• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednost traktora na cesti.

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
znači više se isplati polagat odma za auto i onda se dobije za traktor i motor to bum rekal bratu da je jeftinije sacekat 2 godine pa onda polagat za auto
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
znači više se isplati polagat odma za auto i onda se dobije za traktor i motor to bum rekal bratu da je jeftinije sacekat 2 godine pa onda polagat za auto

ak mu nije tak hitno da ima vozacku za traktor onda se neisplati a ak je hitno i ak mu se vozi na motoru onda nek polaze
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Do sada nikakvih nezgoda, niti sam u kojim sudjelovao, dva lakša prekršaja (prolaz na crveno :D) i prekomjerena brzina kroz naselje..
)

tebi su to lakši prekršaji...:shock:
kolega dragi,za to se ostaje bez vozače nekoliko mjeseci...;)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
tebi su to lakši prekršaji...:shock:
kolega dragi,za to se ostaje bez vozače nekoliko mjeseci...;)
nemojte prekršaje uspoređivat s kaznama nego s posljedicama...lakši prekršaj je za mene nepropisno parkiranje gdje nemože biti posljedica kao kod prolaza kroz crveno ili vožnje preko 100 u naselju...kad vidim ove kamikaze na motorima kad prolete pored moje kuće sjetim se poslovice...lako se brzo vozit ali je teško brzo se zaustavit..
npr. lakši prekršaj je i neregistrirani traktor..posljedica...nikakva...ali gledajući malo dublje..ogromna..može ti ugrozit egzistenciju cjele obitelji...npr. imao si sudar s kamionom koji je prevozio teret vrijedan miljun eura...sve moraš platit iz svog džepa.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Čim napunim 16 odmah polažem za motor, a kada napunim 18, neću morat polagat ispite za B kategoriju, samo vožnju, nije tako jeftino, ali ja kada se cijelo ljeto vozim sa traktorom isplati se... Ove godine sam jedno 15-ak puta prošao kraj policajaca i samo su me jednom zaustavili :partyman:
pozdrav kolega..da te upitam nešto imate li još onaj semaforstup s stacioniranim radarom koji je stradao kalašnjikovim i jednom od bagera, ima već godinu dana od kad sam mu upao u objektiv ali za zada ništa.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
pozdrav kolega..da te upitam nešto imate li još onaj semaforstup s stacioniranim radarom koji je stradao kalašnjikovim i jednom od bagera, ima već godinu dana od kad sam mu upao u objektiv ali za zada ništa.


Još uvjek je u funkciji :rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tebi su to lakši prekršaji...:shock:
kolega dragi,za to se ostaje bez vozače nekoliko mjeseci...;)

No dobro ljudi, nemojte paničariti.
Nije isto proći kroz crveno namjerno i ugroziti promet u raskrižju, a ovo kaj se meni dogodilo i još k tome nisam bio kriv al svejedno sam popušio 2500 kn kazne i 3 mj bez vozačke. Naime ušao sam na kraj žutog u potpuno prazno raskrižje sljedeči auto ispred mene, a brzinom od 20 kmh, potpuno je bilo pregledno i prazno i bez ugrožavanja bilo koga, a sve zbog zastarijele prometne signalizacije koju jednostavno ne vidiš u ljetu kad žarko sunce tuče u nju.
A da bude još gore, policajac na motoru par auta iza mene i odmah na mene koda sam napravio tešku nesreću, ubio 20 ljudi i pokušao pobječi, mislim stvarno, jedva je dočekal da natrlja ruke i naplati kaznu. No bilo je to davno i nastojim zaboraviti, na sučeljavanje kod suda se nije udostojil pojaviti, a ja sam imal i svjedoke....kaznu od 1000 kn sam platil, a za vozačku su mi oprostili.

A ovo drugo za brzinu, ne vozim se ja kroz gusto naseljeno mjesto 100 ili više, vozim se tak 10-20 km/h više od dozvoljenog, a taj puta sam išao 67 km/h, a ograničenje 50 i poslikalo me negdi, 10% tolerancije i za ovih 7 više mi natovarili 1500 kn kazne, tražio sam slike u žalbi kod suda, naravno nisam ih vidio nikad, al umanjili su, platio sam mislim 350 kn.

Al ovi frajeri kaj voze motore po naselju preko 150 kmh i kojekakve bjesne aute, to se ne kažnjava, oni prolaze, neg udri po radnom čovjeku koji je često u gužvi zbog posla, pa nek plati, a ovi kaj se izvozavaju bezveze, njih bi trebalo proispitati malo pendrekom.:x
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nemojte prekršaje uspoređivat s kaznama nego s posljedicama...lakši prekršaj je za mene nepropisno parkiranje gdje nemože biti posljedica kao kod prolaza kroz crveno ili vožnje preko 100 u naselju...kad vidim ove kamikaze na motorima kad prolete pored moje kuće sjetim se poslovice...lako se brzo vozit ali je teško brzo se zaustavit..
npr. lakši prekršaj je i neregistrirani traktor..posljedica...nikakva...ali gledajući malo dublje..ogromna..može ti ugrozit egzistenciju cjele obitelji...npr. imao si sudar s kamionom koji je prevozio teret vrijedan miljun eura...sve moraš platit iz svog džepa.

ma da teret vrijedi 5 mil.€, ako ti nisi kriv i imaš svoja prava, bezobzira kaj nemaš registriran traktor, za taj dio snosiš odgovornost, al ako je šofer kaminoa nadrkana budala, trebalo bi ga još istući dobro!!
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ko ne ovisis o tih 5000kn polozi i registriraj traktor i si miran, isplati se ako koliko toliko ides po cesti snjime, ne za kazne kad te murja zaustavi to je nebitno, nego nedaj boze ako te netko pokupi i pogine, neka je on kriv al pitanje je kako bi ti prosao jer si vozio bez dozvole, nisi kriv ali ipak kriv si jer nisi smio da budes ondje uopće...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
No dobro ljudi, nemojte paničariti.
Nije isto proći kroz crveno namjerno i ugroziti promet u raskrižju, a ovo kaj se meni dogodilo i još k tome nisam bio kriv al svejedno sam popušio 2500 kn kazne i 3 mj bez vozačke. Naime ušao sam na kraj žutog u potpuno prazno raskrižje sljedeči auto ispred mene, a brzinom od 20 kmh, potpuno je bilo pregledno i prazno i bez ugrožavanja bilo koga, a sve zbog zastarijele prometne signalizacije koju jednostavno ne vidiš u ljetu kad žarko sunce tuče u nju.
A da bude još gore, policajac na motoru par auta iza mene i odmah na mene koda sam napravio tešku nesreću, ubio 20 ljudi i pokušao pobječi, mislim stvarno, jedva je dočekal da natrlja ruke i naplati kaznu. No bilo je to davno i nastojim zaboraviti, na sučeljavanje kod suda se nije udostojil pojaviti, a ja sam imal i svjedoke....kaznu od 1000 kn sam platil, a za vozačku su mi oprostili.
x

a jel ti policajac napomenuo:a što bi bilo da je netko naišao s druge strane....
njima ti je žuto ko da si prošao na crveno..tak da ti dođe na isto...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
traktor

dečki moji sve je dobro ak se ništ ne desi. evo jedan primjer čovjek nereg. traktorom vuče cisternu i skreće s glavne na sporednu cestu u lijevu stranu, signalizacija(žmigavci) ispravna, pri skretanju ženska s autom(kak amerikanci vele "kuhača za volanom") krene ga preticati, traktorist to nije vidio te je došlo do udara desne bočne strane auta u prednji lijevi kotač traktora što je prouzročilo zanošenje i prevrtanje auta koji je na kraju završio u dvorišnoj ogradi. kuhača za volanom se uplašila te ju traktorist ubjedio da je kriva. na traktoru nema štete, na autu totalka, i oštečena ograda od treće osobe. nisu zvali policiju. budući nije bilo ozljeđenih ja koji sam znao da je traktorist dobro prošao jer on sam je mislio da on nije kriv jer je dao žmigavac, a u stvarnosti bio je 100% kriv. prošlo nekoliko dana kad čujem od njega da se kuhača posavjetovala s nekim i drugi dan došla policija kod njega i naknadno napravili uviđaj, on dobio oko 1000 eura kaznu i još treba nadoknadit štetu na autu i ogradi. stoga vam ponavljam sve je ok ak se ništa ne desi. i moj vam je savjet svima ako imate saobračajku i krivi ste, nemojte zvat policiju nagodite se na bilo koji način s drugim sudionikom(ak imate reg. vozilo, dajte mu broj police i sutradan odite na svoje osiguranje i potpišite krivnju) jer i tako ćete izgubit bonus na osiguranju ali nečete platiti kaznu zbog prekršaja iz kojeg je došlo do nezgode, i još slučajno inih drugih razloga...malo alkohola, ali ako niste krivi zovite policiju nek naprave uviđaj i mirni ste s naplatom štete, jer se može dogodit da taj koji je kriv iz bilo kog razloga neželi policiju i drugi dan poriče krivnju, i budite sigurni da nečete dobiti isplačenu štetu na vašem vozilu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
dečki moji sve je dobro ak se ništ ne desi. evo jedan primjer čovjek nereg. traktorom vuče cisternu i skreće s glavne na sporednu cestu u lijevu stranu, signalizacija(žmigavci) ispravna, pri skretanju ženska s autom(kak amerikanci vele "kuhača za volanom") krene ga preticati, traktorist to nije vidio te je došlo do udara desne bočne strane auta u prednji lijevi kotač traktora što je prouzročilo zanošenje i prevrtanje auta koji je na kraju završio u dvorišnoj ogradi. kuhača za volanom se uplašila te ju traktorist ubjedio da je kriva. na traktoru nema štete, na autu totalka, i oštečena ograda od treće osobe. nisu zvali policiju. budući nije bilo ozljeđenih ja koji sam znao da je traktorist dobro prošao jer on sam je mislio da on nije kriv jer je dao žmigavac, a u stvarnosti bio je 100% kriv. prošlo nekoliko dana kad čujem od njega da se kuhača posavjetovala s nekim i drugi dan došla policija kod njega i naknadno napravili uviđaj, on dobio oko 1000 eura kaznu i još treba nadoknadit štetu na autu i ogradi. stoga vam ponavljam sve je ok ak se ništa ne desi. i moj vam je savjet svima ako imate saobračajku i krivi ste, nemojte zvat policiju nagodite se na bilo koji način s drugim sudionikom(ak imate reg. vozilo, dajte mu broj police i sutradan odite na svoje osiguranje i potpišite krivnju) jer i tako ćete izgubit bonus na osiguranju ali nečete platiti kaznu zbog prekršaja iz kojeg je došlo do nezgode, i još slučajno inih drugih razloga...malo alkohola, ali ako niste krivi zovite policiju nek naprave uviđaj i mirni ste s naplatom štete, jer se može dogodit da taj koji je kriv iz bilo kog razloga neželi policiju i drugi dan poriče krivnju, i budite sigurni da nečete dobiti isplačenu štetu na vašem vozilu.

Nije potrebna policija ako se:
1. dobije keš za popravak na ruke ili
2. sastavi euro zapisnik za osiguranje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a jel ti policajac napomenuo:a što bi bilo da je netko naišao s druge strane....
njima ti je žuto ko da si prošao na crveno..tak da ti dođe na isto...

Da je netko naišao s druge strane nebi ja ni ušao u raskrižje ;), ipak sam se jedva kretal cestom, ispod 20 kmh...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
Da je netko naišao s druge strane nebi ja ni ušao u raskrižje ;), ipak sam se jedva kretal cestom, ispod 20 kmh...

ma znam,tako je meni rekao kada me uhvatio u prekršaju..
 
Z

zeleno zagorje

Guest
dečki moji sve je dobro ak se ništ ne desi. evo jedan primjer čovjek nereg. traktorom vuče cisternu i skreće s glavne na sporednu cestu u lijevu stranu, signalizacija(žmigavci) ispravna, pri skretanju ženska s autom(kak amerikanci vele "kuhača za volanom") krene ga preticati, traktorist to nije vidio te je došlo do udara desne bočne strane auta u prednji lijevi kotač traktora što je prouzročilo zanošenje i prevrtanje auta koji je na kraju završio u dvorišnoj ogradi. kuhača za volanom se uplašila te ju traktorist ubjedio da je kriva. na traktoru nema štete, na autu totalka, i oštečena ograda od treće osobe. nisu zvali policiju. budući nije bilo ozljeđenih ja koji sam znao da je traktorist dobro prošao jer on sam je mislio da on nije kriv jer je dao žmigavac, a u stvarnosti bio je 100% kriv. prošlo nekoliko dana kad čujem od njega da se kuhača posavjetovala s nekim i drugi dan došla policija kod njega i naknadno napravili uviđaj, on dobio oko 1000 eura kaznu i još treba nadoknadit štetu na autu i ogradi. stoga vam ponavljam sve je ok ak se ništa ne desi. i moj vam je savjet svima ako imate saobračajku i krivi ste, nemojte zvat policiju nagodite se na bilo koji način s drugim sudionikom(ak imate reg. vozilo, dajte mu broj police i sutradan odite na svoje osiguranje i potpišite krivnju) jer i tako ćete izgubit bonus na osiguranju ali nečete platiti kaznu zbog prekršaja iz kojeg je došlo do nezgode, i još slučajno inih drugih razloga...malo alkohola, ali ako niste krivi zovite policiju nek naprave uviđaj i mirni ste s naplatom štete, jer se može dogodit da taj koji je kriv iz bilo kog razloga neželi policiju i drugi dan poriče krivnju, i budite sigurni da nečete dobiti isplačenu štetu na vašem vozilu.
to ti je dokaz da ni kuhače nisu glupe kak umišljenici jačeg spola misle , pa onda pamet u glavu:supz:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sad nedugo kolega i ja idemo sa tg-om i zenska ceka na zebri da prijedje cestu s nase desne strane se nalazi...iza nas frajer sa passatom i iza njega ide murjak na motoru...kolega usporava sa traktorom i stane pred zebrom...murjak pretekne i passata i nnas te projuri preko zebre...zenska prelazi zebru i samo kaj je krenula vec preko lijeve trakke majmun iza nas krene NAS zaobilaziti i skoro pregazi zensku...kolega se smrzel jer ga je pratil i retrovizoru...evo kaj se desava i ko je onda kriv
 
Z

zeleno zagorje

Guest
Sad nedugo kolega i ja idemo sa tg-om i zenska ceka na zebri da prijedje cestu s nase desne strane se nalazi...iza nas frajer sa passatom i iza njega ide murjak na motoru...kolega usporava sa traktorom i stane pred zebrom...murjak pretekne i passata i nnas te projuri preko zebre...zenska prelazi zebru i samo kaj je krenula vec preko lijeve trakke majmun iza nas krene NAS zaobilaziti i skoro pregazi zensku...kolega se smrzel jer ga je pratil i retrovizoru...evo kaj se desava i ko je onda kriv
tko je ovdje kriv ženska kaj cestu prelazi vjerojatno nije ,a onaj na motoru neznam ali pošto je bil sam ,a znaš da kad su dva onda jedan piše a , drugi čita pa se ovaj siroček možda zgubil,a pasat kad vidi nadređene ponavlja za njim
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
tko je ovdje kriv ženska kaj cestu prelazi vjerojatno nije ,a onaj na motoru neznam ali pošto je bil sam ,a znaš da kad su dva onda jedan piše a , drugi čita pa se ovaj siroček možda zgubil,a pasat kad vidi nadređene ponavlja za njim

Al pazi..znak za zebru 20m prije i kaj traktor se zaustavlja nasred ceste..?? Pa ocito pusta pjesaka jer ima prednost...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Nije potrebna policija ako se:
1. dobije keš za popravak na ruke ili
2. sastavi euro zapisnik za osiguranje
zbog 2. točke sam i napisao svoj post, ponavljam..taj zapisnik možeš okačit mačku o rep, ako druga strana u poslovnici svog osiguranja ne potpiše drugi zapisnik gdje priznaje krivicu. a tada ste oboje već napustili mjesto događaja, drugoj strani je netko dao savjet da nije kriva i onda imaš nepotrebne probleme koje si mogao rješiti na mjestu nesreće.
 
Na vrh