez problema..ja bi stavio na claas ali ne mogu zbog prenje hidraulike..ali moj hurli bi valjda onda išao z utegommmmmm.?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Mislim, nije samo prelagan traktor, nego je i preuzak, ima jedan kod mene, isto se bavi peradarstvom, ali on dosta oprezno radi s njim, dok ja sa svojim zetorom radim ko luđ.....
[youtube:104ognq7]bG9ni1rVS54[/youtube:104ognq7]

da išo bi s utegom, ali barem 500 kg otraga
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: prednji traktorski utovarivaci i prikljuèni alati

Sigurno ide, samo je pitanje jer kolko znam Hurliman su najlakši traktori u krasi.
Trebao bi dizati puno manju kilažu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh