• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

P

phoenix_10

Guest
toma 3340 -je sve to možda po meni malo previše "subjektivno opisao",ali iz svega toga stoji da se zapadni traktori ne mogu uspoređivati s istočnjačkim/jugoistočnim (to koji je bolji IMT il zetor ostavljam drugima na volju(nek prosude,izračunaju ili nešto treće:weedman:) svatko zna najbolje za sebe). Evo ja sam si dao "truda" - čisto iz znatiželje...:twisted: pa pretražio par zapadnjačkih traktor-oglasnika (tractorpool,mascus,i neki francuski agri(nešto) kako sugerira član :phoenix_10 ...na svim sam je cijena bila 7 500 8k.E . izbacili su zanimljive primjerke "najmlađi" je same centurion-79 godište...pa na niže razni (deutz-i international-i,renault-i i sl.). Prema tome to nikako ne mogu biti previše komformniji od istočnjačkih-sudeći prema godištu...a ni "uščuvani"...Cijenu dijelova ne bih znao-i ne želim znati!! i sretan sam što nemam takav doma :) ... Sa IMT ili Zetor dijelovima pretpostavljam/znam da nije tako. (moje skromno mišljenje).


prema tim cijenama , npr od 7.000 eura slobodno racunaj da ces ga kupiti za 5.500 , vjeruj mi . ako je kod neke firme traktor , kod trgovca onda malo manje mozes odbiti od cijene . A ovdje kod mene u bosni , ma i u hrvatskoj . isto je to . nemaju ljudi para i kad mu pokazes same novce , ne nudis mu nikakvu zamjenu i tako to . znaci kad kupujes traktor novcima , kako ce da te zagrli i zavede. spustit ce ti 2-3000 KM , to je 10.000 kuna . zato ove cijene sto vidis su totalno drugacije kad odes gore s novcima . a 30+ godina stare masine pa neka su . nek oni nemaju vise od 10.000 sati . to je nova masina , a uglavnom su 5-7.000 radnih sati , tamo po mascusu i tractorpoolu ,. vjeruj mi to je nista sta traktor jos moze da uradi posla.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
aha to je novo 30 godina i 10 000 sati, je istina je da može odraditi posao, ali novo nije sigurno. i taj 74.god je li klima tvornička ili je ugrađivana, npr. kao webasto
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
Nisam ništa još kupio... samo sam odlučil kaj ću kupit..... znači zetora :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
je da..... slažem se... ma ovako odlučil sam najvjerojatnije ću uzet zetora, sad oće bit 5245 ili 6245 ili neki slični to ćemo još vidjet o ponudama :)

Gledaj ako možeš da kupiš 6245 on ti je 4 klipa a 52-ka je troklipac.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
vidiš ti našao se još jedan pametan na ovom forumu, john deere je oduvijek poznat kao mali potrošač, a ti si napravio usporedbu za da ne kažem za majmune što nisi tom zetoru i john deeru mjerio potrošnju u oranju znači ista njiva i koliko koji potroši pa ćeš onda vidit , a još si našao zetora7745 koji ima turbo i jako je poznat da voli popit, a 7245 je sasvim u redu sa potrošnjom.

za 50 000-60 000 kuna ti si ljepo čovjek sugerirao da kupi john deere, deutz, fendt i steyra koji su jako jeftini, i za ove pare možeš da kupiš ku.ac a ne ove traktore, jer felge i sve četri gume na johanu koštaju ovoliko, a popravci su im jako jeftini i naravno ne trebaju im nikada jer se oni ne kvare, a tebi kad se pokvare onda ćeš se češat po glavi, ako ga nekom ne uvališ prije popravka.
i naravno john deere je poznat po pogonu na ulje i super je u šumi, jer im je to najbolja karika, pa i sam obožavatelj john deerea jedan član da ga sad ne navodim je rekao da ga je.e taj prednji pogon.
Zetor ima super kabinu i NIKADA I BAŠ NIKADA NISAM ČUO DA JE NEKO IMAO PROBLEMA SA BRZINAMA NA ZETORU OSIM ONOG USMJERIVAČA BRZINA KOJI KOŠTA 100kn, a to da je precjenjen je istina ISTINA.

i još jedna stvar ti si našao uspoređivat češki i srbski traktor kojeg su proizvodile države u propasti i koje su se jedva izvukle iz toga, sa naprimjer američkim i njemačkim traktorom. Pa je.ote njemačka je glavna država i šef sve europe, a SAD upravlja cijelim svijetom.
a IMT je sasvim dobar traktor, a djelovi su jeftini i uvijek dostupni, a i nije istina da se zetor i IMT uvijek kvare, evo kod mene ima Zetor koji ima 11 000 sati a samo je promjenuta hidraulična pumpa i pumpa za vodu, a imt 577 ima 9500 isto motor nije otvaran, mjenjan je hidraulik jer je puno radio u šumi dok još nije bilo vitla i dok su se bukve vozile za hidraulici i još nešto je mjenjano ali neznam točno.

i još pored svega ti si sigurno našao njemačku ili francusku stranicu za prodaju traktora, pa normalno da tamo nema ursusa i zetora, jer se nisu mogli prodati ti traktori kad je švabo imao deutz, a njemačka je zapalila poljsku u 2.svj ratu
i dugo vremena se ništa iz poljske i češke nije smjelo uzoviti u njemačku i to pogotovo u vrijeme DDR-a.

i treba da u selu vlada IMT i Zetor i ljudi trebaju biti ponosni na te traktore i mogu se uzdizati s tim traktorima koliko ih je volja.

Posljednja stvar: JAKO MI JE ŽAO ŠTO JE HRVATSKA UNIŠTILA TVORNICU TORPEDO JER BI MI SVI MOGLI VOZITI NAŠE TRAKTORE I S NJIMA SE PONOSITI I PRESERAVATI DO MILE VOLJE, A OVAKO NA NAMA ZARAĐUJU NJEMCI.

ja jednostavno ovo moram LAIKATI :supz::supz: ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
hahahah, i onda neki vele da nemam pojma o ničem i da sam derište, a i sam sebi sam se iznenadio kad sam čitao kako sam ovo dobro napisao, a i sve sam pogodio, i dobro napisao.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hahahah, i onda neki vele da nemam pojma o ničem i da sam derište, a i sam sebi sam se iznenadio kad sam čitao kako sam ovo dobro napisao, a i sve sam pogodio, i dobro napisao.

Toma.... meni je najviše žao za torpedom, nije neki traktor ali dalo bi se ga bilo doraditi i bio bi nas, bilo bi djelova a sad nemamo ništa. U Labinu počeli sklapati Tubera sa kineskim djelovima dokada dok kinezi ne kažu dosta..... žalosno
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a baš to je i meni žao što nemamo svoj traktor, nebi se morali nikome klanjati, a torpedo je bio dobar, imao je nedostatke, ali svi su se mogli poboljšati,
do 9006 ovi modeli su bili sasvim dosta za neke manje ratare i štočare, a rx su mogli napraviti do 200ks i on bi bio sasvim dobar i za velike gazde.
 
M

Miško 007

Guest
prema tim cijenama , npr od 7.000 eura slobodno racunaj da ces ga kupiti za 5.500 , vjeruj mi . ako je kod neke firme traktor , kod trgovca onda malo manje mozes odbiti od cijene . A ovdje kod mene u bosni , ma i u hrvatskoj . isto je to . nemaju ljudi para i kad mu pokazes same novce , ne nudis mu nikakvu zamjenu i tako to . znaci kad kupujes traktor novcima , kako ce da te zagrli i zavede. spustit ce ti 2-3000 KM , to je 10.000 kuna . zato ove cijene sto vidis su totalno drugacije kad odes gore s novcima . a 30+ godina stare masine pa neka su . nek oni nemaju vise od 10.000 sati . to je nova masina , a uglavnom su 5-7.000 radnih sati , tamo po mascusu i tractorpoolu ,. vjeruj mi to je nista sta traktor jos moze da uradi posla.

Nemaš očito pojma što je traktor s 10000 sati uglavnom traktor rabljeni iz uvoza nemaš ništa od njega i od toga treba bježat...
Sati imaju bolji glava i par guma promjene oni prodaju traktor kad je gotov i kupuju nov ali nemaš očito o tome pojma nije to Bosna.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
prema tim cijenama , npr od 7.000 eura slobodno racunaj da ces ga kupiti za 5.500 , vjeruj mi . ako je kod neke firme traktor , kod trgovca onda malo manje mozes odbiti od cijene . A ovdje kod mene u bosni , ma i u hrvatskoj . isto je to . nemaju ljudi para i kad mu pokazes same novce , ne nudis mu nikakvu zamjenu i tako to . znaci kad kupujes traktor novcima , kako ce da te zagrli i zavede. spustit ce ti 2-3000 KM , to je 10.000 kuna . zato ove cijene sto vidis su totalno drugacije kad odes gore s novcima . a 30+ godina stare masine pa neka su . nek oni nemaju vise od 10.000 sati . to je nova masina , a uglavnom su 5-7.000 radnih sati , tamo po mascusu i tractorpoolu ,. vjeruj mi to je nista sta traktor jos moze da uradi posla.

Pa baš i nije tako. Ja sam za svog zeju prošle godine došao sa 92000 kn čovjeku, cijena je ta, ispod tog nejde, to je to, probaj vidi, pogledaj pregledaj, ak ti paše uzmi, ak nečeš, ima ko hoče, i nema tu razgovora više.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
631
Najbolje ti je da kupiš nekog Mf-a starijeg bez elektronike, MF 274A to ti je zvijer od traktora težak je i dosta jak 60ks, a kod zetora ti je mana kad si na velikom brdu onda ti ne može dizati hidraulik a koj mf-a nema problema, a i mašine su nepoderive Perkins <3
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
zetor nevalja!prenjezan,skup!
neduplaci du previse lagani,posebno prednji kraj.
a duplaci su skupi i kvarljivi a posebno 6245 koji prokuha nakon 2h u oranju(provjereno vise puta)
imt-solidni traktori,za razliku od zetora izdrzljiviji i jaci al im mana sto su i staromodniji-malo brzina,potrosaci,slaba pr.vuca,....
john deere-skupi,kvalitetni,inovativni AL SU I ruzni i na to sve americki(fuj)
Deutz-najbolji na svijetu!
torpedo-blijeda kopija deutza:malo manje kvalitetni,malo njezniji i sl.al su i jeftiniji sto je jako bitno
znaci ako imas para kupi DEUTZA a ako nemas kupi il imt il torpeda.
sve ostalo je GRESKA
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
kako sam se nasmijao na ovo napisano, nađi zetora koji je iole u dobrom stanju, a ne neko smeće, u solidnom stanju da ore sa 2x16" nebi prokuhao nakon 2 sata.
torpedo je bolji od zetora jedino po potrošnji
a IMT nećemo spominjat.
JD- o ukusima se ne raspravlja, ružan je i meni DEUTZ pa ne pišem tako o njemu.

I iz pristojnosti ne bi bilo loše da se prestaviš.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
zetor nevalja!prenjezan,skup!
neduplaci du previse lagani,posebno prednji kraj.
a duplaci su skupi i kvarljivi a posebno 6245 koji prokuha nakon 2h u oranju(provjereno vise puta)
imt-solidni traktori,za razliku od zetora izdrzljiviji i jaci al im mana sto su i staromodniji-malo brzina,potrosaci,slaba pr.vuca,....
john deere-skupi,kvalitetni,inovativni AL SU I ruzni i na to sve americki(fuj)
Deutz-najbolji na svijetu!
torpedo-blijeda kopija deutza:malo manje kvalitetni,malo njezniji i sl.al su i jeftiniji sto je jako bitno
znaci ako imas para kupi DEUTZA a ako nemas kupi il imt il torpeda.
sve ostalo je GRESKA


Po tvom pisanju pretpostavljam da imaš Deutz-a, a na ostale traktore koje ovdje navodiš nisi ni sjeo a kamoli radio sa njima!!
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
zetor nevalja!prenjezan,skup!
neduplaci du previse lagani,posebno prednji kraj.
a duplaci su skupi i kvarljivi a posebno 6245 koji prokuha nakon 2h u oranju(provjereno vise puta)
imt-solidni traktori,za razliku od zetora izdrzljiviji i jaci al im mana sto su i staromodniji-malo brzina,potrosaci,slaba pr.vuca,....
john deere-skupi,kvalitetni,inovativni AL SU I ruzni i na to sve americki(fuj)
Deutz-najbolji na svijetu!
torpedo-blijeda kopija deutza:malo manje kvalitetni,malo njezniji i sl.al su i jeftiniji sto je jako bitno
znaci ako imas para kupi DEUTZA a ako nemas kupi il imt il torpeda.
sve ostalo je GRESKA

svako ima svoje mišljenje. Ja si isto mislim neke stvari o IMT-u, Deutzu, Fendu,...ali zato ne pljujem po njima, jer svaki traktor ima nekih mana pa tako i Zetor. To ne znači da ne valja, a to mislim i za sve ostale. Sve je stvar navike, okusa i potrebe...
A daj mi reci koji traktor se ne kvari?
 
Z

zeleno zagorje

Guest
zetor nevalja!prenjezan,skup!
neduplaci du previse lagani,posebno prednji kraj.
a duplaci su skupi i kvarljivi a posebno 6245 koji prokuha nakon 2h u oranju(provjereno vise puta)
imt-solidni traktori,za razliku od zetora izdrzljiviji i jaci al im mana sto su i staromodniji-malo brzina,potrosaci,slaba pr.vuca,....
john deere-skupi,kvalitetni,inovativni AL SU I ruzni i na to sve americki(fuj)
Deutz-najbolji na svijetu!
torpedo-blijeda kopija deutza:malo manje kvalitetni,malo njezniji i sl.al su i jeftiniji sto je jako bitno
znaci ako imas para kupi DEUTZA a ako nemas kupi il imt il torpeda.
sve ostalo je GRESKA
zetor 6245 dupla vuča istina nula bodova , dali smo mu što mu je trebalo i sad na prodaju , IMT 539 koristimo samo kod sušenja sijena i sijanja umjetnog gnoja i sjemena , john deera 6400 1996 smo prodali zbog skupih dijelova ,servisa i takvih gluposti , a kupili maseja 6455 2003 g a sad čemo vidjeti
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
ja imam Imt 558 i o njemu znam sve
i mane a i prednosti
kupio sam ga jer nije bio skup,placen je oko 7000Km a za te pare tesko se nalazi traktor od 60ks.osim niske cijene prednost 558 je sto je bukvalno NEPODERIV.imam ga 3.god. a najskuplji popravak je kostao 45KM.
Zetora sam priznajem malo vozio i to 6711 i to je najgori traktor kog sam vozio.djelovao je kao djelo dva pijana inzinjera:katastrofa!nema razdvojene kocnice sto je pogubno u sumi i blatu,mjenjac kod volana,prednji kraj prelagahan...u usporedbi sa mojim 558 taj zetor je nula.kad su u pitanju malo novije serije nemam licnog iskustva al sam prije godinu-dvije gledao kako komso ore i kako mu usred posla zetor Prokuha pa je morao mene zvati da dovrsim oko pola hektara.nebi to bilo cudno da komso tog zetora nije odrzavao po ps.usporedbe radi ja 3sata orem i temp.60-70 a hladnjak uvijek pun.nije se dosad posteno ni ugrijao a kamolu pregrijao.inace taj zeror mu se i ranije cesto kvario(najcesce prednja vuca)pa ga je komso ubrzo i prodao.sad ima imt 542 i radi s njim sve kao i zetorom a kostA ga puno puno manje.to su sve razlozi zasto nikad necu uzet zetora.da se razumjemo i imt se kvari al rijetko a popravak uglavnom je brz i jeftin.ima i 558 mane a najvece su slabe kocnice,manjak brzina,neudobnost u oranju...,ali ako se naviknes na njih i ako nisi zahtjevan i ako nemas para za bacanje IMT JE ZAKON.nije ni torpedo nista losiji posebno serije td7506 i td60.i oni su dugovjecni i nepoderivi a imaju i bolje kocnice,vise brzina te su dosta udobniji.za deurza sam od mnogih cuo da je najbolji,sto je i logicno-njemac je to!a
o john deeru,fiatu,samu... neznam puno tako da necu nista pisati o necem sto nepoznajem.
 
Posljednje uređivanje:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
zetor 6711 je ferari naspram 558 neznam samo u kojem je segmentu imt bolji...ima vise brzina ima bolji prijenos tezi je ima vise konja,razdvojenost kocnica ima neznam di si ti vidio da nema,jedini mu je minus prednji kraj ali postoje utezi i nema brige...zetor su alergicni na kilere i na vodu u sistemu to treba kontrolirati i uljevati antifriz kao i na ursusu a sta se tice dugotrajnosti mislim da sisa imt definitivno...a to da se 558 ne propinje to mi nemoj pricat...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
ja imam Imt 558 i o njemu znam sve
i mane a i prednosti
kupio sam ga jer nije bio skup,placen je oko 7000Km a za te pare tesko se nalazi traktor od 60ks.osim niske cijene prednost 558 je sto je bukvalno NEPODERIV.imam ga 3.god. a najskuplji popravak je kostao 45KM.
Zetora sam priznajem malo vozio i to 6711 i to je najgori traktor kog sam vozio.djelovao je kao djelo dva pijana inzinjera:katastrofa!nema razdvojene kocnice sto je pogubno u sumi i blatu,mjenjac kod volana,prednji kraj prelagahan...u usporedbi sa mojim 558 taj zetor je nula.kad su u pitanju malo novije serije nemam licnog iskustva al sam prije godinu-dvije gledao kako komso ore i kako mu usred posla zetor Prokuha pa je morao mene zvati da dovrsim oko pola hektara.nebi to bilo cudno da komso tog zetora nije odrzavao po ps.
Pa nije ti 558 baš NEPODERIV, al dobro, vjerovatno za to koliko radiš s njim tebi jest ne poderiv. Za ove kočnice na Zetoru te je neko gadno zaje*'o! Vjerovatno je neko prije tebe nešto "muljao" stim kočnicama pa ih obe stavio na jedan cilindar a ti se očigledno u to slabo kužiš dok si radio s takvim kočnicama :madmana:. Mjenjač kod volana i nije tako loš samo se trebaš malo navići ;) Prednji kraj im jest prelagan i to ne samo na tom nego na svim Zetorima bez prednje vuče.
Stvarno neznam kako se ti Zetori toliko griju :confused: Tvoj komšo možda jest održavao traktor ali hladnjak očigledno nije. Vjerovatno je u hladnjaku dugo bila obična voda pa se unutra nataložio kamenac. Zato nije dovoljno samo oprati hladnjak izvana. A Zetor inače ima hladnjak sa više vertikalnih cijevi nego drugi traktori i poređane su u 3 reda. Zato je malo zahtjevniji za održavanje nego na drugim traktorima.
usporedbe radi ja 3sata orem i temp.60-70 a hladnjak uvijek pun.nije se dosad posteno ni ugrijao a kamolu pregrijao.
Usporedbe radi i ja radim sa Zetorom 6945 već 10 god. a prošle godine sam kupio i 7745, oba traktora rade na radnoj temperaturi, nijedan se nikad nije pregrijao. A da napomenem i to da oba traktora imaju termostat, a uz to na 69-ci je onaj ventilator sa "šeširom" u sredini i male lopatice okolo, obično ljudi taj ventilator odmah zamjene za onaj plastični sa velikim lopaticama.

inace taj zeror mu se i ranije cesto kvario(najcesce prednja vuca)pa ga je komso ubrzo i prodao.sad ima imt 542 i radi s njim sve kao i zetorom a kostA ga puno puno manje.to su sve razlozi zasto nikad necu uzet zetora.da se razumjemo i imt se kvari al rijetko a popravak uglavnom je brz i jeftin.ima i 558 mane a najvece su slabe kocnice,manjak brzina,neudobnost u oranju...,ali ako se naviknes na njih i ako nisi zahtjevan i ako nemas para za bacanje IMT JE ZAKON.nije ni torpedo nista losiji posebno serije td7506 i td60.i oni su dugovjecni i nepoderivi a imaju i bolje kocnoce,vise brzina te su dosta udobniji.
o john deeru,detzu,fiatu,samu neznam puno tako da necu nisra pisati o necem sto nepoznajem.
Kod mene je ovdje baš dosta Zetora, međutim ljudi se ne žale na njih da se puno kvare, ništa više u odnosu na druge traktore.
Neću reći da je Zetor odličan traktor i da je ne poderiv. Ima on svojih mana kao i svaki drugi traktor, po kvaliteti sigurno zaostaje za zapadnim traktorima. Nemože se on po kvaliteti porediti sa nekim Deutz-om, John Deere-jem ili Massey-em ali ono u čemu je daleko ispred njih jest dostupnost rez. dijelova. Po meni je to najbitnija stavka u odabiru traktora. Nemam para da kupim nov traktor a polovni će prije ili kasnije stati i šta onda...!? Ako ja u sezoni moram 5, 7 ili 10 dana juriti za dijelovima za neki traktor onda je on za mene loš. A bilo je slučajeva da su ljudi i po 15 dana pa i duže tražili dijelove. Zato je za mene Zetor ispred svih ostalih, ima dijelova, nisu skupi, trgovina je na svega 30-ak km od mene i uz to sve radi do 22:00 svaki dan osim Nedjelje!! :supz:
Ako je nekome tako lako doći do dijelova za IMT, Deutz-a ili Valtru onda nek kupi nekog od njih. Svi su traktori dobri dok idu, međutim kad stanu tad je u prednosti ipak onaj koji će prije krenuti. Kod mene je to Zetor kod nekog drugog je to Fiat ili IMT ili Torpedo... nije toliko bitno ime, bitno je samo da ima dijelova!!
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
svaki traktor ima svoju namjenu, za neke poslove je bolji za nešto lošiji, to je to, nemam nimalo namjere u šumu tjerat Lamba r2 86, za te poslove se služim s Rajkom, sve ima svoje, glupo se raspravljat moj je bolji od tvog i te stvari 6711 i 558 se i genracijski razlikuju pa je i to jedna bitna stavka
 

Najnoviji postovi

Na vrh