• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PREDNJI TRAKTORSKI UTOVARIVAČI i priključni alati

K

KARLO

Guest
moj susjed ima zetora s prednjim utovarivačem trac-lift 220 i ima korpu za zemlju i paletar stroj je stvarno pravi olakša čovjeku posao dosta .
kake vi imate utovarivače na kojim traktorima i koje priključe alate posjedujete i kako ste zadovoljni s funkcijama
 
C

ciganek1

Guest
Traktor - MTZ 82 Pronar
Utovarivač - Metal Fach T 229
Kao što se vidi na slikama ja ga koristim za roto-bale.
Upravljanje je preko joysticka.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja imam na Zetoru 5340 utovarivač KMG 1000, imam ruke za bale i korpu. Upravljanje je preko dvije ručice i tipke.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
K

KARLO

Guest
jedan poznanik u selu ima tur 6 a na mtz 1025 a ima upravljanje preko hidrauličnih ručica 4 kom to je smrt isusova za raditi . u zadnje vrijeme vidim da ljudi kupuju traktore s utovarivačem. neki dan sam gledo koako čovjek istovara traktorom hurlimanom novim 105 ks i utovarivačem paletu gnojiva i nemože istovariti dize mu zadnji kraj zamislite bet tegova ništa
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Ovaj ima stražnje kopčanje, ali naprijed radi.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Hmmm , kako se taj stroj što ima stražnje kopčanje ostavi na zemlji a da se ne prevrne ? Izgleda prilično kompliciran .

Da se uključim u raspravu o prednjim utovarivačima : nemam ga , nisam ga nikada imao ili radio sa njim ali moj iduči traktor če definitivno imati prednji utovarivač .
 
B

Bobo

Guest
Znaci u gudovcu trazimo MF sa utovarivacem?

Ili onaj iduci traktor za kojih 10 godina?


Ja nemam prednji utovarivac, nit imam potrebu za istim... Ali uskoro cu imati potrebu za zadnjim vilicarem, i namjeravam ga praviti od odbacenog samohodnog vilicara, i radit preko izvoda za kipanje s njim. Prica se okolo da takav preradjeni vilicar kosta 1 000Kn, pa mi se ne cini puno, u usporedbi kad vdim da je IMT-ov vilicar preko 20 000Kn + sto nema svoju pumpu, nego traktor mora imati dva dvosmjerna hidraulicna prikljucka... Ljudi rade i s ovim, preradjenim jako dobro, tako da mi se to cini kao jedino, isplativo rjecenje za sada...

@KARLO: kog ce mu vraga 4 rucice? Kladim se u sto god hoces da koristi samo dvije, eventualno trecu (ako ima ruku za rolo bale, ili neki alat koji na sebi ima cilindar). Ne mogu nikako dokuciti sto ce mu 4-ta rucica...
 
R

Ratarko

Guest
@Bobo
Znaci u gudovcu trazimo MF sa utovarivacem?

Odgovor je ipak ne.
Mislim da moj MF neče biti u Gudovcu buduči da je sišao sa proizvodne trake. Da li je več u transportu ne znam , mislim da nije ali iduči tjedan je sigurno u HR . MF-a nisam naručio sa prednjim utovarivačem i ne mislim to na njega montirati nego na drugi.

Ili onaj iduci traktor za kojih 10 godina?

Da na drugi od 100 KS koji je planiran za na godinu ( ako bude sve išlo po planu jel imam ove godine puno projekata koji pojedoše svu lovu ).
 
R

Ratarko

Guest
Mario , traktor od 100 KS sam trebao kupiti zajedno sa ovim MF-om ili tik poslje ali dobro je da nisam jel stvarno imam ovu godinu full ratno stanje po pitanju financija :shock: . Nekako samo se složili da je ipak pametnije odgoditi do godine ali to može biti i za dvije jel kod nas je luda kuča po pitanju organizacije za budučnost . A što se marke tiče nekako mi se sviđa onaj MF od 100 KS sa jako nakošenom haubom i prednji utovarivač , neznam napamet niti koja je to serija , 54 - nešto , možda.
 
K

KARLO

Guest
Bobo kaže:
Znaci u gudovcu trazimo MF sa utovarivacem?

Ili onaj iduci traktor za kojih 10 godina?


Ja nemam prednji utovarivac, nit imam potrebu za istim... Ali uskoro cu imati potrebu za zadnjim vilicarem, i namjeravam ga praviti od odbacenog samohodnog vilicara, i radit preko izvoda za kipanje s njim. Prica se okolo da takav preradjeni vilicar kosta 1 000Kn, pa mi se ne cini puno, u usporedbi kad vdim da je IMT-ov vilicar preko 20 000Kn + sto nema svoju pumpu, nego traktor mora imati dva dvosmjerna hidraulicna prikljucka... Ljudi rade i s ovim, preradjenim jako dobro, tako da mi se to cini kao jedino, isplativo rjecenje za sada...

@KARLO: kog ce mu vraga 4 rucice? Kladim se u sto god hoces da koristi samo dvije, eventualno trecu (ako ima ruku za rolo bale, ili neki alat koji na sebi ima cilindar). Ne mogu nikako dokuciti sto ce mu 4-ta rucica...
nema joystic nego komande kao onaj oltov utovarivač za gnoj tako da nemože raditi dvije funkcije od šusa neko ako diže jdnu pa ako širi hvataljku za balu drugu i td sranje.
 
B

Bobo

Guest
Znam na kakav razvodnik mislis, ali koji ce mu klinac 4. rucka??

Jednom dize otovarivac od zemlje, drugom stoma nagib kasike/ruke za rolo bale/paletar, trecom ruckom siri/skuplja hvatac bala. Ne vidim svrhe za 4. rucku nikako... tako da je rad s 3 rucke jos nekako i prihvatljiv...

@ Ratarko: Postoji sansa da nece bit u Gudovcu tvoj MF? Steta, bas sam mislio da cu ga vidjet, pa mi mozda das i da se provozam tamo po sajmu. ;)

Uglavnom, u Gudovac cu ici ako polozim kemiju 13. pa cu onda znat kad i sto, ako kemoiju ne polozim, Gudovac me ove godine nece vidjeti...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo , tebi nije daleko da se provozaš do Broda i pogledaš traktor kod moje kuče.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko jel ti to pozivaš na kučnu prezentaciju novog MF-a kada stigne
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , pa samo ako vam je volja doči , dođite . Dat ču vam adresu i tel. broj i nema problema , dođite 8)
Samo možda da ipak malo pričekamo jel traktor još nije ni došao u HR , ima tu još puno stvari koje mogu poči po zlu . Reacimo da traktor dođe bez prednjeg hidraulika ili kardana a to je moguče , ja ga neču kupiti jel to nije ono što sam naručio , kužiš ... Toga se najviše bojim da če biti mačak u vreči :cry:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ako uhvatim vremena, ocekuj da cu ti se javit...

Sto se tice prednjeg hidraulika i tako toga... Jedan covjek iz okolice Pleternice je narucio MF 150Ks (ne znam model) sa SVOM opremom, dakle sve sto se na njega moze staviti. Nije dobio klimu, samo grijanje i ventilaciju, nije dobio ni prednji kardan, ni hidraulik, nije dobio neki tamo najbolji mjenjac koji je narucio, nego neki slabiji, nista mu nije bilo kako treba...

Traktor je preuzeo, ali ne otplacuje rate otkako ga je dobio (par godina) jer je reko da nece platit ono sto nije narucio, a da ce ovaj traktor smatrat samo privremenom kompenzacijom. Unajmio je odvjetnika, i nitko mu nista nece... Malo mi je cudno da ga nisu dosli plijeniti...
 
R

Ratarko

Guest
Hmm , zanimljivo , tko je bio prodavač , ORO Internacional ?

Ako traktor ne bude u zadnji detalj onakav kakvog sam naručio , ostavit ču im ga . Nemam je sluha za njihovu nesposobnost , naručiti ču si neki drugi traktor i čekati njega . Nije da ja ne mogu bez novog traktora ali bi želio to poglavlje staviti iza sebe i razmišljati o novim projektima . Dosta mi je muka i ovako zadao taj traktor odnosno ta firma što ga prodaje.
Danas su mi recimo poslali predračun , pazi bande , da im platim a nism ga ni vidio ? Smješni su i neprofesionalni do kraja a radi se o velikoj investiciji ( makar za mene a koliko čujem i za njih jel prodaju takva 2-3 godišnje , ako ?) .
 
B

Bobo

Guest
Ne znam preko koga je islo, ali ovaj se ni najmanje ne zivcira, jer kako cujem, da ce mu dovest novi traktor, a da smije do tada koristiti ovaj...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pozdrav

Poštovanje gospodo. Eto, ja sam nov ovdje, imate zanimljive rasprave. Jel mi može netko reči gdje nabaviti utovarivač kao što je na Belarusu, naravno, čim povoljnije. ?
Ovo što ste rekli za kontrolu hidr. priključaka na Belarusu...malo jest zeznuta stvar, no kad se navikneš radi. Stvar s njima je što su stavili opciju "float" tj. "plivajuči položaj" na istu ručicu na kojoj je i osnovna kontrola gore - dolje. Drugi imaju to rješeno (ako imaju) odvojenim ventilom pa je zato lakše. Usput, kak se ovdje stave slike u post?
 
Na vrh