• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

@mario-ista cijena i u agroklasu. Ne ja sam samo pitao za ovaj model. Drugi su skuplji sigurno i to dosta. Hvataljke su 1800€
@zjockoo- nema ali svi zapadni su u toj cijeni 500€ razlike. Jako je masivan za razliku od faić-evog i slovenskih koliko sam primjetio (ne da vrijeđam konkurenciju). Imaš pravo svako kupuje kaj hoće i kaj može...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
@mario-ista cijena i u agroklasu. Ne ja sam samo pitao za ovaj model. Drugi su skuplji sigurno i to dosta. Hvataljke su 1800€
@zjockoo- nema ali svi zapadni su u toj cijeni 500€ razlike. Jako je masivan za razliku od faić-evog i slovenskih koliko sam primjetio (ne da vrijeđam konkurenciju). Imaš pravo svako kupuje kaj hoće i kaj može...
RM Int ti je OK.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
@mario-ista cijena i u agroklasu. Ne ja sam samo pitao za ovaj model. Drugi su skuplji sigurno i to dosta. Hvataljke su 1800€
@zjockoo- nema ali svi zapadni su u toj cijeni 500€ razlike. Jako je masivan za razliku od faić-evog i slovenskih koliko sam primjetio (ne da vrijeđam konkurenciju). Imaš pravo svako kupuje kaj hoće i kaj može...

toma84 kaže:
Sa pdv. Max diže 1800kg i 4,1m. Ima 560 kg sam utovarivač

Skoro cijelo vrijeme rada moj utovarivač je opterećen sa preko 1500 kg (4.5m palete drva, pretovar i kopanje zemlje i sl.) pa mu se još ništa nije dogodilo, čak nema ni naznaka da je preslab...a digao je 1650 kg prednjih traktorskih utega jednakom brzinom kao i manje težine. Provjereno vlastitim očima. :mrgreen: :blackeye :mrgreen: :roll: :mrgreen:

Inače, slovenski RM je prilično masivan utovarivač ako si na njega mislio. KMG nije, on je slabiji od Strojometala i mislim da je dobar samo za manje traktore (do 80 - 90ks)...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
C

ciganek1

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Z3Ktm_BPGjD5cHTA.jpg
:mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Samo raspravljamo :mrgreen: :blackeye
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Kad ga montiraju vidit ćemo koliko diže. Znate kak se veli svakom je njegovo najbolje tako i to :mrgreen:
RM je ok, nisam reko da ne valja. Svako kupi kaj može i kaj hoće
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ŠANANA kaže:
Odlično je, jedva čekam da vidim kak stoji gore na Same-u :!: :!: :!: :!: :mrgreen:

Stoji na SME-u 8) samo imam problem sa bluetooth-om neće mi slike prebacit na komp :(
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

toma84 kaže:
ŠANANA kaže:
Odlično je, jedva čekam da vidim kak stoji gore na Same-u :!: :!: :!: :!: :mrgreen:

Stoji na SME-u 8) samo imam problem sa bluetooth-om neće mi slike prebacit na komp :(

Ajde brže sređivaj to, il kupuj novi :!: :!: :!: :!: , dok pokažem dedu slike, bude mislil da sam na same-a stavil utovarivača :mrgreen: :D :D :D :D , a možda dobi volju pa ga i on kupi :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Montaža




Ima vam kaj čudno na Same-tu 8)


 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

MA to sse traži :supz: :supz: :supz: :supz:
Super mu stoji..
Sad par slikica kak to izgleda iz kabine,malo neki test 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

to je to toma :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :supz: :mrgreen:
ajmo slike, još 100 komada, iz nutra, komanda, priključna crijeva, odnaprijed, šasija, ....ma sveeeeeeeee :!: :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

AJde još malo slika, al probaj snimit tak da bude cijeli traktor i utovarivač na slici :lol: :mrgreen:

Da li mu ova šasija koju ste stavljali na traktor smeta za kut okretanja kotača???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zaboravih pitati...
kak se spaja šasija od utovarivača na več postoječu šasiju od prednje hidroulike, dal sve paše il ste nešto morali bacati van :scratch :scratch :scratch
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Malo blatobrani smucaju po šasiji. Sve se skida i onaj dio di je osovina od prednje hid. Na šasiji je povareni novi nosač hid. Povezan je i od ispod traktor do zadnje osovine. Bit če slika da kaj počnem raditi
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

utovar kakice
IMG_1016.jpg

IMG_1018.jpg

IMG_1013.jpg

IMG_1014.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

zetor kaže:
utovar kakice
Čiji je to utovarivač? KMG ili kaj drugo?
 
N

nazgul77

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Prema slikama viđenima na ovoj temi ovaj sigma mi ne izgleda ništa masivniji od strojometalovog. Da je ta cijena za titanium to bi bilo puno prihvatljivije. Bez obzira na moju opservaciju želim ti da podigne puno, puno vrijednog tereta.
Općenito mislim da su utovarivači preskupi, primjera radi doma imamo kombinirku JCB mislim da je 77g. i mislim da ju nije moguće prodati za preko 4000 E, a tamo je i motor i prijenos, prednji utovarivač, zadnja ruka za kopanje...
I da ni ne napominjem koliko je to jača hidraulika i robusnija.
Kada sam tati rekao koliko košta prednji utovarivač za traktor onda je pozelenio i navalio da ćemo staviti taj dio iz kombinirke na traktor, na što sam ja pozelenio i rekao da bi to uništilo traktor.
Inače bio bih spreman platiti za dobar i snažan polovni utovarivač do 4000 e, za traktor Case 5150, ali da je u solidnom stanju i da ima od opreme bar jedan priključak (korpu) upravljanaje jojstikom, paralelogram, 3 hid. funkciju, euro kopčanje, nosač sa povezom na zadnju osovinu, akumulatore (amortizere).
Ako netko zna ili ima nešto što odgovara mojim prohtjevima slobodno neka se javi.
Ako ne nađem onda ću ozbiljno razmotriti prepravak i sređivanje kombinirke te mogu za pola tog iznosa imati kvalitetnije rješenje.
Vidim da dosta spominjete slovenske proizvođače, pa sam malo razočaran da bi netko prije uzeo slovenski nego hrvatski proizvod. Da uzimam strani njih bih zaobišao u širokom luku. Naravno to je isključivo moje mišljenje i neka oni koji imaju dotične ne uzmu to preosobno.
Svatko je gospodar svojih novaca pa i samim time ima pravo izabrati ono što mu najbolje odgovara.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Za 4000€ ne možeš kupit sve to kaj si nabrojio, previše tražiš za malo novaca. Raspitao sam se o svim opcijama i ova mi se činila za mene najbolja. Reko si i sam, svak za svoje novce kupi šta želi. Kaj se tiče kombinirke, dobru je teško kupiti, sve imju lufta i podosta poderane.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,426
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

nazgul77 kaže:
Prema slikama viđenima na ovoj temi ovaj sigma mi ne izgleda ništa masivniji od strojometalovog. Da je ta cijena za titanium to bi bilo puno prihvatljivije. Bez obzira na moju opservaciju želim ti da podigne puno, puno vrijednog tereta.
Općenito mislim da su utovarivači preskupi, primjera radi doma imamo kombinirku JCB mislim da je 77g. i mislim da ju nije moguće prodati za preko 4000 E, a tamo je i motor i prijenos, prednji utovarivač, zadnja ruka za kopanje...
I da ni ne napominjem koliko je to jača hidraulika i robusnija.
Kada sam tati rekao koliko košta prednji utovarivač za traktor onda je pozelenio i navalio da ćemo staviti taj dio iz kombinirke na traktor, na što sam ja pozelenio i rekao da bi to uništilo traktor.
Inače bio bih spreman platiti za dobar i snažan polovni utovarivač do 4000 e, za traktor Case 5150, ali da je u solidnom stanju i da ima od opreme bar jedan priključak (korpu) upravljanaje jojstikom, paralelogram, 3 hid. funkciju, euro kopčanje, nosač sa povezom na zadnju osovinu, akumulatore (amortizere).
Ako netko zna ili ima nešto što odgovara mojim prohtjevima slobodno neka se javi.
Ako ne nađem onda ću ozbiljno razmotriti prepravak i sređivanje kombinirke te mogu za pola tog iznosa imati kvalitetnije rješenje.
Vidim da dosta spominjete slovenske proizvođače, pa sam malo razočaran da bi netko prije uzeo slovenski nego hrvatski proizvod. Da uzimam strani njih bih zaobišao u širokom luku. Naravno to je isključivo moje mišljenje i neka oni koji imaju dotične ne uzmu to preosobno.
Svatko je gospodar svojih novaca pa i samim time ima pravo izabrati ono što mu najbolje odgovara.

Najbliže tom iznosu za utovarivač ćeš doći kod Strojometala. Druga opcija ti je da uložiš pola tog novca u stroj koji imaš doma, repariraš pumpu ili staviš novu, kompletno ga piksiraš i središ eventualne kvarove. Tako ćeš znati što imaš u dvorištu i u što si uložio pa vjerujem da neće biti neugodnih iznenađenja. Jedna od najvažnijih stavki je da nađeš DOBROG MAJSTORA, a ostalo je lako. :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh