• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ja sam prije par stranica postavio pitanje g faiču da li bi se taj dio kod njih mogao promjenit jer mi njihove ruke za bale izgledaju da obuhvačaju balu sa svih strana, a to kod slaganja bala zadaje podosta problema jer pomiče bale koje su pokraj stavljene[/quote]

Može se napraviti sve što god poželite. Nebi se mijenjale postojeće hvataljke, već Vam možemo izraditi novo radno tijelo prema Vašoj želji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
ZJ kaže:
To je TN450? RIKO je strašan utovarivač.

Jedino kod baratanja ovakvim teretima treba imati protuuteg na 3T iza traktora. Vidim da imate utege na zadnjim kotačima: to nije dovoljno (niti dobro) jer ne rasterećuje prednju osovinu.

Ovo je RM International na slici. RIKO EKOS je drugi proizvođač
Ovo je RIKO (slika je sa stranice proizvođača)

Znam da je RM int. slijednik Rika. Za ove druge nisam znal.
Cijene TN450 mi se ne čine prevelikima, a to je utovarivač izvrsne kvalitete.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Povoljniji su od zapadnih nekih 1000€.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Povoljniji su od zapadnih nekih 1000€.
Kolega je na onaj DF platio 8000E...
Ta cijena se samo odnosi na utovarivač onda + korpa pa se nabere ;)
Cijena za Hauer je 5 500E,a kad dodaš korpe dođe i do 10 000 samo tak 8)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Da cijena je povoljna samog utovarivača,pa oprema i priključci i dode više 10 000€
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Da cijena je povoljna samog utovarivača,pa oprema i priključci i dode više 10 000€
Onda po takvim ispada da niti jedan nije skup ;)
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

posto se ovdje najvise spominje hidraulika,jedno pitanje za sve oni koji se razumiju.imam torpeda 6006 i trebam prikljuciti omotac na njega ali problem je u tome sto neznam gdje mogu spojiti crijevo za povrat ulja,ako iko ima kakvih iskustava molim odgovore.hvala
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bogec kaže:
dmatković el se to u daljini vidi biščanov mlin

Da tamo se u daljini vidi mlin od bišćana,taj mlin je prava stvar,ma inače puno njih zna za mlin pa je najlakše objasniti po mlinu gdje je Sl. kovačica :D

Evo baš sam našao račun od utovarivača, znači tn 450p,3. elektrohidraulička linija,korpa za rasuti teret 2m,vile za gnoj 1.7m,manipulator za rolo bale i montaža na traktor od strane poljo-nove,57650kn +pdv= 70333kn i to je taman 10000E
još mi je ram sa 2 vilca za suhe bale i priključak vilice za palete složio jedan majstor,dobio sam od jednog kolege pod neki račun vilice original one kovane od starog viličara sa ramom,složio ih je kao obriginalne za RM-a,to nema šanse strgat :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zetor kaže:
posto se ovdje najvise spominje hidraulika,jedno pitanje za sve oni koji se razumiju.imam torpeda 6006 i trebam prikljuciti omotac na njega ali problem je u tome sto neznam gdje mogu spojiti crijevo za povrat ulja,ako iko ima kakvih iskustava molim odgovore.hvala
Na onaj čep gdje ulje ulijevaš ulje. I kad uključiš omatač, dopuni ulje u hidraulici.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Svi zapadni utovarivači su sa korpom i hidrauličkim hvataljkama su oko 10 000-11 000€ sa PDV-om. Slovenski utovarivači i ovaj naš proizvod(utovarivač) su jeftiniji
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

@dmatkovic: tamo sam ja bio gdje su ti mlini,ja sam bio prek puta kod onoga kaj radi prikolice ;)
Niko mi nije znao objasniti gdje je to :p
Toga slovenskoga ne želim imati u dvorištu :blackeye ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ak je onaj na DF-u 8 000€ + priključci onda je preskup
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Ak je onaj na DF-u 8 000€ + priključci onda je preskup
8000 je komplet..ima samo kiblu za rasute terete,i 3 hidrauilku.......
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

11500€ je sigma4 sa kiblom 220 hid hvataljkama i trećom linijom. A tako su i mamut, a stoll i hauer su cca 500€ skuplji
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
11500€ je sigma4 sa kiblom 220 hid hvataljkama i trećom linijom. A tako su i mamut, a stoll i hauer su cca 500€ skuplji
Tak se kreču cijene...
To govoriš za svoga Samea :?:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Da za Same-ta, za jače traktore je skuplji nešto malo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
11500€ je sigma4 sa kiblom 220 hid hvataljkama i trećom linijom. A tako su i mamut, a stoll i hauer su cca 500€ skuplji

stoll je malo skuplji ALI JOŠ +PDV , imam ponudu od njih, mila majko pretjerali su :!:

sigma 4 dođe 88000kn sa svim kerefekama i to sam pitao, to mi se čini povoljno :D :D :D :D al nikak ta kapitalna da dođu a ja sve stariji :?

marko men se čini da si ti meni obečao da čmo na piče kad češ ić u kovačicu :?:

dmatković ovakav rm ima na agrofarmu tu u babincu jedan
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ali od onda nisam išao u kovačicu :oops:
Odustao sam od one prikolice ;)
Ali obečavam kad ču iči da čemo popiti nekaj 8)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bogec kaže:
toma84 kaže:
11500€ je sigma4 sa kiblom 220 hid hvataljkama i trećom linijom. A tako su i mamut, a stoll i hauer su cca 500€ skuplji

stoll je malo skuplji ALI JOŠ +PDV , imam ponudu od njih, mila majko pretjerali su :!:

sigma 4 dođe 88000kn sa svim kerefekama i to sam pitao, to mi se čini povoljno :D :D :D :D al nikak ta kapitalna da dođu a ja sve stariji :?

marko men se čini da si ti meni obečao da čmo na piče kad češ ić u kovačicu :?:

dmatković ovakav rm ima na agrofarmu tu u babincu jedan

Gdje si pitao za Stoll??? U Messis-u su pretjerali, Opruga Dežanovac ti ima isto i tamo ti je 500-tinjak € više od Sigma4 i Mammut-a
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
11500€ je sigma4 sa kiblom 220 hid hvataljkama i trećom linijom. A tako su i mamut, a stoll i hauer su cca 500€ skuplji

jel to s pdv il bez :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh