• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Malo osvježenja!

Mario, pitao si me kak bi to izgledalo na tvome, vidi.



bemti tehiku i tehnologiju.... ja sa poderanim skipom bn 77 nosim tonu bez razmišljanja i to s napuknutim uzdužnim gredama....šta da ovaj "pikadili" nema prednji pogon?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
bemti tehiku i tehnologiju.... ja sa poderanim skipom bn 77 nosim tonu bez razmišljanja i to s napuknutim uzdužnim gredama....šta da ovaj "pikadili" nema prednji pogon?
Da, ali SKIP ima otraga protuuteg od dvije tone...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
bemti tehiku i tehnologiju.... ja sa poderanim skipom bn 77 nosim tonu bez razmišljanja i to s napuknutim uzdužnim gredama....šta da ovaj "pikadili" nema prednji pogon?

Vodi računa o tome da je paleta koju podiže ovaj utovarivač teška 1680 kg + paletne vilice 130 kg = 1810 kg!
Dodaj tome da je utovarivač težak ~ 800 kg.
To sve su jedna jako velika opterećenja na stroju ( traktoru ) koji nije rađen isključivo za utovar, već je traktor širokonamjenski stroj ( koji zbog toga nemože biti idealan za sve namjene ), a i utovarivač na njemu je njegov priključak.
Stoga je nemoguće uspoređivati jedan stroj namijenjen isključivo utovaru i jedan širokonamjenski stroj, a opet prema gore navedenim podacima ovaj traktor sa našim utovarivačem vrši jedan izvrstan posao. :D
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Ipak je skip stroj za utovar.

Ovaj utovarivač na slici nije naša najnovija linija, najnovija linija podiže cca. do 300 kg više i zadnje slike na JD-u i Deutzu su najnovije linije.
Ali sve je to sada manje bitno. Ako bismo pratili napredak tehnike, kao što ti kažeš, utovarivači bi morali podizati mase izražene u desecima tona. Moje je mišljenje, što je vrijeme pokazalo, da niti jedan poljoprivrednik, pa čak niti građevinar sa traktorskim utovarivačem nema potrebe za podizanjem masa većih od 1600 kg, ali ima potrebe da taj isti stroj što prije i što jednostavnije prenamijeni sa drugim radnim tijelom, te da ga što prije i jednostavnije skida i montira. Isto tako da bez skidanja utovarivača može napraviti sve manje zahvate na motoru traktora ili na samome traktoru, da mu je stroj što pregledniji, da je brz...
U tome pogledu se vidi značajan napredak tehnike i tehnologije, te se u tome smjeru postavlja letvica očekivanja i ciljeva.
Što se tiče same hidraulike, cilindre izrađujemo sami, razvodnici i ostale sitne komponente su kupovna roba, fleksibilna crijeva konfekcioniramo sami i instalaciju izvodimo sami.

P.S. Probaj IMT 577 opteretiti sa masom od 2610 kg, mislim da mu nebi bilo lako kao i ovom Lamborghiniju sa slike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
2301986, g. Faić zna da sam bil u par navrata prilično kritičan prema njihovim proizvodima, no u jedno sam uvjeren: oni RAZVIJAJU i POBOLJŠAVAJU svoje proizvode.
Njihovi prvi utovarivači, rađeni po uzoru na KMG (bar tak meni izgledaju) i ovi njihovi današnji, nemaju dodirnih točaka. Stvarno se vidi veliki napredak, ne samo u dizajnu, već i u masivnosti, preciznosti izrade...pa i kvaliteti boje.
Uvjeren sam da znaju kaj rade (pobogu, pa od toga i žive) i da je zadovoljna stranka najbolja reklama.

Glede SKIP-a: to je građevinski stroj i građen je da bude grub i robustan. Osim toga, ima cca 2 tone protuutega (utovarnu ruku), dok ovi traktori s utovarivačima najčešće otraga nemaju nikaj.
Mojih 5 lipa...
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
ma shvaćam ja to sve, ali ipak mi se i dalje sve Vaše konstrukcije čine slabima.... vidio sam nekoliko utovarivača Vaše proizvodnje (nijedan stariji od 10 godina) i vjerujte oni koji su radili jako malo su u dobrom stanju, ali oni koji su imali posla ( isto ne baš previše) s sjenažom (rolo balama), utovarom stajnjaka i sl... nisu se baš pokazali, pucaju... cilindri procure, počnu propuštati (opadanje krana kad se ga ostavi na nekoj visini). Sve je dobro dok su ugrađeni na neki slabiji traktor bez prednjeg pogona, a u suprotnom sve se deformira...Znam da budete rekli da je to krivnja gazde odnosno onoga ko je s tim radio, al nebi se složio...
Jel se može gdje vidjeti cjenik?

Mislim da nisi svjestan težine ovoga posta. Prema njemu ispada da od nekoliko komada, a to može biti i desetak, niti jedan ne valja. To je škart od 100%! Mi proizvodimo utovarivače 15 godina, sumnjam da bi ih proizvodili tako dugo kad bi bili navedene kvalitete.
Naš svaki utovarivač ima garanciju, a i svaki kupac kojemu se pojavi bilo kakav kvar nas kontaktira, stoga te molim da mi kažeš kod koga i gdje si vidio te loše utovarivače. S obzirom na tvoju dob, smatram te ozbiljnim čovjekom koji iznosi mišljenje na temelju činjenica i koji stoji iza toga, pa bi mi isto tako bilo drago da mi se predstaviš. Naša politika nije da kupac nije u pravu, naša politika je da stroj mora biti u pogonu, stoga te molim da nebudeš pristran u takvim postovima.
Malo me zbunjuje tvoj interes za naše utovarivače, nemaš pozitivno mišljenje o njima, a zanima te cijena? Sve željene informacije možeš dobiti kod nas, nazoveš, predstaviš se i mi ti pošaljemo ponudu i pošaljemo te k NAŠIM kupcima da vidiš navedene strojeve i da čuješ NJIHOVO mišljenje, a nakon toga deinitivno kupuješ utovarivač kod nas.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
E sad da vas i ja malo ugnjavim.
Imam utovarivač Amagri HM35 (identičan kao na slici: http://www.machinefinder.fi/images/machines/70/1483870/1763267_huge.jpg ) koji je na Fiatu F100 DT.
E sad, zanima me jel se mogu ovi prvi podizni cilindri prepravit u dvoradne, ako mogu, gdje i po kojoj cijeni?
I drugo pitanje je gdje bi se mogao kupit joystick za upravljanje tim utovarivačem? Trenutno je na izvodima za priključne strojeve, a to predstavlja problem kod potrebe za prikapčanjem nečega što koristi te priključke.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E sad da vas i ja malo ugnjavim.
Imam utovarivač Amagri HM35 (identičan kao na slici: http://www.machinefinder.fi/images/machines/70/1483870/1763267_huge.jpg ) koji je na Fiatu F100 DT.
E sad, zanima me jel se mogu ovi prvi podizni cilindri prepravit u dvoradne, ako mogu, gdje i po kojoj cijeni?
I drugo pitanje je gdje bi se mogao kupit joystick za upravljanje tim utovarivačem? Trenutno je na izvodima za priključne strojeve, a to predstavlja problem kod potrebe za prikapčanjem nečega što koristi te priključke.
S obzirom da nisi rekao odaklem si..mada nije važno .
Postavio si jako široka kompleksna pitanja ..pa ču isto tako i odgovoriti .
Za potragu proizvodnje cilinda koristi google ili neku spc. tražilicu , npr, WLW
http://www.wlw.hr/
Ovi cilindri se ne mogu preraditi u dvoradne , možda se mogu iskoristiti neki djelovi ali komplet ne .
"joyctick " isto tako kod firmi koje se bave držanjem hid. komponenti , sve ovisi kakvi trebaš , ..na sajele, električni itd .
S obzirom da ovo gore sve nabrojena bude jako skupo preporučam ti da ventilina razdjeliš radne priključke ...opet mogu biti mehanički i električni .
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Takav odgovor sam i očekivao pa će najjeftinije biti razdjeliti dovod ulja i dovesti u kabinu na mehaničke ventile.
Nešto ovakvo: Neispravan link obrisan!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Takav odgovor sam i očekivao pa će najjeftinije biti razdjeliti dovod ulja i dovesti u kabinu na mehaničke ventile.
Nešto ovakvo: Neispravan link obrisan!
Upravo to ..ujedno i najnepovoljni kombinacija gledajuči prostor u kabini , pogotovo ako utovarivač malo koristiš ...treba razmisliti da se ne ujebeš
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Moram priznat da nisam ni znao za njih. Morat ću otići pogledat šta imaju i po kojim cijenama.
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
evo i mog novog utovarivaca



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us cijena utovarivaca je bila 2000 e. i sto je najinteresantnije za te novce sam ga kupjio kod nas u Bosni a trazijo sam ga po pola evrope i za 2000 e. nisam ga mogao nac, inace utovarivac je 2002 g, jos imam korpu za rasuti teret od 180 cm
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jako dobar utovarivač:rolleyes:

Cijena je isto jako povoljna,a utovarivač ima dosta opreme na sebi,sad kad pogledam toga i moga dođe mi da plačem:rolfer:
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Jako dobar utovarivač:rolleyes:

Cijena je isto jako povoljna,a utovarivač ima dosta opreme na sebi,sad kad pogledam toga i moga dođe mi da plačem:rolfer:
ima jos jedan kod jednog naseg , isto je euro kopcanje, brza spojka , daje sve i nosace sa traktora (landini 65 ks), joistik, korpu od 2 metra i vilice za palete cijena je oko 2200 eura cini mi se da je manipov , gledo sam ga ali nisam siguran , znam da je 1997 g i i zgleda onako dobro. Marko 93 kako se koristi ovaj soft drajv , jel samo u voznji traktora ili i u radu , nisam nigdje mogao da nadjem nesta detaljnije
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Soft drive,bi se trebao koristit za vožnju,da utovarivač ljepo "pliva" u vožnji.

U radu bi trebalo vidjet kak se pokazuje,da nebi bilo više štete neg koristi,sa soft drive sam se sreo samo jednom isto na Quicke utovarivaču ali samo sam vozio traktor pa sam vidio kak to ljepo radi,utovarivač ide po 5-10cm gore - dolje kad se dođe na grabu i uopče se ne osjeti udarac.:supz:8)
 
J

jovan993

Guest
Ljudi ja imam IMT 549 sa prednjom vučom ja bih voleo staviti ovakav utovarivač na njega koristio bi mi jako dali možda neko zna kolika mu je cjena i u kojoj firmi se može nabaviti ako neko zna moliću da kaže ako nije problem :)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
za ovaj strojmetal al kako se pise vec, ja mislim da je gazda bio napisao 12 000kn al nisam siguran, koja godina ti je taj imt?
 

Najnoviji postovi

Na vrh