• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
Visina dizanja 1800mm
Visina kod istovara korpe 3200mm
Težina dizanja 1500-1800kg
Kaj te još interesira?
Kak je sad visina dizanja 1800mm, a visina kod istovara korpe 3200mm :scratch
Bude imao "nojeva jaja" :blackeye :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

vjerojatno je krivo stisnuo, sigurno je visina dizanja 3800 mm
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ŠANANA kaže:
vjerojatno je krivo stisnuo, sigurno je visina dizanja 3800 mm
Moguče ali budemo ga pričekali :p
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

A max visina je 4100mm. Neće imat nojeva jaja, mislim da mi nebi vršila neku funkciju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Koji model si točno uzeo :?:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

IRON M 40
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ZJ kaže:
zetor kaže:
posto se ovdje najvise spominje hidraulika,jedno pitanje za sve oni koji se razumiju.imam torpeda 6006 i trebam prikljuciti omotac na njega ali problem je u tome sto neznam gdje mogu spojiti crijevo za povrat ulja,ako iko ima kakvih iskustava molim odgovore.hvala
Na onaj čep gdje ulje ulijevaš ulje. I kad uključiš omatač, dopuni ulje u hidraulici.
ha to znam al kako cu ga spojiti kad mu je cep ispod sjedista!
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zetor kaže:
ZJ kaže:
[quote="zetor,torpedo,imt":3b8g5cfl]posto se ovdje najvise spominje hidraulika,jedno pitanje za sve oni koji se razumiju.imam torpeda 6006 i trebam prikljuciti omotac na njega ali problem je u tome sto neznam gdje mogu spojiti crijevo za povrat ulja,ako iko ima kakvih iskustava molim odgovore.hvala
Na onaj čep gdje ulje ulijevaš ulje. I kad uključiš omatač, dopuni ulje u hidraulici.
ha to znam al kako cu ga spojiti kad mu je cep ispod sjedista![/quote:3b8g5cfl]





Pomakneš sjedalo maksimalno prema naprijed, daš izraditi redukciju prema hidrauličkom priključku kakvog imaš na cijevi za povrat i to je to. Sjedalo ti mora moći prolaziti iznad te redukcije zbog mogučnosti pomicanja istog naprijed nazad. Ako imaš na cijevi za povrat hidraulično oko, tada moraš dati izraditi šuplji vijak sa mjeračem za ulje i redukciju sa navojem otvora gdje dolijevaš ulje na navoj šupljeg vijka.
 
U

uni445

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ima li mozda netko prednji utovarivac za Zetor 5211???
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

i423262_Fotografija030.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

imam i ja jednu :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Več sam ju spremio ;)
ovo mi je bilo najzanimljvije na sajmu :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

:D znam, i meni, ta 76-tica je baš zakon ;) ;) :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Možda kaj takvoga bude i na 86ci :mrgreen: ;)
i423416_Fotografija031.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

P3270084.jpg

ovo će se pojaviti na mojem mf-u 560 takav utovarivač od te firme jer je tata već dogovorio s čovjekom tak da ništa od zajebancije s onim mojim kaj sam mislio stavljat
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ajd mi reci kaj budeš s onim kaj si planiral na 560 stavit, tam je postolje, utovarivač i cilindri, kaj ne?, koliko tražiš :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Kikic, daj mi reci jel istina sto cujem da je cijena tog utovarivaca oko 20 000Kn?!?

Ako je to istina, mislim da ce covjek bez obzira na kvalitetu izrade imati jako jako puno posla...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Bobo kaže:
Kikic, daj mi reci jel istina sto cujem da je cijena tog utovarivaca oko 20 000Kn?!?

Ako je to istina, mislim da ce covjek bez obzira na kvalitetu izrade imati jako jako puno posla...
Utovarivač je bez brige digel prednji kraj toga Fergusona. Sugeriral sam čovjeku da još stavi potpore prema zadnjem kraju (prema trubama).
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ne znam koliko je kvalitatan utovarivac, al kazem da je najgori na svijetu i da cim ga dovezes kuci moras jos pojacati na kriticnim mjestima, 20 000Kn vrijedi.

I ovako mi izgleda dosta dobro zamisljen i vrlo kvalitetno napravljen, a pojacanja prema trubama ne bi bila losa stvar, no mislim da i ovako moze dobro odraditi svoj posao...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

da bobo dobro si čuo za cijenu 20000kuna i rekao je čovjek da je moguče napravit potporu na zadnji kraj ako kupac želi. i tata je dogovorio i nazvat će me prije nego dođe da si uzme mjere od traktora i proračun da izkonstruira raspored tereta i te spike. zato sam i dogovorio baš radi cijene a i sviđa mi se izvedba i dost kavlitetno i jako napravljeno samo se nadam da će to biti ćim prije pa da ga stavim na mf-a560

ŠANANA neznam ti još za cijenu onog utovarivača kaj imam doma. neču njega stavljet jer se ne isplati zajebavat s tim kad sam vidio da skoro za malo veče nevce mogu imat originalan prema traktoru itd. a za cijenu ti još javim ništa još neznam al da imam kompletne sve nosače i cilindre i kran i vilice za gnoj
 

Najnoviji postovi

Na vrh