• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma di je taj oglas? Ja koliko vidim on prodaje samo MTK + frezu. nema plugova nema malčera
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Grillo sa Subaru motorom.

IMG_20170525_105142_1.jpg


IMG_20170525_105155_2.jpg


Ovo je cijena bez freze.

IMG_20170525_105210_1.jpg


IMG_20170525_105242_1.jpg


IMG_20170525_105255_1.jpg
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zbilja kolko sad toga ima pa ti budi pametan,kaj kupiti na kaj se odlučiti,?
Ovaj grillo je ipak neki talijanski brend kak bilo da bilo.
Ja kaj više čitam sve manje znam.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Za Grillo/Subaru sam siguran da će služiti bez mane za predviđene poslove. Prije svega to za mene znači ne tjerati frezu u ledinu ( ne dopustiti da korov prevlada, ili da se freza jednom u 2 god bez prethodnog oranja).

A za ove kineziće sam iskreno skeptičan.
Kolika je proizvodna cijena nečega što na tržištu sa porezom i svim maržama košta 4500kn?

Inače, naš forumaš KONTAM je davno kupio kineza od 18ks, pa ako je još aktivan da podjeli doživljaje.

Uglavnom, meni ti kinezi djeluju nezgrapno, kao da su sastavljeni od hrpe odbačenih djelova. Osim kvalitete mi je ergonomija upitna.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Jeftina radna snaga.
Onaj veliki dizel, što je na njuškalu 16000kuna. u Kini je 600 dolara, al treba ga dovest do Hrvatske.
I lako se od njega napravi traktor, na youtube ima dosta videa o preradi njega u traktor.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Jeftina radna snaga, jeftin materijal. vjerovatno loša završna obrada (ne mislim izvana nego iznutra).
Mislim, nije samo bitno koliko nešto košta, nego koliko košta radni sat stroja :D
A siguran sma da taj kinez neće odraditi isti broj sati kao neki zapadni stroj.
Pa na kraju kod kineza radni sat može biti i skuplji nego kod normalnog stroja.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
133
ovo nije loša kupnja, ako otkaže motor kupiš benzinca od 7-8 ks za 1500 kuna i vozi dalje
Meni osobno je tu najmanje upitan motor (kama), znam covika koji ga ima 5-6 godina već na benassiju...Pali i vozi
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Meni osobno je tu najmanje upitan motor (kama), znam covika koji ga ima 5-6 godina već na benassiju...Pali i vozi
Tebi je upitan mjenjač.
Zubčanik za njega ti napravi svaki malo bolji glodač ili tokar. To je igračka nisu tu velike sile.
A nek ti napravi motor, to je več malo teže, hehe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne spominiji ime svojega "prijatelja" uzalud.
 

moto62

Novi član
Tu od
27 Svi 2017
Poruka
3
Lijep pozdrav svima,
imam motokultivator Benassi s motorom Yanmar L48AE. Radio je kao sat dok ga prvi put nisam ostavio par dana na suncu, na dvoru (dotad je uvik bio garaziran). Vise ga nisam uspio upalit. Malo sam mozgao a i gledao po Youtubu i cini mi se da je moguce da je pumpa goriva zapekla (Pistun u cilindru). Interesira me ima li tko slicna iskustva!? Trenutno sam daleko od kuce ali se spremam za popravak
pozz
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne spominiji ime svojega "prijatelja" uzalud.
ja ne mješam forum i prijateljstvo , to su dva paralerrna života koje vodimo

@kupljenac
najbolji motokultivator je onaj kojeg kupš za male pare , ili misliš da si zajebo prodavatelja , Ništa ti ne smeta , ni ergonomija , vibracije , potrošnja , neokretnost ,nedostatak putne brzine boja , zemlja porjekla itd .
 

Najnoviji postovi

Na vrh