• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Re: Usporedba kopačica Bertolini i Honda

Oba ova dva modela motokopačica su za amatersku upotrebu.
Bertolini ima + zato jer ima mjenjač, + lančani prijenos u uljnoj kupci, robusnije - jače kućište mjenjača, + upravljač, - za motor (no name).

Honda ima - prijenos remen (u smislu pogona napred - nazad), - kućište lančanog prijenosa, mali plus bi bio Hondin motor.

Jedna i druga će sa lakoćom odraditi predviđene poslove.
Idealna kombinacija bi bila da ovaj Bertollini ima ugrađen Hondin motor GX160 (ali to ne postoji).

Prednost bi dao Bertolliniju.
 

gssd1607

Novi član
Tu od
30 Lis 2018
Poruka
2
Hvala na odgovoru! Do sličnih informacija sam došao u razgovoru sa servisima ali opet čovjek nikad nije siguran jer svako od njih gura svoju robu.

Za trenutne potrebe dovoljni su nam ovi strojevi za amatere.
Nisam jedino napisao da zemljište ima nagib, na određenim mjestima i ozbiljniji pa ne znam da li to mijenja situaciju.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Što se tiče motora on može raditi do 25 % (bočnog nagiba), ali je problem kod rada na bočnim nagibima jer ti se jedna strana previše ukapa dok druga skoro ništa. Onda u tom slučaju treba raditi gore - dole.
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Već nekoliko mjeseci gledam kupiti kopačicu za Specijala, ali me serviseri mraze da kupim novu jer navodno u zadnje vrijeme loše kvalitete.Da li je to istina i ako je, da li bi mi pasala kopačica od novog Goldonija.Ako netko od Vas ima koju dobru polovnu isto dolazi u obzir.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Pozdrav! Eto imam pitanje koji bi se motokultivator isplatilo kupiti da bi bio pogodan za vuču prikolice? Imam prikolicu mio standard onu veliku iz prve serije, nosivost 500KG. Barem 8 KS i da ima diferencijal i kočnicu, ali opet da nije spor...Odustao sam od Honde zbog remenskog prijenosa jer nebih volio da mi remen usred voznje pukne. Dvoumim se između Labin Progresa i Mute. Ima li tko kakav prijedlog ili savjet? Unaprijed hvala!
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ništa do kardanske prikolice i SS. Ta prikolica nema kardan a ima kočnice i vjerojatno može podnjeti teret od 500 kg, samo ga sa Mutom ili Mondialom ne može vući, ustvari može na nizbrdici !
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Motokultivator 14 ks sa auto prikolicom, sa stolicom za vožnju i vozačem, povuče 500 kg i na ravnom.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Znači bolje bi bilo da uzmem Labin 14 ks sa kardanskom prikolicom?
A ovu prodati jer onda ju ne bih trebao više.
Trenutno imam ovaj Staub PP4b. Pretežak je za upravljanje, centrifugalna spojka, kočnica na bubnju spojke služi kao parkirna kočnica. Nije lako upravljanje nikako..A prikolica od Honde F 42. Kočnice rade dobro, nove gume i to.
 

Prilozi

  • 61795542_1541404269327606_4469558214798606336_n.jpg
    61795542_1541404269327606_4469558214798606336_n.jpg
    104.4 KB · Pregleda: 16
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zavisi za kaj ti treba. Super Specijal je sigurno dobar izbor za toliki teret. Pogotovo s pogonskom prikolicom.
No, i s manjim MTK možeš voziti prikolicu, jer ono kaj možeš s MIO600, sigurno možeš voziti i s drugim M t K. Jedino kaj je Mondial jako spor.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Je mondial je za frezanje bajka, dok muta brza ko raketa, oko 15 km/h kolko se sjećam imal sam prije maestrala sa originalnom prikolicom koja cijela stane u ovu Hondinu. A SS ima i snagu i masu, a valjda onda i brzinu.. :D On vozi kaj očeš, gledal sam videe na youtube ima ih jako puno svi vele da je zakon. Ali svejedno dobro dojde neki savjet..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Maestral s pogonskim izvorom može tjerati SS-ovu pogonsku prikolicu, uz odgovarajući prihvat.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Može povući na ravnom (naravno da može), ali ako ima takve mogućnosti da vozi samo po ravnom. Samo je pitanje da li ima takve uvijete ? Obično budu uvjeti da se vozi po različitim terenima. Ne znamo u kojem području živi Mikimatešić?
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Hrvatsko Zagorje, ima bregova kolko scre želi, ali i trebam prijevoz do vinograda, špricanje, košnja i tako to, svaki čas prevesti nešto evo vozio sam šljunak 3 prikolice nedavno. Sve mi se čini da mi je SS sa pogonskom prikolicom najbolji izbor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Ak trebaš takve prijevoze, nije li prikladniji neki Tomek ili sličan mali traktor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
SS s pogonskom prikolicom je malo čudo. Imal sam priliku u živo vidjeti u kakv brijeg more i s kakvim teretom. Nebi htel grešiti dušu jer neznam kaj Tomek more ali ostal sam očaran sa Specijalom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Motokultivator 14 ks sa auto prikolicom, sa stolicom za vožnju i vozačem, povuče 500 kg i na ravnom.
Da na tvrdome,na zemlji se samo ukopa,imao ja takvu prikolicu prije kardanke.
 

Miki870

Član
Tu od
14 Tra 2019
Poruka
69
Ak trebaš takve prijevoze, nije li prikladniji neki Tomek ili sličan mali traktor?
A neznam baš za Tomu, jer do sad me služil mtk bez pogonske prikolice, a sad ak uzmem sa pogonskom onda bi bilo bolje.
Znači imam 1.5km do vinograda, od toga je 60% ceste lagana i mala uzbrdica a najveći brijeg je oko 35% nagib i to 50metara dugi i onda sam u vinogradu. Ne mislim vozit velike terete na brijeg, ali bi definitivno pogonska prikolica pomogla.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Sad kad si malo opširnije napisao za što ti mtk treba (i da si to dosad radio sa mtk bez kardanske prikolice), Labin sa kardankom ti je zmaj.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Ja dosta posla obavim sa specijalom kojeg s traktorom ne bi mogao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh