• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Dečki a kaj ima ko iskustva sa GRILLO motokultivatorima?Piše da su isto lombardini motori to.

Malo kasnim, al bolje ikad nego nikad :D
Imamo doma Grillo dizel13hp, kupljen davne 1979te. Do 1999 je bio skoro jedini stroj doma ( 1991 kupljen Imt 506 koji je više živaca popio nego posla napavio).
Ja računam da taj Grillo ima bar 5000r/h, prije 7god smo stavili novi motor jer je starom pukla radilica nakon treće generalke (greška neukog majstora koji nije očistio uljne kanale na radilici).
Mjenjač je prvi put otvaran prije 6god jer se raspao ležaj kardana. Sad bi trebalo pretresti cjeli mjenjač jer zapinje pri mjenjanju brzina i teško isključuje frezu.
Od kada imamo Tomu, s njim se samo freza, a prije je radio sve, tj puno frezanja i transporta.

Današnji Grillo modeli mi izgledaju kartonski u odnosu na ovaj stari. Tj sve nešto nježno i tanašno.
Kad vidim kakvi su im prihvati za prikolicu, strah bi me bilo išta ukrcati u nju.
pa imt506 ima masivniji prihvat za prikolicu.

Ne znam kakav je kardanski priključak na novim Grillo strojevima, ali moj NIJE kompatibilan sa Goldonijem, drugačiji je priključak.

Što se tiče motora Robin-Subaru, u firmi imamo pilu za sfalt, motor Robin 25, imamo ju 2god, do sad odradila barem 200r/h, do sad tom motoru nisam našao mane. štoviše mislim da je pouzdaniji nego Honde (čini mi se da Honde imaju više nekakvih mušica).

ps. nigdje nisam vidio koliko m2 misliš obrađivati, dali samo frezanje ili i košnja?


S obzirom na stanje, čini mi se dobra prilika iako je benzinac.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislio sam samo frezati malo i voziti neku prikolicu malu,ako bude i prilika kupio bi i kosu, grillo mi je baš bio favorit ali svi govore da je jako nježno sve napravljeno,ipak onda gledam ove goldonije.
Nemam ja puno zemlje.
To za kaj mi treba je jako pod bregom dosta,ali nije veliki komad.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Stariji Grillo nije nježan.
Ima ih od 13-14ks i manji model od 8ks.

Mana im je što orginalno nisu imali prikolicu s "grbom" za voziti frezu kao Goldoni. Mi imamo kolica sa sjedalom kad se vozi s frezom, a dala bi se napraviti i neka mini prikolica.

E da, za stari Grillo je bila neka čudna kosa jer mu se volan ne može okrenuti za 180, ako je kosa u pitanju onda bolje Muta ili Labinprogres.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma joj ja više nisam pametan,sve gledam i gledam i više niš neznam,ja imam malu prikolicu pa mi nije to problem,al je problem naći koltivator.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,621
To ti je onaj: najprije platiš, poslije ga ne vidiš :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,621
Nije to Jolly, to je SS.
Jolly ima getribu poput Mondiala.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo je SS , ali kad je došel naziv tj serija jolly i SS je dobil nove ručke i haubu .Možda krivo ali uglavnom to zovu serija jolly jer se tak točno zna koji je i kak izgleda
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Tekst oglasa je nejasan, a to znači da oglasivač nema pojma o mtk, i nikad nije radio sa njim. Diesel je.

Najbolje bi bilo otić i na licu mjesta vidjeti o čemu se radi, to je možda cijena samo za mtk bez priključaka.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Neznam zakaj puknuti govori da je to jeftino... Ova cijena je paprena.

Ovo je benzinac, pogle na slici broj 6, piše ti na najljepnici. Ak hočeš slomiti kičmu onda ti je ovo idealna prilika. Ja sam imal Labinprogres Super Special, hvala bogu prodal se i riješil toga.

Sve što je kak traktor nije za kičmu. Najidealniji ti je po meni, i zbog velikog broja priključaka i zbog dostupnosti dijelova i zbog fletnosti u radu Mio Honda F600-F620. Eventualno gore staviti motor od 8 konja, ovih kineza imaš ko u priči, i to samo ako misliš koristiti malčer, jer u visokoj travi fali snage.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jesi ti vidio oglas u njuškalu?
mašina , freza , malčer , plugi 2 komada , 14 hiljada ...još ktome talijan , .nisam ***** da se guram , mada je trgivina slobodna i ovaj je javno postavio oglas , ja bi to odmah uzeo da nije on
 

Najnoviji postovi

Na vrh