• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Di si kada kaj kupio bez PDV-a??? Sa PDV-om su ove cijene šta sam pisao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Di si kada kaj kupio bez PDV-a??? Sa PDV-om su ove cijene šta sam pisao

Ma OK!
Pitam jer je automatcki to manja cijena, pošt sam u pdv-u niti ne računam ga više u cijeni pa zato pitam, još i kapitalna kad se odbiju i nje tako prestrašno ;)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Sve 5 koljega. Kad odbiješ pdv i kapitalna ispadne te 50% jeftinije
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Da, upravo tako :!:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Gdje si pitao za Stoll??? U Messis-u su pretjerali, Opruga Dežanovac ti ima isto i tamo ti je 500-tinjak € više od Sigma4 i Mammut-a

u dežanovcu, skoro 120000, sa comfort drive i svim brzim priključcima, ma pretjerali su isto i sa đubretarkama jer je županija davala 20000kn za nabavku strojeva pa su digli cjene u nebesa
sad im silomlin sip dođe 18000kn za samo pola godine su digli mu cjenu za cca 7-8000kn :shock:
to se zove pohlepa :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

kaj :shock: :shock: :shock: :shock: silomlin 18000 kn :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
mi smo našeg prije platili 2000 DEM-a novog :shock: :shock: :shock:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A rabljeno to bi doslo isto toliko ko novo kad sve dobiš natrag. I kaj se onda isplati više???
@bogec Ljudi se polakomili bogec, kriza, recesija :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ma kriza ku***, bit če njima svima skupa uskoro mrak pred očima kad nitko ništa neće htjet kupit :evil:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Pa rulja već odlazi u Sloveniju i Italiju po strojeve,očito su cijene prihvatljivije i kad se uračunaju svi troškovi prevoza
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

to vam je isto zašto su gume za auto u sloveniji jeftinije nego kod nas a nekad je tak bilo i sa kutinskim gnojem kraš čokoladom itd
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dečki poolako držimo se teme ;)
Nije više ni u njemačkoj tak jeftino kao ni kod nas :!:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

S tim cijenama ima raznih kombinacija.
Bilo bi dobro, da se definira, koja je oprema ukljućena u komplet, kako je napisao Toma84.
Znaći, goli i bosi, ili plus 3. linija, 'amortizer'...

Niko nije pominjao u opcijama 'amortizer', znači prigušivač hidraulike. To puno vrijedi, a niko ne uzima, jer želi što nižu cijenu, a u radu ti vrijedi za pola utovarivaća.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

tine kaže:
Niko nije pominjao u opcijama 'amortizer', znači prigušivač hidraulike. To puno vrijedi, a niko ne uzima, jer želi što nižu cijenu, a u radu ti vrijedi za pola utovarivaća.

el nije amortizer ono što mi zovemo comfort drive, ako nije onda mi pobliže objasni šta je to i pokaži na slici :!:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ljudi gledaju na cijenu, jer im malo ko može to objasnit kako funkcionira, jer dobrom trgovcu je bitno da proda.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Kod HAUERA se to zove SMS sustav amortizacije :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

bogec kaže:
tine kaže:
Niko nije pominjao u opcijama 'amortizer', znači prigušivač hidraulike. To puno vrijedi, a niko ne uzima, jer želi što nižu cijenu, a u radu ti vrijedi za pola utovarivaća.

el nije amortizer ono što mi zovemo comfort drive, ako nije onda mi pobliže objasni šta je to i pokaži na slici :!:
Je, baš to. Hidroakumulator s prigušnim ventilom.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

To najviše služi kod transporta tereta s utovarivačem kod neke brzine inače mislim da ne osjeti se toliko amortizacija, kod kratkog manevriranja
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
To najviše služi kod transporta tereta s utovarivačem kod neke brzine inače mislim da ne osjeti se toliko amortizacija, kod kratkog manevriranja
Slažem se s tomom..
Kod istovara bala slabo če doč do izražaja....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
To najviše služi kod transporta tereta s utovarivačem kod neke brzine inače mislim da ne osjeti se toliko amortizacija, kod kratkog manevriranja
Točno!
No, prije manevriranja treba zatvoriti slavinu, tj. isključiti ga, jer se gubi na preciznosti dizanja (da ne objašnjavam), komanda dizanja malo kasni, a kod spuštanja se može javiti skok priključka kad se smanji teret: npr, izvlačite vilice iz palete tak da malo stružu po gornjoj strani. Kad izađu do kraja van, mogu malo poskočiti i recimo poderati vreću na paleti, ili nedaj Bože ozlijediti nekoga blizu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

marko hurlimann xa86 kaže:
toma84 kaže:
To najviše služi kod transporta tereta s utovarivačem kod neke brzine inače mislim da ne osjeti se toliko amortizacija, kod kratkog manevriranja
Slažem se s tomom..
Kod istovara bala slabo če doč do izražaja....
Hoće, itekak, samo kaj smeta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh