• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prednost traktora na cesti.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ništa nije sigurno osim solarnog plačanja,poslje toga se zove policija jer dogovor vrijedi 0 bodova,kod mene je problem što živim na križanju i svi voze kao ludi i stalno mi glava u špiglo pogledava i iza sebe i hvala bogu za sad je ok ali opčenito na malo prometnijim cestama večina vozača auta i kamiona ne doživljavaju traktoriste kao nešto bitno,jer stari traktori još idu polako ali ovi noviji idu prek 40 i nek ima prikolicu mnogi se zajebu u procijeni kod preticanja i evo unfala,još ako je alkohol u blizini ne može dobro završiti:rolleyess::rolleyess:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
dečki moji sve je dobro ak se ništ ne desi. evo jedan primjer čovjek nereg. traktorom vuče cisternu i skreće s glavne na sporednu cestu u lijevu stranu, signalizacija(žmigavci) ispravna, pri skretanju ženska s autom(kak amerikanci vele "kuhača za volanom") krene ga preticati, traktorist to nije vidio te je došlo do udara desne bočne strane auta u prednji lijevi kotač traktora što je prouzročilo zanošenje i prevrtanje auta koji je na kraju završio u dvorišnoj ogradi. kuhača za volanom se uplašila te ju traktorist ubjedio da je kriva. na traktoru nema štete, na autu totalka, i oštečena ograda od treće osobe. nisu zvali policiju. budući nije bilo ozljeđenih ja koji sam znao da je traktorist dobro prošao jer on sam je mislio da on nije kriv jer je dao žmigavac, a u stvarnosti bio je 100% kriv. prošlo nekoliko dana kad čujem od njega da se kuhača posavjetovala s nekim i drugi dan došla policija kod njega i naknadno napravili uviđaj, on dobio oko 1000 eura kaznu i još treba nadoknadit štetu na autu i ogradi. stoga vam ponavljam sve je ok ak se ništa ne desi. i moj vam je savjet svima ako imate saobračajku i krivi ste, nemojte zvat policiju nagodite se na bilo koji način s drugim sudionikom(ak imate reg. vozilo, dajte mu broj police i sutradan odite na svoje osiguranje i potpišite krivnju) jer i tako ćete izgubit bonus na osiguranju ali nečete platiti kaznu zbog prekršaja iz kojeg je došlo do nezgode, i još slučajno inih drugih razloga...malo alkohola, ali ako niste krivi zovite policiju nek naprave uviđaj i mirni ste s naplatom štete, jer se može dogodit da taj koji je kriv iz bilo kog razloga neželi policiju i drugi dan poriče krivnju, i budite sigurni da nečete dobiti isplačenu štetu na vašem vozilu.

Tak nesto slicno se meni dogodilo prije par godina isto sam skreto u lijevo zmigavac na vrijeme i kad sam poceo skretan nisam pogledao dal ima ikog iza mene kad i pocnem skretat i zenska s kadetom uz mene i udarim ju s prednjom gumom u njenu gumu i malo zapnem za blatobran stanemo sa strane ja pitam kud je isla pretjecat kad sam joj dao zmigavac ona mi na to kaze da je mislila da ju pustam naprijed pitam ju sta cemo dal cemo zvat murju ili ne veli a ona ako tebi nije nista necemo zvat idemo svaki dalje svojim putem jer njen auto je bio jos malo regan i nije ga mislila vise regat tak da sam proslo odlicno nisam imo nikakvih problema!!!:p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ajd molim te budale, ako ju več puštaš napred, daš desni žmigavac....stvarno glupača.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
I ajd molim te budale, ako ju več puštaš napred, daš desni žmigavac....stvarno glupača.

To sam joj i ja reko onaj ko pusta naprijed uvijek daje desni zmigavac a ja dao lijevi i nekoliko puta malo lupio po kocnici samo da poblicaju stop lampe da me skuzi da usporavam i skrecem moja jedina greska sta se nisam okrenuo kad sam poceo skretat!!!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
danas se vozim od zagreba prema sesvetama i ulica poslje branimirove frajer je žensku udaril s autom da je frknula za cijelu kolničku traku...nevjerojatno...znam da nema veze sa prednošću traktora ali eto toliko i o muškom rodu na cesti...kam je taj gledal...nevjerojatno:scratch
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Danas ja se lijepo vozim po cesti i idem čistit sneg teti i odma mene neki *****aš mene išal preticat i ja skoro završio u jarku a on je projuril dalje jer sam se ja mico skor do jarka jer se ne vidi de je sredina ceste skoro da nije bil sudar a to ne bi htio ni ja ni tata a cesta skliska cjena na ledu...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
ma da teret vrijedi 5 mil.€, ako ti nisi kriv i imaš svoja prava, bezobzira kaj nemaš registriran traktor, za taj dio snosiš odgovornost, al ako je šofer kaminoa nadrkana budala, trebalo bi ga još istući dobro!!

Ne bi se složio sa tobom u potpunosti,
po ZSPNC vozilo kojem nije produžena prometna,
ni polica osiguranja u slučaju sudjelovanja u prometnoj nesreći smatra se
krivom za istu. Kazna za prije navedene prekršaje su sljedeće:
-ne registrirano vozilo ili ne produžena prometna u zakonskom roku 700 kn
- za neosigurano vozilo od 5 do 20 t kn

isto se tretira kao i vožnja bod bilo kojom količino alkohola.

a po novom ako imaš više od 0,5 promila alkohola u krvi osiguranje isplati štetu,
ali kasnije ispostavlja račun sa naplatom punog iznosa + zatezne kamate...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ne bi se složio sa tobom u potpunosti,
po ZSPNC vozilo kojem nije produžena prometna,
ni polica osiguranja u slučaju sudjelovanja u prometnoj nesreći smatra se
krivom za istu. Kazna za prije navedene prekršaje su sljedeće:
-ne registrirano vozilo ili ne produžena prometna u zakonskom roku 700 kn
- za neosigurano vozilo od 5 do 20 t kn

isto se tretira kao i vožnja bod bilo kojom količino alkohola.

a po novom ako imaš više od 0,5 promila alkohola u krvi osiguranje isplati štetu,
ali kasnije ispostavlja račun sa naplatom punog iznosa + zatezne kamate...
eh moj prijatelju da mi je znati odakle ti ove informacije.
kako može vozač nereg. traktora biti kriv za prom. nesreću, ako mu je drugo vozilo oduzelo prednost????(svatko odgovara za svoj prekršaj) u ovom slučaju vozač traktora samo za nereg. vozilo. a za štetu i oduzimanje prednosti drugi vozač. u slučaju prom. nesreće za prekršaj koji je istu izazvao dodaje do 1000 kn na kaznu.
a alkohol???? zavisi od koncetracije od 1000 do 5000 kn, a također nemora biti kriv za prometnu nesreću, normalno ako dođe do katastrofalne posljedice u nesreći onda će se gledati svaki detalj.. kako je koji vozač reagirao i kada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se s kolegom "bhorv", nemožeš biti kriv za nezgodu ako jednostavno nisi kriv ;)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u mene se pred dva tjedna skoro zavil kamionđija..vozil sam kukuruz kaj smo brali...i tak normalno se ja vozim i dojdem oko 40 m do skretanja i vidim naprijed ide auto u suprotnom smjeru reko nejdem se gurat i dam žmigavac i lagano stisnem kočnicu kaj se zaustavim i dok je ovaj z autom prešel polek traktora i pogledam u retrovizore i krečem i dobro kaj sam pogledal u retovizore ponovo i naglo stal jer več je ovaj z kamionom mene pretjecal...reko kud ti gledaš pa kaj nevidiš da sam dal žmigavca i da skrečem ali ti se moraš gurati..na traktoru i prikolici radila je sva signalizacija..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
a i te kamionđije,misle da si kraljevi ceste,tak sam ja poslje oranja iso doma i stari dao da ja vozim,i kak je mala uzbrdica i zavoj odma,došo lik s mikserom i skoro me pobral,lik se posred ceste vozil,dobro ke sam tocno po rubu isel
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Tko ima prednji utovarivač na traktoru lako kamionđije umiruje,barem je kod mene takav slučaj.Naravno ako vozim traktror sa utovarivačem. Utovarivač je normalno dolje.Kada vidim da baraba neče surađivati lagano se podiže na neku ,, razumnu ,, visinu, pa da vidiš kako se koči i postanu normali. Čak i ovi što prevoze repu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
zvona valjda dok to vide odma se us*ru u gače i onda se ponašaju kao obični sudionici u prometu...samo kaj nemaju mnogi utovarivače na traktorima tak da ih nemogu preplašiti al mislim da im nije svejedno dok z traktorom projdeš polek njih a sjediš u visini kak oni tj dok prejdeš z velkim traktorom...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@zvona moram te ispravit nisu sve kamiondije iste imas ih divljih i imas ih pristojnih ovi divlji nikog ne postuju nego su najpametniji i njima se zuri i svi ostali im nista nemogu jer oni voze kamion a ovi pristojni postuju propise i voze kako treba i paze na druge sudionike u prometu jer imas puno traktora u prometu koji nema signalizaciju pa ga ne pretices na mijestima di bi on mogo skrenut!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bučo ti si ako se ne varam KV-vozač i znaš kak to ide..tak je i moj tata isto KV vozač i vozil je tagljače,miksere,sandučare prikoličare itd...do sad pred 2 god a vozil je oko 30 god...ali kaže bolje smireno i pažljivo i poštovati ostale u prometu nego se ku*čiti i onda napraviti neku havariju koja netreba...tak i z traktorom i ostalim..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Da ja sam KV vozac i proso sam jako puno i nema ti nikakve koriosti zurit se i forsirat se jer samo mozes neko sranje napravit ili pokupit kaznu pa radis cijeli tjedan za tu kaznu a na cesti po meni smo svi isti bez obzira sta vozis svi moramo postivat zakon a to da nema bahatih i bezobraznih ima a pametnih takvih je najvise u firmi di sam radio bio sam najmladi vozac imo sam najmanje sranja hvala bogu vozio po svim uvijetima a moje kolege s kojima sam radio imali su puno vise staza za volanom da bi neki izjavili kad je pao snijeg da nece vozit jer je njega strah vozit po snijegu i kakav je to vozac!!!!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
:finga: ma kakav strah od snijega...samo pamet u glavu i brzinu prilagoditi uvjetima i ide bez problema...malo smo otišli u OFF
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
:finga: ma kakav strah od snijega...samo pamet u glavu i brzinu prilagoditi uvjetima i ide bez problema...malo smo otišli u OFF

Da malo jesmo nadam se da nece moderatori zamijerit ili ako smeta tu neka nekud prebace postove!!
 
Na vrh