• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pregrijavanje motora

Tomas89

Član
Tu od
23 Kol 2019
Poruka
36
Stvarno bi bila šteta, taman je razrađen i na vrhuncu snage s tim satima.
Ma da radi odlično,sredio za sebe i pazim ga
Al evo dogodilo se sto jest,sad je gotovo,
Ako se pokaze sto na motoru javim se za savjet da vidim sto dalje...zetor je pa dijelovi nisu toliko skupi ali ipak bolje mir...ima oranja sada 10ak hektara ovih dana pa cemo vidjeti hoce se sta događati
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Pozdrav ljudi, Massey Ferguson 155- 55 ks je u pitanju, tokom rada dolazi do podizanja temperature i ona odlazi skroz u crveno polje na termometru. Ljeti prilikom kosevine pogotovo dolazi do izrazaja, kosim 3. sporom i mislim da mu to nije tesko s obzirom da je kosacica 135 i da moze tjerat tu istu kosu 1 i 2 brzom. Jucer u oranju takoder podize temperaturu, plug imt 755 vk oranje za jecam nekih 20 cm bez proklizavanja i nepotrebnog gasa. Sta moze biti uzrok ? U hladnjaku je trenutno voda mada bio je i antifriz pa sam ispustio da vidim ima li kakve razlike medutim isto. Unaprijed hvala. :)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Može biti puno toga...
Zaštopan kiler, probaj ga isprat, voda mora istom brzinom izlazit kao što i ulazi.
Zaštekao termostat, popipaj sva crijeva, sva moraju biti vruća ili dosta topla...
Otišla pera na pumpi pa slabo voda cirkulira...
Probio dihtung glave ili blok pa kompresija neda vodi da cirkulira...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Nis doma!:oops: Ovo je tvoje:- Otišla pera na pumpi pa slabo voda cirkulira...
Kakve veze imaju pera u vodenoj pumpi sa zrakom kroz kiler?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
U jednom slučaju sam mislio na unutarnja pera u pumpi, a u drugom na pera ventilatora...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Pa da i možeš okrenuti ventilator naopak, krila budu uvijek puhala u istom smjeru.
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
U transportu pri vanjsoj temperaturi od 30 stepeni i pri normalnom gasu i temperatura motora je normalna. Probao sam raditi i sa manjim gasom i isto se desava. Da orem 2 sporom nemam bas toliko vremena. Pumpa jest mijenjana, kupljena nova i postavljena prije 10 godina. Kad otvorim cep od hladnjaka voda normalno kruzi i nema pritiska da izbacuje vodu.
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
ZJ, moj 335 se grijao po ljeti zbog kontra okrenutih pera koja su puhala na kiler. Skinuo i okrenuo pera da odvlače zrak od kilera i traktor odlično drži temperaturu... Uzmi ventilator obični što kod kuće koristimo po ljeti da se rashladimo. kad gledaš u njega, piše u lice, kad staneš iza njega, ništa ne puše...
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Maloprije sam gledao na drugom traktoru i propeler je isto okrenut na oba s tim da drugi traktor normalno drzi temperaturu
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Provjeri na svom ipak da li ventilator puše na kiler ili piše prema motoru... Mora prema motoru puhat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Damirko, može slabije puhati kak veli NH, ali nemre promijeniti smjer puhanja.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Provjeri si filter zraka ili zamjeni ako nije mijenjan duže vrijeme
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Probao sam ga cistit zrakom iz kompresora al nema nekih vecih pomaka u smjeru temperature. Moze li biti da je hladnjak manje velicine od propisanog, mislim moze li to utjecat na temperaturu ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh