• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pregrijavanje motora

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Zato jer je kosina ista kak god okrenul ventilator. Smjer puhanja mijenja se samo smjerom vrtnje ili krilima koje imaju suprotnu kosinu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Probao sam ga cistit zrakom iz kompresora al nema nekih vecih pomaka u smjeru temperature. Moze li biti da je hladnjak manje velicine od propisanog, mislim moze li to utjecat na temperaturu ?
Ako je manji logično je da se pregrijava. Ali kak znaš dali je manji.?
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Ne bih rekao da je manji ali nesto mi to pada na pamet :confused:
Zapremina ovog je oko 11-12 litara
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Na ursusu mi se jednom davno desilo da sam kod promjene pumpe za vodu dobio plastična.pera u pumpi. Od temperature se ta plastika sjebala i dizalo mi stalno temperaturu. Skinuo ta plastična i sa stare stavio metalna. Dalje bez brige. Na zetora sam bio kupio novi hladnjak ali je bio sa manje rebara, rjeđi. Pregrijavao se zbog toga pa sam dao pokrpati stari i još vozi na njega. Ako je probio dihtung glave isto dolazi do pregrijavanja i prebrzog zagrijavanja i pregrijavanja
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
ZJ, ako uzmeš u obzir izgled i asimetričnu poziciju pera na nosaču (nije u centru tj u sredini) onda okretanjem za 180° određuješ funkciju, a to je ili puhanje ili odvlačenje (uvlačenja) zraka.. Ja sam si napravio repliku od kartona i tako mi ispada. Zato je bitno kako okrenuti pera...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Veličina hladnjaka jako utječe na temperaturu, ali ako je s tim hladnjakom prije dobro rashlađival, a sad ne, onda je nekaj drugo. Prema opisu mi najviše miriše na smanjeni protok vode. Može biti negdje zaštopano, pogotovo ako je više put stavljana voda iz vodovoda, ili možda termostat ne odpre do kraja.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Ako je nešta rađeno na motoru moguće je da su stavili previše silikona pa zatvorili protok vode
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Motor nije nikad raden ili otvaran tako da ne vjerujem da je to, iskreno se nadam da je koje crijevo posto je to najeftinije.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Na takvim manjim traktorima je relativno jednostavno utvrditi zašto se pregrijava. Nabrojani su ti većina mogućih uzročnika, pa ako nisi sam siguran kako ih sve provjeriti, tjeraj nekom majstoru dok je vrijeme...
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
182
Skini hladnjak i odnesi na praonu ili operi vapom. Teško je prljav hladnjak oprati na traktoru. Pogotovu ako se ne pere redovno.
 
Na vrh