• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

542 s dobrim protuutegom iza bi jos donekle mogao i raditi taj posao, al ako vac mora biti mali traktor, onda svakako preporucam da odete na njuskalo i pronadjete polovan traktorski vilicar. Bolje nego se muciti s prednjim utovarivacem za takve stvari...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Bobo kaže:
542 s dobrim protuutegom iza bi jos donekle mogao i raditi taj posao, al ako vac mora biti mali traktor, onda svakako preporucam da odete na njuskalo i pronadjete polovan traktorski vilicar. Bolje nego se muciti s prednjim utovarivacem za takve stvari...

ma,ne mislim ja s njim tovariti rolo bale, već bih ga koristio za stajski gnjoj i za recimo ravnanje zemlje i slično.... kako bi se tu ponašao??
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Za ravnanje zemljišta nije toliko važan prednji most koliko sila koju traktor može dati na radni dio utovarivača. Stajski gnoj nije težak i moći ćeš ga tovariti bez brige...
 
I

imt 577..

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

i mislim na suhe rolo bale! Puno hvala na informacijama! :D Ako fergo bude mogao radit taj posao javim se!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Suhe bude, ima 200kg bala. Bit će malo teže kretat volanom radi opterećenog prednjeg kraja
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Suhe bale, mogu i 300-400 kila.
Stajski gnoj isto tako teško če ič s IMT, pogotovo di je dosta slame, na tvrdoj podlozi nekako, a na mekoj nikako.
 
I

imt 577..

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

s imt-om sam već tovario stajski gnoj i to ide odlično, pa cu probati i rolo bale pa cemo vidjet je može ili ne!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

gnoj ide sused tovari sa 539.a štraji slamom.
zad za nosit bale,polomit če ti ruke ak ne i gume puknut slab je on zato.
 
J

jokapz

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

E baš me zanima kak to 539 tovari s prednjim utovarivačem. Koliku kašku ima???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

vinko kaže:
http://www.youtube.com/watch?v=5J69MIYgU7U
Ma vidi maloga vraga ;) ...i ne trreba 100 i kusur konja traktor :scratch
Ili je ovo montaža ili ovo nije amerika...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Funkcionira...al ipak mislim da je barem sa hidro volanom, s običnim bi sasvim sigurno bilo problema... I naravno, bez utega iza ništa...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Dečki, potražite onaj Mariov video gdje oni tovare s malim...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ZJ kaže:
Dečki, potražite onaj Mariov video gdje oni tovare s malim...

Evo ga, al taj utovaruje pileči gnoj koji je zbilja lagan i rastresit
[youtube:tfdizty0]B2F3CWe-C2o[/youtube:tfdizty0]
 
I

imt 577..

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

samo da pohvalim mog fergusona, uspjeva dizat suhe rolo bala, i to bez nekog velikog opterećenja!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

mario kaže:
ZJ kaže:
Dečki, potražite onaj Mariov video gdje oni tovare s malim...

Evo ga, al taj utovaruje pileči gnoj koji je zbilja lagan i rastresit
[youtube:405erult]B2F3CWe-C2o[/youtube:405erult]
Svejedno, no pogledaj da ni korpa nije mala.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ma mislim da nema problema s volanom i ako nije hidro, uzmi za primjer 560 bez hidro volana na mjestu ga je teško smotat ali čim malo kreneš već se da, tako i s ovim malim fercem na mjestu je sigurno teško ali kad malo kreneš već je lakše. Mene jedino brine što je sve opterečenje na onom malom klinu napred, a sigurno jako trpe i ležajevi na kotačima. A u biti mali ferac lako pukne i po pola tamo na spoju zadnjeg i prvog kraja gdje se pristupa lameli nebi bio prvi da pukne tu.
 
B

Bobo

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Ako ima sasiju skroz od naprijed do nazad ispod traktora, nece taj puci, al rukavci, centralni klin i lezajevi na tockovima odose puno brze nego kod traktora koji nema prednji utovarivac.

...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

U susjednom selu ima čovjek prednji utovarivač na malom 533 od kad ja znam za sebe i s njim tovari gnoj i suhe rolo bale, e sad za sjenažu nisam siguran, ali ne bi se čudio da i nju tovari. Iza ima bačvu punu betona kao protuuteg. Baš je nedavno piksirao cijeli prednji trap.
Inače motor je navodno Fiatov oko 50ks na njemu i majstor ga tera ko vrag svoju mater.Ide preko 30km/h sigurno.
 
R

rony

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

pozdrav forumaši
imam imt539 sa 42ks i zanima me prednji utovarivać.Tko ima i kolika bi mu bila cjena naravno polovni.treba za stajski gnoj i utovar sjena?
 

Najnoviji postovi

Na vrh