• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prekidna sila čelične sajle 12 mm ?

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Koja je prekidna sila sajle 12 mm ? Danas sam izvlačio drva nizbrdo sa ursusom c355 sa sajlom dugačkom trideset i nešto metara i sajla na tu dužinu puca čim trupac zapne za nešto a ja se vratim u rikverci pa malo trznem inače na traktor sam stavio lance sa kandžama i može dosta povući pogotovo kad zemlja smrzne pa nije blato ali nije mi jasno da sajla tako lako puca ili je sajla loše kvalitete ili je dužina prevelika ?
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Trebalo bi da nosi 1500kg... Mada je danas na sve strane mala privreda, vjerovatno je los kvalitet u pitanju....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
24mm sajla vuče 1 900 tona 24 vagona bruto cca 80 tona svaki .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi o materijalu od koje je napravljena sajla i naravno oštečenja ako ima...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
12 tica nebi smijela puknuti samo tako osim ako nije ostećena ,,.sa imt 560 sam vukao sa 10mm ,najeftinijom ,pa je prije propelo traktor ,a ona nije pukla dok nije bila oštećena
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ma trzaj tu pravi problem ali me čudi da tolika dužina ne apsorbuje taj trzaj pa mi to daje ideju da je sajla loša.
Ja sam nove sajle od 10mm kidao sa rusom bez trzaja , vjerovatno made in prc , a imam stare neke sajle od 8mm koje rus na vučenje nemože da prekine.

Ove fušerske u sebi imaju više kanape nego čelika.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Nije svaka sajla SAJLA. Ko ni svaki lanac LANAC. Pogledajte strukturu nekoliko sajli pa vam bude sve jasnije. Barem sad na netu i Googlu svemogućem ima takvih podataka.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Sad sam malo bolje pogledao i vidim da ima više konopa nego sajle, u sredini konop a okolo samo namotana sajla nije ni čudo što se tako lako kida
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Baš nešto razmišljam bilo bi zgodno da se napravi traktor na mlazni pogon , staviti dva mlazna motora nazad ne treba ni vitlo ni lanci taj bi išao svukud neovisno o terenu nemora ni točkove imati, samo to nebi bilo zgodno za šumu jer bi odma napravio požar a možda i ne bi ako je zima, mada ima tih traktora sa mlaznim pogonom na youtubeu gledao sam i ne čini mi se baš praktično ni primjenjivo
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Za silu jednog krpana od 5 tona potisak bi trebal biti oko 50 kN
Kak smo NATO korislili budemo General Electric F110 sa F-16

specifična potrošnja 75 kg/(kNh) x 50 kN 3750 kg/h

specifična težina JET-1A 1.266 L/kg

4747,5 litara na sat cijena je prek eur po litri ......

Skupi sport ovo sa mamlaznim motorom i na pol gasa , ak zapne pa zatreba
forsaž
 

Najnoviji postovi

Na vrh