• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Najbliže ali ne i dosta, još na ove 4000€ toliko pa ima sve kaj je nabrojio
 
T

tibor

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

dsc00075valtoztatva.jpg

nokian7301383.jpg

evo sta se moze naci za 7900e case885 4100rc+teg trobrazni plug
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Daj sliku pluga
 
T

tibor

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

sutra cu,sad je mrak
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dal ima utovarivač euro prihvat? Vidim da ima tri cilindra
 
T

tibor

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

neznam na sta mislis?
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ZJ kaže:
zetor kaže:
utovar kakice
Čiji je to utovarivač? KMG ili kaj drugo?
KMG 1221.
 
Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

nazgul77 kaže:
Prema slikama viđenima na ovoj temi ovaj sigma mi ne izgleda ništa masivniji od strojometalovog. Da je ta cijena za titanium to bi bilo puno prihvatljivije. Bez obzira na moju opservaciju želim ti da podigne puno, puno vrijednog tereta.
Općenito mislim da su utovarivači preskupi, primjera radi doma imamo kombinirku JCB mislim da je 77g. i mislim da ju nije moguće prodati za preko 4000 E, a tamo je i motor i prijenos, prednji utovarivač, zadnja ruka za kopanje...
I da ni ne napominjem koliko je to jača hidraulika i robusnija.
Kada sam tati rekao koliko košta prednji utovarivač za traktor onda je pozelenio i navalio da ćemo staviti taj dio iz kombinirke na traktor, na što sam ja pozelenio i rekao da bi to uništilo traktor.
Inače bio bih spreman platiti za dobar i snažan polovni utovarivač do 4000 e, za traktor Case 5150, ali da je u solidnom stanju i da ima od opreme bar jedan priključak (korpu) upravljanaje jojstikom, paralelogram, 3 hid. funkciju, euro kopčanje, nosač sa povezom na zadnju osovinu, akumulatore (amortizere).
Ako netko zna ili ima nešto što odgovara mojim prohtjevima slobodno neka se javi.
Ako ne nađem onda ću ozbiljno razmotriti prepravak i sređivanje kombinirke te mogu za pola tog iznosa imati kvalitetnije rješenje.
Vidim da dosta spominjete slovenske proizvođače, pa sam malo razočaran da bi netko prije uzeo slovenski nego hrvatski proizvod. Da uzimam strani njih bih zaobišao u širokom luku. Naravno to je isključivo moje mišljenje i neka oni koji imaju dotične ne uzmu to preosobno.
Svatko je gospodar svojih novaca pa i samim time ima pravo izabrati ono što mu najbolje odgovara.

JA SAM 2006 TRAZIO UTOVARIVAC I MISLIO SAM UZETI STROJOMETAL, AL SAM NALETIO NA KMG U KIRSU, CIJENA JE TAD BILA 4000 EURA SA PDV,UTOVARIVAC I KORPA JOS SAM UZEO MANIPULATOR ZA BALE 900 EURA,DA SAM TO UZEO U STROJOMETALU IZASLO BI ME 2000 EURA SKUPLJE A MENI JE OVA CIJENA ODGOVARALA JEFTINIJE NOVO NISI MOGAO NACI,A NAJBITNIJE JE DA JE STROJ NOV.A UTOVARIVAC MOZE BITI I OD ZLATA AL CE TI SVAKI SJEBATI TRAKTOR AK PUNO RADIS U LOSIM UVJETIMA.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

@zetor torpedo imt : piši malim slovima :!:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Zanimljivo... :mrgreen: Kad izlazi novi model?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Gorane jako sam ti zahvalan na ovim slikama :prayer: :prayer: :partyman:

Ako može cijena ovakvog modela može i na PM..
Hvala...
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

a čemu služi onaj ventil na onome lajtungu?što zatvara?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

tomica zetor kaže:
a čemu služi onaj ventil na onome lajtungu?što zatvara?
Iskljucuje akumulator(hidraulicki) iz funkcije.
E sad akumulator služi za nabijanje cijene , demonstracije po sajmovima itd.
Ili po seljacki to bi ti trebalo smanjiti naprezanja na traktoru kad ideš po gasu s teretom po "sama jama "cesti
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Marko evo cijene:

TUS 800-4-3,5-P
- masa podizanja do 1600 kg
- visina podizanja do 3,5 m
- mogučnost montaže na traktore do 105 KS, zavisno od gabarita traktora

OPREMA UTOVARIVAČA:
- automatsko kopčanje hidrauličkih brzih spojnica
- jednoručna upravljačka jedinica sa osam funkcija, serijski spojena u hidrauliku traktora
- paralelogram
- dvoradni podizni cilindri
- hidraulički akumulator vibracija
- automatsko ( hidrauličko ) brzo kopčanje radnog tijela ( nema potrebe za izlaženjem iz kabine )

= 46.025,00 KN ( VPC )
U cijenu je uračunata montaža, puštanje u rad i ispitivanje kod nas.
Utovarivač je atestiran.
I na sve to ide proljetna akcija sa dobrim rabatima!! :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Koliko ima kg utovarivac?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

puknuti kaže:
tomica zetor kaže:
a čemu služi onaj ventil na onome lajtungu?što zatvara?
Iskljucuje akumulator(hidraulicki) iz funkcije.
E sad akumulator služi za nabijanje cijene , demonstracije po sajmovima itd.
Ili po seljacki to bi ti trebalo smanjiti naprezanja na traktoru kad ideš po gasu s teretom po "sama jama "cesti

Kod svake stvari koju kupuješ možeš razmišljati tako, ali bitno je vidjeti što stvarno kome treba, nekome je puno tih stvari doslovno nabijanje cijene iz čistog razloga nepotrebe za time dok je nekome to stvarno potrebno. Mi zato nudimo sve to na odabir i od svega toga nudimo više varijanti, od najjeftinijh do najskupljih, s time da mi nismo trgovci i nije nam bitno samo prodati već naći sa kupcem najadekvatnije rješenje jer je nama naš proizvod u radu i zadovoljan kupac naša najbolja reklama. Još je bitna razlika između nas i trgovaca znanje i poznavanje proizvoda, ja sam se osobno od trgovaca naslušao svačega, a možda i teorija o akumulatorima da oni služe prilikom transporta tereta dolazi dobrim djelom od njih. Ako ne, no hard feelings. :) To u biti nije pravilno, naprotiv, oni se prilikom transporta tereta moraju zatvoriti, jer bi u protivnome moglo doći do pucanja membrane, a i sam rad sa utovarivačem bi bio preopasan i neprecizan. Prilikom vožnje sa praznim utovarivačem i sa radnim tijelom na veće udaljenosti,a po lošim terenima, oni dolaze do izražaja. Upijaju vibracije sa utovarivača koje se u puno manjoj mjeri prenose na traktor i vozača, vožnja je puno glađa, nema krutih udaraca prilikom naleta na grabe ... Oni njeguju utovarivač, traktor i Vas. 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Znači nebi smio kad vozim balu imat uključenu amortizaciju?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ne. Sve i da ne pukne membrana na akumulatoru, problem bi bio kod istovara bale. Kad bi balu spustio i krenuo u rikverc vilice bi, čim bi se oslobodile bale, naglo skočile u zrak, pri čemu bi moglo doći do oštećivanja bale ili u još gorem slučaju bi mogao nastradati netko pored. Ti akumulatori su praktički kao opruge kod mehaničkih prijenosa. A opet kod proračuna akumulatora, uzima se pritisak praznog utovarivača na akumulatore prema kojemu se odredi pritisak predpunjenja akumulatora koji je jedan od faktora za odabir akumulatora, pa kad bi natovario utovarivač on bi sa tom masom stlačio membranu tako da ona nebi imala funkciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh