• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Pozdrav!

Ako mi možete preporučit koji malo veći traktor kupiti za rad u šumi i malo poljoprivrede, uglavnom sa prednjim pogonom hidro volanom i tako to...
Buđet bi bio do nekih 50 60 000kn
Na što moram posebno obratiti pažnju prilikom kupnje?
Koliko konjskih snaga bi zadovoljavalo moje potrebe, netreba previše do nekih neznam 60 70 80ks ovisi i o potrošnji, ne koristim traktor previše, ono malo za poljoprivredu i ono za šlajsat u šumi i dopeljat od prilike 50metara drvi?
Znači nešto kao npr. IMT 577, 587, 579, zetor 6245 neki ursus i tako.....

Hvala unaprijed!
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa GOLDY,cini mi se da ti uglavnom znas sta ti treba,pogotovo 577 DV i 6245 mislim da ti veci ne treba i ovi su svakako bolji izbor od ursusa.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Pa GOLDY,cini mi se da ti uglavnom znas sta ti treba,pogotovo 577 DV i 6245 mislim da ti veci ne treba i ovi su svakako bolji izbor od ursusa.


Da oke, ali ja sam taj izbor samo pretpostavil a sada mi trebaju odgovori, jesu ti tratkori dobri koji su im nedostatci i prednosti, i koji od tih bi bio najbolji..kakvi su sa potrošnjom, stanje kočnica i to sve me zanima ..... Hvala :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Da oke, ali ja sam taj izbor samo pretpostavil a sada mi trebaju odgovori, jesu ti tratkori dobri koji su im nedostatci i prednosti, i koji od tih bi bio najbolji..kakvi su sa potrošnjom, stanje kočnica i to sve me zanima ..... Hvala :mrgreen:
Na forumu ima jako puno informacija o tome,na više mjesta se pisalo,a postoji i tema u Šumarstvu o šumskim traktorima..

Za traktore se nađe BRDO informacija samo treba potražit,jer neda se ljudima pisat ponovo sve kaj je napisano..
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pozdrav!

Ako mi možete preporučit koji malo veći traktor kupiti za rad u šumi i malo poljoprivrede, uglavnom sa prednjim pogonom hidro volanom i tako to...
Buđet bi bio do nekih 50 60 000kn
Na što moram posebno obratiti pažnju prilikom kupnje?
Koliko konjskih snaga bi zadovoljavalo moje potrebe, netreba previše do nekih neznam 60 70 80ks ovisi i o potrošnji, ne koristim traktor previše, ono malo za poljoprivredu i ono za šlajsat u šumi i dopeljat od prilike 50metara drvi?
Znači nešto kao npr. IMT 577, 587, 579, zetor 6245 neki ursus i tako.....

Hvala unaprijed!

A zetor ti je svakako bolji izbor,potrošnja manja i kvalitetniji traktor,a u šumi duplo jači od svakok IMT-eja,to govorim iz iskustva.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
samo kaj zetora nebu kupil za 50 000 jer su precijenjeni,kaj got buš od toga kupil zajebal se buš jer ti nitko nebu prodal takav traktor a da je u redu
 
P

phoenix_10

Guest
Pozdrav!

Ako mi možete preporučit koji malo veći traktor kupiti za rad u šumi i malo poljoprivrede, uglavnom sa prednjim pogonom hidro volanom i tako to...
Buđet bi bio do nekih 50 60 000kn
Na što moram posebno obratiti pažnju prilikom kupnje?
Koliko konjskih snaga bi zadovoljavalo moje potrebe, netreba previše do nekih neznam 60 70 80ks ovisi i o potrošnji, ne koristim traktor previše, ono malo za poljoprivredu i ono za šlajsat u šumi i dopeljat od prilike 50metara drvi?
Znači nešto kao npr. IMT 577, 587, 579, zetor 6245 neki ursus i tako.....

Hvala unaprijed!

neznam zasto predlazes IMT ILI ZETORA ako neznas puno o traktorima. kupi nesto njemacko ! zetor te ubija potrosnjom i zetor nije za sume. ko god kaze da jeste za sume laze !nesmije ga huliti jer vec ima zetora, i jednostavno ga mora hvaliti da ne ispadne da ima najlosiji traktor u europi. ja sam izmjenjao puno puno traktora, nisam se ko mnogi zalijepio samo za IMT ili ursusa pa neznam dalje od to dvoje, Kod imt imas manu potrosnje goriva TAKODJER, druga stvar oni nemaju nikako kvalitetne reduktore i kad oru nevaljaju,stalno slajfaju a pogotovo ne valja u sumi kad je blato i mekana zemlja. Zetora se boje mjenjacu, svaki majstor ce ti reci da ima jako njezan mjenjac i to mu je pogolema mana.i u zetora je jedinstvena boshpumpa,koja ubrizgava istu kolicinu goriva bio on pod teretom ili prazan.znaci da trosi, a ovi sto kazu da zetor ne trosi puno, neka sjednu u druge traktore (americki ili njemacki ) bilo koji ! pa ce se uvjeriti zaista koliko zapravo zetor trosi. ljudi moji kako srpski traktor ( ferguson ) moze biti bolji od suvremene njemacke ?nije mi to jasno nikako kako ljudi nemogu to shvatiti.
Kod nas je takva situacija, u mom selu ima 20 zetora, 20 ursusa i 50 IMT. i ti ljudi neznaju dalje od ta tri traktora. ZASTO ??? zato sto su nam ih proturili jer su jeftini i IMT je zavladao nasim krajevima. I to je postala tradicija da u selu vlada samo IMT, a u zadnje vrijeme i zetor, naprotiv ljudi se ponose sto imaju ZETORA. e pa ja se sramim sto sam ga imao ! Vozio sam ljeti i IMT 542, laze ko kaze da se ti traktori bar jednom dnevno ne zaglave mjenjac. Moj stari john deere 710, 1966 godiste od 50 konja, se poredi i sa 560 ,a manji od njih duplo haha. ma vjerujte smjesni su ti traktori, taj IMT kako je napravio 577 prije 20 godina pravi ga dan danas istog potpuno.nikakvih skoro promjena nemaju. -.-
Al necu puno o tome da pricam,svakako sam se debelo unio u ovu temu jer me ljuti sto ovi tipovi hvale IMT I zetora a nemaju pojma sta je pravi traktor, a i bojim se da cu uvrijediti ljubitelje fergusona .haha

Ja sam imao john deere od 110 konja, sest klipova i zetora 7745 znate vec koliko klipova i konja. Skinuo sam im crijevo od goriva i stavio oboma u malu plasticnu casu, radio sam eksperiment. upalio sam oba traktora da rade na ler gasu. i zetor je potrosio casu goriva a john deere je potrosio malo vise od pola case. Nemam razloga to lagati,imao sam oba traktora i uvjerio sam se koliko koji trosi. Tog zetora sam davno prodao, a skoro sam i john deere, bio mi je prevelik.Pa sam sad kupio Internationala 946, od 85 konja isto 6 cilindra. i ljudi me pitaju cije je proizvodnje taj international, e eto koliko znaju o traktorima a za svoga IMT znaju da je najbolji .guraju nos a pojma nemaju gdje ga guraju.


Moj ti je prijedlog john deere,steyer (austrijski),deutz fahr, international ili case , fendt ali je fendt malo poskup, kao i steyer. Svi ovi traktori su odlicnih dimenzija ! jako jako dugacki i siroki. John deere ima prednji pogon na ulje,i to ti puno pomaze u sumi,kad proklizavaju tockovi. A sto se tice dijelova, ne trebaju ti ! samo povedi dobrog majstora neka ga on pogleda, da ne lupa motor i da je u redu prednja vuca, provozaj ga pogledaj dize li temperaturu u oranju i slobodno kupuj koji god od ovih marki traktora . i ne bitno je bio on 50-60-70-80 konja , stvarno svi malo trose ! Radije idi na 70-80 konja da si rahat u poslu , da se ne mucis, ove sve masine rade na malom gasu.imaju veliku zapreminu motora i stvarno su izdrzljivi. A sto se tice potrosnje, vjeruj mi da IMT i zetor duplo vise trose ! a ursus je kopija zetora, pa zato o njemu nisam pricao nista.

lijep pozdrav.nadam se da sam ti malo prosvjetlio oci , ne vjeruj ovima sto hvale zetora !¨Oni neznaju kako izgleda drugi traktor pa misle da je zetor najbolji. pa u cijeloj europi nemas nijednog skoro zetora, imt nemas nijednog ! ti traktori da valjaju kupovale bi ga svabe.haha Imam ja jednu stranicu oglasa, od 23.000 traktora na njoj je objavljeno samo 7 zetora.nijedan imt . to ti sve govori sta se trazi i sta se koristi u europi.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
neznam zasto predlazes IMT ILI ZETORA ako neznas puno o traktorima. kupi nesto njemacko ! zetor te ubija potrosnjom i zetor nije za sume. ko god kaze da jeste za sume laze !nesmije ga huliti jer vec ima zetora, i jednostavno ga mora hvaliti da ne ispadne da ima najlosiji traktor u europi. ja sam izmjenjao puno puno traktora, nisam se ko mnogi zalijepio samo za IMT ili ursusa pa neznam dalje od to dvoje, Kod imt imas manu potrosnje goriva TAKODJER, druga stvar oni nemaju nikako kvalitetne reduktore i kad oru nevaljaju,stalno slajfaju a pogotovo ne valja u sumi kad je blato i mekana zemlja. Zetora se boje mjenjacu, svaki majstor ce ti reci da ima jako njezan mjenjac i to mu je pogolema mana.i u zetora je jedinstvena boshpumpa,koja ubrizgava istu kolicinu goriva bio on pod teretom ili prazan.znaci da trosi, a ovi sto kazu da zetor ne trosi puno, neka sjednu u druge traktore (americki ili njemacki ) bilo koji ! pa ce se uvjeriti zaista koliko zapravo zetor trosi. ljudi moji kako srpski traktor ( ferguson ) moze biti bolji od suvremene njemacke ?nije mi to jasno nikako kako ljudi nemogu to shvatiti.
Kod nas je takva situacija, u mom selu ima 20 zetora, 20 ursusa i 50 IMT. i ti ljudi neznaju dalje od ta tri traktora. ZASTO ??? zato sto su nam ih proturili jer su jeftini i IMT je zavladao nasim krajevima. I to je postala tradicija da u selu vlada samo IMT, a u zadnje vrijeme i zetor, naprotiv ljudi se ponose sto imaju ZETORA. e pa ja se sramim sto sam ga imao ! Vozio sam ljeti i IMT 542, laze ko kaze da se ti traktori bar jednom dnevno ne zaglave mjenjac. Moj stari john deere 710, 1966 godiste od 50 konja, se poredi i sa 560 ,a manji od njih duplo haha. ma vjerujte smjesni su ti traktori, taj IMT kako je napravio 577 prije 20 godina pravi ga dan danas istog potpuno.nikakvih skoro promjena nemaju. -.-
Al necu puno o tome da pricam,svakako sam se debelo unio u ovu temu jer me ljuti sto ovi tipovi hvale IMT I zetora a nemaju pojma sta je pravi traktor, a i bojim se da cu uvrijediti ljubitelje fergusona .haha

Ja sam imao john deere od 110 konja, sest klipova i zetora 7745 znate vec koliko klipova i konja. Skinuo sam im crijevo od goriva i stavio oboma u malu plasticnu casu, radio sam eksperiment. upalio sam oba traktora da rade na ler gasu. i zetor je potrosio casu goriva a john deere je potrosio malo vise od pola case. Nemam razloga to lagati,imao sam oba traktora i uvjerio sam se koliko koji trosi. Tog zetora sam davno prodao, a skoro sam i john deere, bio mi je prevelik.Pa sam sad kupio Internationala 946, od 85 konja isto 6 cilindra. i ljudi me pitaju cije je proizvodnje taj international, e eto koliko znaju o traktorima a za svoga IMT znaju da je najbolji .guraju nos a pojma nemaju gdje ga guraju.


Moj ti je prijedlog john deere,steyer (austrijski),deutz fahr, international ili case , fendt ali je fendt malo poskup, kao i steyer. Svi ovi traktori su odlicnih dimenzija ! jako jako dugacki i siroki. John deere ima prednji pogon na ulje,i to ti puno pomaze u sumi,kad proklizavaju tockovi. A sto se tice dijelova, ne trebaju ti ! samo povedi dobrog majstora neka ga on pogleda, da ne lupa motor i da je u redu prednja vuca, provozaj ga pogledaj dize li temperaturu u oranju i slobodno kupuj koji god od ovih marki traktora . i ne bitno je bio on 50-60-70-80 konja , stvarno svi malo trose ! Radije idi na 70-80 konja da si rahat u poslu , da se ne mucis, ove sve masine rade na malom gasu.imaju veliku zapreminu motora i stvarno su izdrzljivi. A sto se tice potrosnje, vjeruj mi da IMT i zetor duplo vise trose ! a ursus je kopija zetora, pa zato o njemu nisam pricao nista.

lijep pozdrav.nadam se da sam ti malo prosvjetlio oci , ne vjeruj ovima sto hvale zetora !¨Oni neznaju kako izgleda drugi traktor pa misle da je zetor najbolji. pa u cijeloj europi nemas nijednog skoro zetora, imt nemas nijednog ! ti traktori da valjaju kupovale bi ga svabe.haha Imam ja jednu stranicu oglasa, od 23.000 traktora na njoj je objavljeno samo 7 zetora.nijedan imt . to ti sve govori sta se trazi i sta se koristi u europi.

E fala ti puno, moram dobro razmislit prije kupnje... pa ti javim kaj sam odlučil... Fala :) :D:D :mrgreen:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
neznam zasto predlazes IMT ILI ZETORA ako neznas puno o traktorima. kupi nesto njemacko ! zetor te ubija potrosnjom i zetor nije za sume. ko god kaze da jeste za sume laze !nesmije ga huliti jer vec ima zetora, i jednostavno ga mora hvaliti da ne ispadne da ima najlosiji traktor u europi. ja sam izmjenjao puno puno traktora, nisam se ko mnogi zalijepio samo za IMT ili ursusa pa neznam dalje od to dvoje, Kod imt imas manu potrosnje goriva TAKODJER, druga stvar oni nemaju nikako kvalitetne reduktore i kad oru nevaljaju,stalno slajfaju a pogotovo ne valja u sumi kad je blato i mekana zemlja. Zetora se boje mjenjacu, svaki majstor ce ti reci da ima jako njezan mjenjac i to mu je pogolema mana.i u zetora je jedinstvena boshpumpa,koja ubrizgava istu kolicinu goriva bio on pod teretom ili prazan.znaci da trosi, a ovi sto kazu da zetor ne trosi puno, neka sjednu u druge traktore (americki ili njemacki ) bilo koji ! pa ce se uvjeriti zaista koliko zapravo zetor trosi. ljudi moji kako srpski traktor ( ferguson ) moze biti bolji od suvremene njemacke ?nije mi to jasno nikako kako ljudi nemogu to shvatiti.
Kod nas je takva situacija, u mom selu ima 20 zetora, 20 ursusa i 50 IMT. i ti ljudi neznaju dalje od ta tri traktora. ZASTO ??? zato sto su nam ih proturili jer su jeftini i IMT je zavladao nasim krajevima. I to je postala tradicija da u selu vlada samo IMT, a u zadnje vrijeme i zetor, naprotiv ljudi se ponose sto imaju ZETORA. e pa ja se sramim sto sam ga imao ! Vozio sam ljeti i IMT 542, laze ko kaze da se ti traktori bar jednom dnevno ne zaglave mjenjac. Moj stari john deere 710, 1966 godiste od 50 konja, se poredi i sa 560 ,a manji od njih duplo haha. ma vjerujte smjesni su ti traktori, taj IMT kako je napravio 577 prije 20 godina pravi ga dan danas istog potpuno.nikakvih skoro promjena nemaju. -.-
Al necu puno o tome da pricam,svakako sam se debelo unio u ovu temu jer me ljuti sto ovi tipovi hvale IMT I zetora a nemaju pojma sta je pravi traktor, a i bojim se da cu uvrijediti ljubitelje fergusona .haha

Ja sam imao john deere od 110 konja, sest klipova i zetora 7745 znate vec koliko klipova i konja. Skinuo sam im crijevo od goriva i stavio oboma u malu plasticnu casu, radio sam eksperiment. upalio sam oba traktora da rade na ler gasu. i zetor je potrosio casu goriva a john deere je potrosio malo vise od pola case. Nemam razloga to lagati,imao sam oba traktora i uvjerio sam se koliko koji trosi. Tog zetora sam davno prodao, a skoro sam i john deere, bio mi je prevelik.Pa sam sad kupio Internationala 946, od 85 konja isto 6 cilindra. i ljudi me pitaju cije je proizvodnje taj international, e eto koliko znaju o traktorima a za svoga IMT znaju da je najbolji .guraju nos a pojma nemaju gdje ga guraju.


Moj ti je prijedlog john deere,steyer (austrijski),deutz fahr, international ili case , fendt ali je fendt malo poskup, kao i steyer. Svi ovi traktori su odlicnih dimenzija ! jako jako dugacki i siroki. John deere ima prednji pogon na ulje,i to ti puno pomaze u sumi,kad proklizavaju tockovi. A sto se tice dijelova, ne trebaju ti ! samo povedi dobrog majstora neka ga on pogleda, da ne lupa motor i da je u redu prednja vuca, provozaj ga pogledaj dize li temperaturu u oranju i slobodno kupuj koji god od ovih marki traktora . i ne bitno je bio on 50-60-70-80 konja , stvarno svi malo trose ! Radije idi na 70-80 konja da si rahat u poslu , da se ne mucis, ove sve masine rade na malom gasu.imaju veliku zapreminu motora i stvarno su izdrzljivi. A sto se tice potrosnje, vjeruj mi da IMT i zetor duplo vise trose ! a ursus je kopija zetora, pa zato o njemu nisam pricao nista.

lijep pozdrav.nadam se da sam ti malo prosvjetlio oci , ne vjeruj ovima sto hvale zetora !¨Oni neznaju kako izgleda drugi traktor pa misle da je zetor najbolji. pa u cijeloj europi nemas nijednog skoro zetora, imt nemas nijednog ! ti traktori da valjaju kupovale bi ga svabe.haha Imam ja jednu stranicu oglasa, od 23.000 traktora na njoj je objavljeno samo 7 zetora.nijedan imt . to ti sve govori sta se trazi i sta se koristi u europi.

Ništa drugo nego uzaludno trošenje tipkovnice:toimonster:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nemoj ga sad i ti srat....:evil:...ne dopuštam vrijeđanje ničije muke i gotovo...
edit:
molim moderatore nek dobro paze na ovu raspravu
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Mislim da vecina toga stoji o komformnim zapadnim traktorima,ali po meni glavni faktor u ovom slucaju je budzet kojeg je član Goldy naveo. Usput, iako i sam preferiram zapadnije traktore iako to financije ne dopustaju,treba pogledati dostupnost dijelova (i cijenu istih)! Zašto bi si neko dovukao izraubani zapadni traktor (za 50-60000 tkn sigurno nije ajnc-a) pa da mora tražiti dijelove iz europe i usput koštaju da na IMT napravi polugeneralku ((moje mišljenje). IMT nisu loši (imam 2 pa znam) iako imaju/su imali dječje bolesti) Isto tako ne želim kuditi ni hvaliti zetora jer ga nismo imali. (moje skromno mišljenje). :twisted:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
vidiš ti našao se još jedan pametan na ovom forumu, john deere je oduvijek poznat kao mali potrošač, a ti si napravio usporedbu za da ne kažem za majmune što nisi tom zetoru i john deeru mjerio potrošnju u oranju znači ista njiva i koliko koji potroši pa ćeš onda vidit , a još si našao zetora7745 koji ima turbo i jako je poznat da voli popit, a 7245 je sasvim u redu sa potrošnjom.

za 50 000-60 000 kuna ti si ljepo čovjek sugerirao da kupi john deere, deutz, fendt i steyra koji su jako jeftini, i za ove pare možeš da kupiš ku.ac a ne ove traktore, jer felge i sve četri gume na johanu koštaju ovoliko, a popravci su im jako jeftini i naravno ne trebaju im nikada jer se oni ne kvare, a tebi kad se pokvare onda ćeš se češat po glavi, ako ga nekom ne uvališ prije popravka.
i naravno john deere je poznat po pogonu na ulje i super je u šumi, jer im je to najbolja karika, pa i sam obožavatelj john deerea jedan član da ga sad ne navodim je rekao da ga je.e taj prednji pogon.
Zetor ima super kabinu i NIKADA I BAŠ NIKADA NISAM ČUO DA JE NEKO IMAO PROBLEMA SA BRZINAMA NA ZETORU OSIM ONOG USMJERIVAČA BRZINA KOJI KOŠTA 100kn, a to da je precjenjen je istina ISTINA.

i još jedna stvar ti si našao uspoređivat češki i srbski traktor kojeg su proizvodile države u propasti i koje su se jedva izvukle iz toga, sa naprimjer američkim i njemačkim traktorom. Pa je.ote njemačka je glavna država i šef sve europe, a SAD upravlja cijelim svijetom.
a IMT je sasvim dobar traktor, a djelovi su jeftini i uvijek dostupni, a i nije istina da se zetor i IMT uvijek kvare, evo kod mene ima Zetor koji ima 11 000 sati a samo je promjenuta hidraulična pumpa i pumpa za vodu, a imt 577 ima 9500 isto motor nije otvaran, mjenjan je hidraulik jer je puno radio u šumi dok još nije bilo vitla i dok su se bukve vozile za hidraulici i još nešto je mjenjano ali neznam točno.

i još pored svega ti si sigurno našao njemačku ili francusku stranicu za prodaju traktora, pa normalno da tamo nema ursusa i zetora, jer se nisu mogli prodati ti traktori kad je švabo imao deutz, a njemačka je zapalila poljsku u 2.svj ratu
i dugo vremena se ništa iz poljske i češke nije smjelo uzoviti u njemačku i to pogotovo u vrijeme DDR-a.

i treba da u selu vlada IMT i Zetor i ljudi trebaju biti ponosni na te traktore i mogu se uzdizati s tim traktorima koliko ih je volja.

Posljednja stvar: JAKO MI JE ŽAO ŠTO JE HRVATSKA UNIŠTILA TVORNICU TORPEDO JER BI MI SVI MOGLI VOZITI NAŠE TRAKTORE I S NJIMA SE PONOSITI I PRESERAVATI DO MILE VOLJE, A OVAKO NA NAMA ZARAĐUJU NJEMCI.
 
Posljednje uređivanje:

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
toma 3340 -je sve to možda po meni malo previše "subjektivno opisao",ali iz svega toga stoji da se zapadni traktori ne mogu uspoređivati s istočnjačkim/jugoistočnim (to koji je bolji IMT il zetor ostavljam drugima na volju(nek prosude,izračunaju ili nešto treće:weedman:) svatko zna najbolje za sebe). Evo ja sam si dao "truda" - čisto iz znatiželje...:twisted: pa pretražio par zapadnjačkih traktor-oglasnika (tractorpool,mascus,i neki francuski agri(nešto) kako sugerira član :phoenix_10 ...na svim sam je cijena bila 7 500 8k.E . izbacili su zanimljive primjerke "najmlađi" je same centurion-79 godište...pa na niže razni (deutz-i international-i,renault-i i sl.). Prema tome to nikako ne mogu biti previše komformniji od istočnjačkih-sudeći prema godištu...a ni "uščuvani"...Cijenu dijelova ne bih znao-i ne želim znati!! i sretan sam što nemam takav doma :) ... Sa IMT ili Zetor dijelovima pretpostavljam/znam da nije tako. (moje skromno mišljenje).
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa tako kako tko gleda možda i je subjektivno ali zetor i imt se ne mogu uspoređivat sa zapadnim traktorima, a ako je najmlađi 79 godište pa to je već 33 godine i da je neznam kakve kvalitete svake naredne godine će se nešto pokvariti.
A malo se traktora pa i john deere može usporediti sa zetorovom kabinom, pa zetor iz 90-ih je udobniji od mnogih deutza,john deerea i steyra iz tih godina.
Zetor je skup i precjenjen to je istina, ali vi uspoređujete zetore koji nemaju ni 20 godina jer su svi koji su imalo skuplji 90 i neko godište, a john deere za tu cijenu su od 70-75 godine prošlog stoljeća znači 35-pa čak do 40 godina.:)
Zetor, IMT i MTZ imaju jeftine djelove i lako ih je naći jer su ti traktori dosta zastupljeni pa u svakoj rupi možeš naći djelove za njih
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
je da..... slažem se... ma ovako odlučil sam najvjerojatnije ću uzet zetora, sad oće bit 5245 ili 6245 ili neki slični to ćemo još vidjet o ponudama :)
 
P

phoenix_10

Guest
pa tako kako tko gleda možda i je subjektivno ali zetor i imt se ne mogu uspoređivat sa zapadnim traktorima, a ako je najmlađi 79 godište pa to je već 33 godine i da je neznam kakve kvalitete svake naredne godine će se nešto pokvariti.
A malo se traktora pa i john deere može usporediti sa zetorovom kabinom, pa zetor iz 90-ih je udobniji od mnogih deutza,john deerea i steyra iz tih godina.
Zetor je skup i precjenjen to je istina, ali vi uspoređujete zetore koji nemaju ni 20 godina jer su svi koji su imalo skuplji 90 i neko godište, a john deere za tu cijenu su od 70-75 godine prošlog stoljeća znači 35-pa čak do 40 godina.:)
Zetor, IMT i MTZ imaju jeftine djelove i lako ih je naći jer su ti traktori dosta zastupljeni pa u svakoj rupi možeš naći djelove za njih

john deere je imao 1974 godine klimu u kabini :D :partyman: ;) gledao sam na tractorpool.de , vjerovatno ga ima i sad . heh
 

Najnoviji postovi

Na vrh