• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Ma bjež od toga nisu se baš pokazali
Pozdrav svima. Novi sam na forumu. Doma sam u Podravini. U postupku sam nabavke motokultivatora pa je svaka info dobrodošla.
anton5, ovaj vaš odgovor je za Ruris. Gdje ste našli recenzije ili odakle vam da se "nisu pokazali"? Dva tjedna pokušavam nešto saznati o iskustvima korisnika ovih strojeva i nisam uspio ništa naći ni "za" ni "protiv".
Jedino što imam informaciju od nekog Mađara sa youtube-a koji je pred 2-3 godine snimil sebe kak ore sa tim, da je nakon tih par godina zadovoljan sa strojem. Ne sjećam se koji je konkretno stroj u pitanju, ali radi se o nekom Rurisu.
Inače, Ruris je rumunjska marka i navodno se i proizvode u Rumunjskoj.
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Kad gledas recenzije uvijek gledaj geolokaciju. Ako je tlo drugacije sve je drugacije. Negdje sa mtk mozes orati kao sa traktorom, a negdje je muka i krumpir pod plug... Konkretno ne znam o tom Rurisu nista, al u Slavoniji, Lici ili Dalmaciji neces dobit isto misljenje o istom stroju ;)
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Radim u firmi koja je prodavala Ruris i većina koja je prodana je išla na servis sad ih više ne prodajemo zbog toga.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Radim u firmi koja je prodavala Ruris i većina koja je prodana je išla na servis sad ih više ne prodajemo zbog toga.
Koji su bili kvarovi? I gdje ima servis?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Uspoređuješ nešto što se ne može uspoređivati!
Na što točno misliš?

Kad gledas recenzije uvijek gledaj geolokaciju. Ako je tlo drugacije sve je drugacije. Negdje sa mtk mozes orati kao sa traktorom, a negdje je muka i krumpir pod plug... Konkretno ne znam o tom Rurisu nista, al u Slavoniji, Lici ili Dalmaciji neces dobit isto misljenje o istom stroju ;)

Točno to. Kod mene je zemlja takva da se i Tomo Vinković muči vaiti krumpir. Sa Labinom ( i sličim od 14ks ) još nekako ide, ostali su nemoćni u oranju.

Lokalni serviser mi je jednom rekao da je Labin od 8-10ks preslab za našu zemlju, samo 14ks. Ili kopačica (skakavac kako neki kažu).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Previše lagan.
Nema motor veze s tim, bil benzinac ili dizel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ima snage, velika je redukcija, ali je teško plug vleći. Istina, i puž nije baš najsretnije rješenje za takav posel, ali traju.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Previše lagan? Ovaj kojega sam ja gledal (model 701 KS) ima 80 kg + 17 kg pluga. Skoro 100 kila. Nemam iskustva s motokultivatorima, ali to mi baš ne zvuči lagano.

anton5, jel su kvarovi otklonjeni ili je nakon 45 dana isporučen novi stroj?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
80 kg je poprilično tezak stroj. Treba s tim boriti se
 

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Kvarovi su uklonjeni al dosta dugo smo čekali dijelove, a oni zadnji koji su prodani su poslani HP expressom u ZG na servis, zbog toga što nisu priznali da je naš serviser u pravu pa su oni htjeli pregledati stroj. Ali sve u svemu preko mjesec dana je to trajalo. Pa sad ih ne servisiramo više nego idu odmah dostavom u servis u Zagrebu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Možda je on jači od nas na rukama ;)
Ja sve više gledam da stroj kojim moram raditi bude čim laksi pa makar i u više prohoda išel da napravim posel koji sam zamislil.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Lagan za plug vleći. Za ostalo više-manje (bolje da je lakši).
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Nakon što sve više čitam o motokultivatorima i sakupljam informacije, čini mi se da budem najprije nabavil novu štihaču jer ispada da su svi ovi hobi strojevi za ku...kuruz, a oni profi tipa BCS koji mi se jako zdopadaju mi se ne isplate za moj vrt.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kad bi mi hteli da more među redove, da more izorati duboko ko traktor, prikolicu nosivosti 2 tone vleči..... i to sve da bude u jednom. A to nejde.
Znam ljude koji nikad ne oru vrt, samo kultiviraju i raste kak i na onim vrtovima koji su orani svaku godinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh