• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preoravanje prirodne livade

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: razoravanje ledine

ovo barem nije orano 50 god. a imam i one koje nisu orane i po 100god.
 
K

kico75

Guest
Re: razoravanje ledine

kicooranje.jpg

ovo nije orano od prije rata koja je ocjena :oops:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: razoravanje ledine

ko iz fotoshopa :D

svaka čast,jednake ravne brazde.
traktor,plug?koji
težina zemlje?
 
H

Helena

Guest
Re: razoravanje ledine

kico75 kaže:
kicooranje.jpg

ovo nije orano od prije rata koja je ocjena :oops:
E kićo majstore svaka čast :shock: ,to cijenim kad se pokaže izgovoreno .pošto si se ponudio za razoravanje ledine ,a sad i vidim da si majstor ,budem te pozvao jedne prilike, da ako ništa naučim kako se ore ;) još jednom svaka čast .
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Re: razoravanje ledine

Helena kaže:
kico75 kaže:
kicooranje.jpg

ovo nije orano od prije rata koja je ocjena :oops:
E kićo majstore svaka čast :shock: ,to cijenim kad se pokaže izgovoreno .pošto si se ponudio za razoravanje ledine ,a sad i vidim da si majstor ,budem te pozvao jedne prilike, da ako ništa naučim kako se ore ;) još jednom svaka čast .

e vala kićo svaka ti čast! od kad sebe radim ovdje kod sebe u svom kraju sad me lijepo sramota da znam da si gdje blizu platio bi ti da dodješ. Samo jednu primjedbu imam...pa pogledaj kako je ta parcela ravna :D
čista desetka :!:
 
K

kico75

Guest
Re: razoravanje ledine

daniels kaže:
ko iz fotoshopa :D

svaka čast,jednake ravne brazde.
traktor,plug?koji
težina zemlje?
traktor 577 duplak IMT plug kvarneland oni i jesu zaslužni za ovako oranje zemlja što teža bolja brazda.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok jel bi imalo smisla sad dok se malo osuši preorati livadu i što bi bilo bolje najbolje posijati u prolječe jer sumnjam da če izmrznuti, hvala
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Dok se prosusi, prvo ju malo istanjuraj, da se izreze ona ledina odozgora.
Onda ju izori i mislim da se bez brige moze vec na proljece kukuruz tu posijati.
Tak sam ja napravil s par livada pred par godina i bilo je dobro.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
I bilo bi dobro da možeš orati s plugom kojim ima predplužnjake. Da ti taj gornji sloj trave zakopa u brazdu.
Mi smo orali s običnim plugom i 3 godine su nam se buseni trave pojavljivali na površini
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
I samo jednom proči sa rotodrljačom prije sjetve. Obavezno sijati tretirano sjeme protiv štetnika.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam prošle godine sredinom ožujka preorao dvije livade na kojoj je bilo samo pokošeno sijeno prethodne godine. Orao sam direktno sa plugom koji ima pretplužnjake, bez ikakvog malčiranja, košenja, tanjuranja i nisam imao nikakvih problem sa busama trave kod pripreme. Zemlja se dobro pripremila jednim prolazom sa RD, posijao sam kukuruz i prinos je bio nešto preko 11t/h. Sad sam to orao prije nekih dva tjedna, plug vadi van kao crnu sipku zemlju, tj. ta sva trava se pretvorila kao u humus ili gnoj.
Također sam ove godine isto prerao jednu livadu, samo direkt.
 

Najnoviji postovi

Na vrh