• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Premiksi,vitamini-minerali,superi,smjese,komponente

  • Temu pokrenuo marinko
  • Datum prvog posta

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
@ cizmesinkin

znaci u 14 dana razlika je 5 kg u korist vijnera...

u vrijeme kad moji odojci dobivaju cca 420 grama po danu i nemaju proljeva očito da sam blesav jer ne znam... top rezultati su u rh cca 440 do 450 grama po danu
a vaši su odojci bili teži za 5 kg u 14 dana... ?!

to znači da... ili sa likrom nije bilo uopće prirasta! ili viner ima prirast od 700-800 grama/dnevno...

pa vrhunski rezultat nema što... rekord u cjeloj Rh i europi...
Koliko viner sa 7,5 % košta... u toni smjese više nego likra sa 10%... toliko o tome...
svako malo dižu cjene F10 je već 3 godine sa istom...


samo netko tko nema pojma o odojkima može ozbiljno uzeti u obzir takve napise.


koliko energije ima viner u 1 kg premiksa ? oko 7 MJ l( isprobano, Japa i ja stalno kemijamo nešto) sta ja sam na likrinom prmeiksu već 4 godine... F10 ima 14,5 MJ a što treba malom odojku dok raste? ... energija.

a na zadnje pitaj se zašto je 15 000 krmača u belju svr na likrinom prmeiksu... to je 200 000 odojaka godišnje.
Nije fer pisati na taj način...

Likra nije najbolja ja osobno ne koristim sve od njih... ali da je vrh... Je!

znas zakaj je dobra... pogledaj malo koliko je milkivit zaradio prošle godine... milijun osamsto, na 14 milijuna prometa...

pogledaj likru na nuli... sa 20 milijuna...

Pa tko tu koga dere... pogledaj bijomin, sanoja...

zato radim š njima... barem se ne osječam da su mi i kožu s leđa ogulili...
 
Posljednje uređivanje:

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,126
na likrinoj stranici piše da ako odojci dobiju proljev od f-10 premiksa da vraćaju novce a ovi su dobili,meni je sano broj 1
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
na likrinoj stranici piše da ako odojci dobiju proljev od f-10 premiksa da vraćaju novce a ovi su dobili,meni je sano broj 1

ajd mi reci jedno onako pošteno... :)

su premiksi jedini i isključivo krivi ako odojak dobije proljev?
kako to da matija, ja... i brdo pored mene ljudi nema jednog problema sa njima?

Netko ovdje lijepo napisao... možda je problem u...gazdi?:)

Što se tiće sanoja... svaka čast, ako nešto tebi odgovara... ne mjenjaj!

pozdrav
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
potpisujem..8)
a ovi hobi svinjogojci to ne rade kak spada i onda vele evo dobili proljev znači nevalja...heh , je pa momci treba više posvetiti kvalitetnoj ishrani svega ne sam odojka, dok su na sisi treba i krmača jesti pravu hranu ne sam šrot (kuruza , ječam) , i moraju odojci imat dok su na sisi predstarter u hranilici, i vode za pit...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Tvornica Stočne Hrane Čakovec

SUPERKONCENTRAT ZA KRAVE MUZARE -dopunska krmna smjesa za ishranu mliječnih goveda -miješa se sa prekrupom žitarica u omjerima: za mliječna goveda- ljetna hranidba omjer žitarica i koncentrata je 80 : 20% za mliječna goveda- zimska hranidba omjer žitarica i koncentrata je 60 : 40% -koncentrat je nepeletiran, sadrži 35% proteina


Da li je tko hranio krave sa proizvodima od Čakovca. To mi je jedino stalno dostupno, a za sve ostalo bi morao radit kilometre i naručivat.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja inače nisam pristalica super koncentrata, više volim sam da miješam sve komponente, tako uvijek znam šta je unutra. Dok kod supera sastav nije uvijek 100% identičan, pogotovo što se tiče dodatih premiksa. A isto tako pitanje je i cijene tj. šta je jeftinije, miješati sam ili kupovati super. Meni je jeftinije da sam izmješam sve komponente, mada je sa superom lakše raditi.
Ako ti je taj super lako i stalno dostupan i ako ti cjenovno odgovara onda ga koristi. U suštini svi superi su jako slični tako da tu nema neke velike razlike koji god da koristiš. A kvalitet koncentrata takođe zavisi i od tvojih komponenti tj. šta ćeš od žitarica još pomješati sa tim superom. ;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Niko dugo ništa nekomentira o premiksima a mene zanima jer nemam nikakvog iskustva sa tim nisam koristil a sad bi probal sa Likrom pa me zanima sadašnje mišljenje ljudi koji sad koriste pošto u ranijim postovima je bilo i za i protiv Likre pa molim ako ima ko da mi da savjet i podjeli iskustvo pozitivno ili negativno...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nisam nikad koristio Likru, koristim za tovljenike i odojke super od mješaone stočne hrane iz susjednog sela, izrazito sam zadovoljan sa njim i sa cijenom i sa kvalitetom. Nedavno sam imao priliku razgovarati sa jednim čovjekom koji ima cca 30 krmača i kaže da odojke hrani sa Likrinim premiksima i da je jako zadovoljan, da dobro napreduju, kaže da im je jedina mana cijena. On te premikse uzima direktno od proizvođaća i Klanjeca te mu ih oni dovezu doma i dobiva kod njih 60 dana odgodu plačanja.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zval sam u Agrosimpu i veli da je 25kg nekih 250kn neznam jeli se nismo dobro razumjeli ili je to stvarna cijena
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
I koliko kila smjese ispadne iz tih 25 kg supera? Ovaj kojeg ja koristim za tovljenike košta 25 kg 111 kn i ide jedna vreća na 100 kg smjese, a za odojke košta 140 kn 25 kg, isto ide 25 kg supera na 100 kg smjese. Hranio sam prije odojke sa Sano Pigijem koji je 200 kn 25 kg, al nije ništa bolji od ovog koji je dosta jeftiniji.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
neznam jer nisam još ušel u to sa premiksom ali koliko sam vidil kod Krušić ima dodavanje 0,5%ak se nevaram tak da bi trebalo dosta ispasti dok neprobam nebum znal...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jel ima netko kakva iskustva s biominovim premiksima i njihovim programom??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Meni se do sada najbolje pokazao sano ali ta likra me več duže vremena zanima ali nikako se nemogu odlučiti krenuti sa njom. Kakvi su sve sastojci potrebni za pripremu hrane za odojke ? Netreba u postocima nego samo sastojci. Osnovne žitarice proizvodim sam ako je to dovoljno (kukuruz, ječam ,pšenica, zob).
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
jel ima netko kakva iskustva s biominovim premiksima i njihovim programom??

Radio sam ja s njim do pred par godina, jako dobri premiksi al isto tako i dosta skupi.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
u odnosu na schaumann i nisu,za manje novaca dobijes vise..ja sam presao na biomin i mogu reci da su prvi rezultati vrlo dobri...samo me zanima jel bude kvaliteta proizvoda konstantna...
prije 4god sam radio sa sanom,prenavikano a skupo..da toliko novaca koliko trose na marketing i nepotrebno osoblje daju u proizvod bili bi prva liga...a ovako sve to mi placamo a dobijes relatvno los proizvod,mislim za te novce..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
NIsam Schaumanna nikad koristil tak da ga nemogu komentirati, Biomin sam koristil nekih 2 - 3 godine i konstantno je bio dobar, nakon toga sam probao ovog kojeg sad koristim ponajviše zbog cijene, i njega koristim već više od 3 godine i jako sam zadovoljan s njime.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo koliko sam uspjel saznati premiks od likre 25kg kod dobavlajaća je 350kn sad u trgovinama plus marža mislim na f10%
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
dečki , koristimo i dalje isključivo Likra proizvode , prezadovoljni , sad smo prešli na super 25% za odojke od 15-30 kg težine , a za bređe krmače dajemo super Z 17, i Z3 premiks za ove ostale...jedino predstarter koristimo od TSH Čakovec 22% peletirani , od Likre nam je sve super , osim tog predstartera to jednostavno nisu htjeli jesti valjda im nije pasal , a ne velim da nije dobar...

prirast odojaka je vrhunski ...

znači u 100 kg smjese mješamo : 25 kg supera F25
55 kg kukuruza
20 kg tritikala
i to je to odojci se ništa ne bune , samo jedu i spavaju i kvaliteno napreduju
 

Najnoviji postovi

Na vrh