• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

Robinsson

Novi član
Tu od
29 Pro 2019
Poruka
5
Da, istina. Ovaj posao koji sam dogovorio ne može ući nikakav traktor.

Još koje pitanje ako netko nađe vremena.

Električni start u pravilu košta kod nas par tisuća kuna više, a koliko shvaćam to je i dodatno još jedan dio koji se može pokvariti dok je remenica sigura?

I pitanje za malčer - roto kosilicu. Jel se isplati 6.000kn razlike?

Također me zanima dali su brzi priključci istog standarda za sve strojeve?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
A zakaj mora biti novo?
Na tvojem bi mjestu radije kupil dva MTK različite snage. Em ste dvojica em nema univerzalnog stroja.
 
Posljednje uređivanje:

Robinsson

Novi član
Tu od
29 Pro 2019
Poruka
5
Ne znam jesi pročitao cijeli post...
Kupnju financira zavod za zapošljavanje. Mora bit novo da bi dobili sredstva.
Kod nas imaš zemlju i obrvu. Obrvu i oko stabala se kosi ručnom kosilicom a ovo ostalo mtk-om. Tako bi to udvoje podijelili. Uglavnom su to male zemlje s jendecima s obje strane.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
I pitanje za malčer - roto kosilicu. Jel se isplati 6.000kn razlike?

Ukoliko ti netreba trava i redovito mislite odrzavati onda malcer....


[/QUOTE]
 

Robinsson

Novi član
Tu od
29 Pro 2019
Poruka
5
Koliko sam shvatio, bila bi jedino razlika u veličini pokošene trave. Meni nije ni bitno jeli usitnjena skroz ili leži, svakako bi sve to frezao poslje, ne znam, 6.000 kuna je dosta novca iako i meni se puno više sviđa ideja malčera. Usitni sve i nikakvih problema poslje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ne znam jesi pročitao cijeli post...
Kupnju financira zavod za zapošljavanje. Mora bit novo da bi dobili sredstva.
Kod nas imaš zemlju i obrvu. Obrvu i oko stabala se kosi ručnom kosilicom a ovo ostalo mtk-om. Tako bi to udvoje podijelili. Uglavnom su to male zemlje s jendecima s obje strane.

Ako ćeš kupovati samo jedan stroj odma mora obavezno imati mogućnost brzog mjenjanja priključka jer inače je to hebada. Puno bi bolje bilo da uzmeš dva pa makar i nešto slabija nego samo 1
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Eto, Samko ti potvrđuje moje riječi: bolje je kupiti dva MTK. U tom iznosu imaš prostora za to.
Da ja biram, veći bi svakako bil Goldoni/Labinprogres Super Specijal (12ks).
To je teški stroj za najteže zahtjeve, poput malčera, većeg pluga i sl. Na ovom MTK se priključci mijenjaju šarafima i to nije prikladno za svakodnevnu zamjenu priključaka. Može voziti veliku prikolicu s pogonom, ima dvije brzine kardana...
Na njemu bi anlaser bil obavezan dio opreme. To se rijetko kvari na autu/traktoru, koji se puno češće pali nego MTK, tak da nemaš brige. Briga je jedino akumulator.
Ovaj najveći BCS je igračka prema njemu (motor je isti, ali getriba na Goldoniju je puno masivnija).

Za manji MTK bi odabral nekaj poput Mute Maestral, manjeg BCS-a (on je najskuplji u toj klasi), Grillo, pa i Labinprogres Mondial s diferencijalom, cca 8ks benzinac. Sva tri imaju vrlo sličan brzi prihvat, dapače, priključci su im zamjenjivi uz odgovarajuće adaptere.

Glede rotacijskog pluga, ono kaj zbilja valja (a paše na više modela) je BERTA. Jedino ne znam jel ih netko uvozi u HR.
Za održavanje voćnjaka je prikladniji rotacijski malčer-kosilica. Priključak je lakši, treba manje snage i brži je u radu. Malčer s čekićima je bolji, ali je teži i znatno sporiji u radu.
Ostatak priključaka kupuj kad vidiš kaj ti bude točno trebalo.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Evo što su moji kompići kupili u trećem mjesecu grillo 12ks s njom razgrtač, nagrtač, plug, vadilicu za krompire, kopačicu, cca32000kn IMG_20190313_134425.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20190313_134431.jpg
    IMG_20190313_134431.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 14

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Novoga??? Pa nisam videl da ih više delaju s fiksnim ručkama.
 

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
135
Da, istina. Ovaj posao koji sam dogovorio ne može ući nikakav traktor.

Još koje pitanje ako netko nađe vremena.

Električni start u pravilu košta kod nas par tisuća kuna više, a koliko shvaćam to je i dodatno još jedan dio koji se može pokvariti dok je remenica sigura?

I pitanje za malčer - roto kosilicu. Jel se isplati 6.000kn razlike?

Također me zanima dali su brzi priključci istog standarda za sve strojeve?
Uzmi labin superspecial kao veci MTK, mana je sta nema brzu izmjenu prikljucaka kao BCS ali je bnogo robusniji od navedenog. Se tice eletrostarta, osobno posjedujem goldoni iz 80-ih sa elektro-startom i nema nikakvih problema (koristim akumulator od 36ah za japanska vozila jer staje u onaj njegov "box" za bateriju)
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
bok,

ja bih molio preporuku al nije toliko zahtjevna :)
trebam diesel motokultivator, cjenovni rang do 8.000,00kn, krški teren, sadnja češnjaka i krumpira, zemlja ima dosta sitnog kamenja... težina da je cca do 100kg, da se može u dvoje dignuti sa terase na terasu..
do sad koristio benzinca Benassi BL 75 al potrošnja mu je prevelika a i pouzdanost s obzirom na godine opada...
u obzir dolaze i rabljeni, iako bih radije nešto novo.
Kakvi su ovi kinezi od 5-6tis kuna? oće to izdržat 5-6 godina bez kvara?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Parametri koje si zadao su upitni ! Labinprogres Adria 04, diesel sa motorom 6LD400, 9 KS, 111 kg cijena 18650,00 kn (novo).
Stariji model Adrie 04 sa motorom 6LD360 , 8KS. Ili recimo Sep 130 koji je isto vjerojatno s motorom 6LD360.
 

Najnoviji postovi

Na vrh