• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

Z

zetor,torpedo,imt

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

vinko kaže:
http://www.youtube.com/watch?v=5J69MIYgU7U
da li ovaj imt tovari suhe bale ili sjenazu?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

lijepo piše da je silage,tj sjenaža...
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Posto nemam nikakvog iskustva s prednjim utovarivacima a planiram da kupim , interesuje me da li se na traktor od 55 KS isplati stavljati prednji utovarivac i ako ne onda koliko minimalno KS treba da ima traktor da bi mogao da radi sa prednjim utovarivacem ( claas axos 310 , john deere 5620 da li se isplati stavljati na ove traktore prednji utovarivac sto se tice izdrzljivosti njihovih delova i osovina ). Dalje interesuje me koliko je naprezanje traktora ako se radi sa makadamom ili zemljom sa korpom od 2 m i kakvi dodaci na obicnu korpu za rastresite materijale treba dodati da bi se tovarilo stajsko djubre ( sipke na dnu koje strce 20ak cm i slicno )
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

nevidim problema da 55 ks traktor nebi mogao imat utovarivač. protututeg i bit če ko bog. ako imaš prednju vuču još bolje. moj savjet stavi na traktor koji ti ima prednju vuču jer neče te zezat okretanje kotača zadnjih bez potututega. po suhom staviš protutteg i bez prednje vuče možeš raidit kaj hočeš. malo je problem kod mokrog ili skliskog pa vrte kotači.
moj savjet nemoj ga previše opterečivat s preširokom korpom. stavi korpu 10-cm širu od traktora i to je to. nebuš puno više zagrabio s širom korpom a trgat češ si traktor.
stvar do proizvođača. svaki utovarivač ima svoju podiznu silu i nosivost.
moja preporuka po makadamu nebi preporučio da nosiš teret na utovarivaču. spretrgaš traktor bezveze, ali otom potom i ja to nosim al ne preporuča se. radi prednjeg osovisnkog opterečenja i ljuljanja utovarivača pod teretom gdi dolazi do opterečenja trupa traktora, a najčešči slučaj ako nije povezan na zadnji kraj da puca pogotovo ako još ima otraga teret. to im je smrt onda a i gume puno tereta trpe pa znaju popucat također. pogotovo one koje ne nose velike terete.
ali mislim da bi mogao nosisit po makadamu bez greške. polako paziti i to je to.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Hvala kikicMF . Ucinilo mi se da je traktor od 55 KS slab za prednji utovarivac ali nisam bio u rpavu
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

ja imam na zekanu 4511 utovarivač traktor je 4 cilindra 45 ks i dok sam istovarivao strojeve zakapčio sam rotodrljaču 3 metra s pakervaljkom pegoraro i i otraga zakopčio rotokosu ma bez greške jedino što sam trebao puno žganaca pojesti da ga skrenem jer nema servo i nebi ti preporučio da stavljaš na traktor bez serva. al inače moguče je
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

MOJ NOVI UTOVARIVAČ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Danas sam dofurao novi stroj kod kuće..Strojometal utovarivač ;)
Nema više stolnog kopčnja :p
Masa podizanja koju sam vidio na svoje oči je 1250kg BEZ protuutega,centar mase je napravljen više nego odlično..
Za upravljanje je stavljen yoystick sa 6 funkcija..Uzeo sam korpu 180cm širine i hvataljke za bale do 160cm promjera..
Slike su malo lošije,ali bit če ovih dana bolje slike :D
4edeeb91.jpg
c38ec3ec.jpg
caa7759a.jpg


Ja sam jako zadovoljan sa strojem,na cesti se ponaša jako dobro,na brzini od 45km/h ni malo ne ljulja traktor... 8)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Čestitam na kupovini.
E, sad vidiš sve i sam. A lijepo sam ti ja o tome i prije pričao. Daj detalje oko kopčanja; slike!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Čestitam Marko na novom stroju.
Si probal kaj radit s njim? Sviđa mi se kaj ima novo kopčanje 8) Isto me zanimaju slike od svega jos u detalje!! :blackeye
Da li je traktor sad mirniji na cesti nego prije kad ima utovarivač?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

pridružujem se čestitkama,odlično mu stoji taj utovarivač,
ono bitno,više slikaaa!!!!! XD
Cijena???
Oduvjek sam zamišljo takvu kombinaciju ,malen,snažan i okretan traktor sa utovarivačem!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Hvala :D
Sutra obečavam više slike če bit :D

Traktor je stabilniji sad,kaj me jako iznenadilo je to kaj uopče ne skače po cesti,iako su gume bile slabo napunpane..
Za cijenu nazovi Strojometal,jer stvarno se tamo može naš svašta po izboru... ;)
 
J

jokapz

Guest
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

@marko
Čestitam na kupovini. Zanimljivo da te neljulja. XT 105 zna zaljuljat na oko 1800 okretaja al na punom gasu ide ko lađa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

joj dajte deca ..ovim cirkusom je sigurno poboljšana stabilnost , spušteno težište, raspored težine , itd.
Pa kaj zvami vlada ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,425
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Pa naravno da jest. to je onih 450 kg koji mu naprijed fali. Ista stvar se dogodila i na mojem traktoru nakon montaže utovarivača. Zanimljivo je što su konačno promijenili način kopčanja i koliko vidim izdalek, najsličniji je Haueru i po obliku i principu. Detalje svakako očekujem od Marka...što prije :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Danas sam došao doma malo pod večer pa je bio mrak pa slike nisu nekaj,a nema ni neki dobar mob za slikat..
Budem sutra s fotič to uslikao..

Kaj se tiče kopčanja jako je jednostavno,samo se treba malo priviknut ;)
Nosači imaju 300kg 8)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

e ovo kopčanje mi se več sviđa jako. puno ljepše vidjet traktor i to izgleda odlično. svaka čast. uznapredovali su.
jel mi se čini ili je auspuh od traktora malo pomaknut u stranu :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

kikic MF kaže:
e ovo kopčanje mi se več sviđa jako. puno ljepše vidjet traktor i to izgleda odlično. svaka čast. uznapredovali su.
jel mi se čini ili je auspuh od traktora malo pomaknut u stranu :scratch
Da auspuh je malo promjenio položaj :D
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Pridružujem se čestitkama! :prayer: :prayer:
Sad ti je traktor stvarno za 5, joj da mi je takav u dvoru...malen, okretan,jak i još utovarivvač na njemu...
Mislim da će te sad svaka mama poželjeti za zeta :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

Čestitke na kupovini. Vidim da ima promjena od prijašnjeg modela. Koliko ukupno dao za sve(ak se smije znat) :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: prednji traktorski utovarivaci i priključni alati

opa marko, pa ovo je stvarno iznenađenje, čestitam i slike obavezno, i iz kabine, položaj joysticka.... :mrgreen: :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh