• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednost traktora na cesti.

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
polazes za motor i automatski s tim dobijes i kategoriju za traktor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
I kosta te oko 7000,pa za dvije godine kad za auto ides isto toliko :rolleyess:

znaci,vise mi se isplati da idem polagat za auto i automatski mi se pise i za traktor
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Tako je,ako ti nije potreba da si cesto na cesti s traktorom, kombajnom,da vozis na silose ne isplati se...al ako polozis mozes trazit neku 125icu :mrgreen: kao da ti nije đaba vozacka
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Tako je,ako ti nije potreba da si cesto na cesti s traktorom, kombajnom,da vozis na silose ne isplati se...al ako polozis mozes trazit neku 125icu :mrgreen: kao da ti nije đaba vozacka

kakav crni silos tu u zagorju :rolleyess:
ma jesam na cesti s traktorom al nema policije bas tu previse
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I kosta te oko 7000,pa za dvije godine kad za auto ides isto toliko :rolleyess:

Za A1 kategoriju (motori do 125ccm,traktori... je oko 3500 do max 4000,oko 7000 je za B.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
onda ti se neisplati cekaj jos dvije godine za auto ovak te dode 12000kn ak ides za motor pa za auto
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ali ako imas A1,onda te za B vise ne dodje oko 7000,nego nesto oko 5000.

Cuj,kome treba isplati se,jer ako te zaustave bez vozačke,kazne je oko 5000,pa ti sad računaj.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
onda ti se neisplati cekaj jos dvije godine za auto ovak te dode 12000kn ak ides za motor pa za auto

pa budem,polagat cu za auto,radni strojevi,traktor i kamion.
kad polozim ja odlazim u njemacku radit,gore je puno bolje radit,njemacki znam od 5. godine zivota tak da nema problema s pricanjem :weedman:
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
a za A1 i B sve skupa nedode ispod 10000-10500 sigurno
naravno da se isplati ako mu treba. meni je trebala ali mi se nije dalo 2 puta ucit sve pa sam cekao da polozim za auto i nijednom me nisu s traktorom zaustavili ni sad ni prije
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Ne mogu sad naci ugovor za a1 s autoskolom...kod nas nemaju konkurencije pa su malo skuplji mislim da je oko 5000 bilo al na to jos 1500 ostalih troskova a kad polazes b kat. racuna ti se nesto sati predavanja manje i ne moras polagat prvu pomoc sto te izadje oko 700 kn jeftinije sve zajedno.
B me je izasla oko 7000 s tim 'popustima' tako da zajedno je ispalo oko 13500
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Čim napunim 16 odmah polažem za motor, a kada napunim 18, neću morat polagat ispite za B kategoriju, samo vožnju, nije tako jeftino, ali ja kada se cijelo ljeto vozim sa traktorom isplati se... Ove godine sam jedno 15-ak puta prošao kraj policajaca i samo su me jednom zaustavili :partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam polagao 2006. god A1, išao sam mislim u 2. srednje i taman sam oko 16. rođendana dobil prvu vozačku, znači motori do 125ccm, traktori i radni strojevi. Kategorije A1,F,G i M.
Bilo je neophodno pošto sam puno u prometu s traktorima bil od svoje 13.-14. god.
I nije to tada koštalo nešto previše...možda oko 3000-3500 kn, možda ni toliko.

A kad sam na početku 2008. god polagao B, koštalo me oko 4500 kn. Tada su još bile stare cjene, kasije je to sve jako poskupilo.
Sad sam nedavno radil novu vozačku jer je stara istekla i imam trenutno 7 kategorija. A1, A2, A, B, F, G, M

Kaj se tiće same autoškole i vidim da su neki spominjali neko učenje....neznam kak za koga, ali ja nisam imal probleme s tim, kakvo mrtvo učenje, ili si za vozača ili nisi, znakove i prava prednosti na cesti moraš znati i nema tu mudrije. Inače ne da se hvalim, ali sve živo u obadva puta sam polagal od prve s punim brojem bodova.
Do sada nikakvih nezgoda, niti sam u kojim sudjelovao, dva lakša prekršaja (prolaz na crveno :D) i prekomjerena brzina kroz naselje...jedino imam uvjetnu za pojas...inače se ne vežem, jako loša navika.

Ne volim neispravne instalacije na traktorima, a pogotovo na prikolicama i priključnim mašinama, takvih se uvijek bojim na cesti i trebalo bi ih jako kazniti.
Osobno uživam biti u prometu s traktorom i bilo kakvim priključcima, da su kak široki i dugački, ali sve ima svijetla, gabarite, žmigavce i rotirke, nema zezancije, a ko se zazne u mene, taj si je sam kriv ;)
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Ja sam polagao 2006. god A1, išao sam mislim u 2. srednje i taman sam oko 16. rođendana dobil prvu vozačku, znači motori do 125ccm, traktori i radni strojevi. Kategorije A1,F,G i M.
Bilo je neophodno pošto sam puno u prometu s traktorima bil od svoje 13.-14. god.
I nije to tada koštalo nešto previše...možda oko 3000-3500 kn, možda ni toliko.

A kad sam na početku 2008. god polagao B, koštalo me oko 4500 kn. Tada su još bile stare cjene, kasije je to sve jako poskupilo.
Sad sam nedavno radil novu vozačku jer je stara istekla i imam trenutno 7 kategorija. A1, A2, A, B, F, G, M

Kaj se tiće same autoškole i vidim da su neki spominjali neko učenje....neznam kak za koga, ali ja nisam imal probleme s tim, kakvo mrtvo učenje, ili si za vozača ili nisi, znakove i prava prednosti na cesti moraš znati i nema tu mudrije. Inače ne da se hvalim, ali sve živo u obadva puta sam polagal od prve s punim brojem bodova.
Do sada nikakvih nezgoda, niti sam u kojim sudjelovao, dva lakša prekršaja (prolaz na crveno :D) i prekomjerena brzina kroz naselje...jedino imam uvjetnu za pojas...inače se ne vežem, jako loša navika.

Ne volim neispravne instalacije na traktorima, a pogotovo na prikolicama i priključnim mašinama, takvih se uvijek bojim na cesti i trebalo bi ih jako kazniti.
Osobno uživam biti u prometu s traktorom i bilo kakvim priključcima, da su kak široki i dugački, ali sve ima svijetla, gabarite, žmigavce i rotirke, nema zezancije, a ko se zazne u mene, taj si je sam kriv ;)

ja sam spominjao ucenje dobio sam 720 pitanja pa ti znaj sta ce te pitat i moro si imat 108 bodova za prolazak tak da sad vise nije lagano ko nekad sto je bilo a i od tad kad si ti polago je duplo poskupila autoškola ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
i ako si išao na predavanje, nisi onu knjigu trebao ni pogledat, imaš znat 4 raskrižja. ni jedno pogriješit, moraš znat policajca i znakove, i što je puna crta i još par gluposti, teškog mi testa, od 120 bodova moraš imati 108 za prolaz.
 

Najnoviji postovi

Na vrh