• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ak baš moram ..........
Moje osobno iskustvo govori da svaki traktor u kojem je godinama bila voda ima problema sa kuhanjem.
Kaj se tiče Zetora oni sa tim imaju rijetke probleme, ali kad kamenac i mulj obaviju 3 i 4 cilindar oda nema spasa do vađenja piksi.
Normalno i kiler je potrebno održavati.

Ursus ima te probleme, ali i oni se daju riješiti samo kaj se to tam neisplati :butthead::butthead:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
reci kaj oš ali zetori većina njih(skoro svi) imaju problem sa hlađenjem kod težih radova ,ovo će ti potvrdit ako niko drugi nego mehaničar


Probleme imaju samo oni koji se ne održavaju!!
Sa 6945 siliram cio dan i ne prelazi radnu temperaturu. A traktor ima original Zetorov ventilator sa onim "šeširom" i kratkim lopaticama i ima termostat!! I ne grije se nikad !!! Bilo šta da radi.
Ista stvar je i sa drugim traktorom, 7745 isto se ne grije ni u siliranju, ni u oranju, ni tanjiranju (28 diskova tanjirača)
Ovdje kod mene baš ima puno Zetora i niko se ne žali na njih da se griju.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Probleme imaju samo oni koji se ne održavaju!!
Sa 6945 siliram cio dan i ne prelazi radnu temperaturu. A traktor ima original Zetorov ventilator sa onim "šeširom" i kratkim lopaticama i ima termostat!! I ne grije se nikad !!! Bilo šta da radi.
Ista stvar je i sa drugim traktorom, 7745 isto se ne grije ni u siliranju, ni u oranju, ni tanjiranju (28 diskova tanjirača)
Ovdje kod mene baš ima puno Zetora i niko se ne žali na njih da se griju.

ti si cijeli dan silaral sa 6945 pa nije zakuhal, a mi smo silirali sa 5211 cijeli dan od mraka do mraka i isto tako nije kuhal, a to se nije radilo samo jednu godinu nego 10 i više godina. Ali nikad nije bila točena voda u kiler nego samo antifriz.
Nije mi jasno kako može netko osuđivat traktor po 10 min. a i po jednom satu i više. Sad bi ja trebal pričat kak IMT539 ili univerzal ne valja samo zato kaj je mom susedu zaribal ili sroštal mjenjač, itd. Gluposti velike
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
reci kaj oš ali zetori većina njih(skoro svi) imaju problem sa hlađenjem kod težih radova ,ovo će ti potvrdit ako niko drugi nego mehaničar

Evo "potvrdio" je te tvoje tvrdnje,meni nije jasno,cijeli život vozite torpeda i imt, i odjednom ste veliki stručnjaci za zetor.a vozili ga svega sat vremena u zadnjih 10 godina.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
volio bi se nadovezat na kuhanje ursusa,treba samo paziti na kiler i nema problema.barem kod mene
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ima kod mene jedan lik 6245 isključivo je u šumi i samo radi uz redovito održavanje a ja imam 5245 več 16 god. i nikakvih problema što se tiče kuhanja motora redovito čiščenje kilera a imao sam i 7745 samo toči i vozi što mi se sviđa kod tih traktora visoki su širje gume prednje npr. od utb-imt i to ga čini masivnijim i bolje se ponaša sa uključenim prvim pogonom
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
aj kak kažeš da je torpedo najbolji traktor, kako onda objašnjavaš ono šta se dogodilo krajem 90-tih godina kad su seljaci masovno pokupovali torpede mahom na kredit, skoro su i bez kuća ostajali zbog njih jel su kredit morali vračati, traktori nevaljaju, a novca za popravak i djelove nema???, a nijedan torpedo nije valjo, svi su imali katastrofalne kvarove u prvim radnim satima, masa njih je isporučena bez djelova, sječam se u poljoprivrednoj emisiji da je svako malo tema to bila, čovjek je dobio torpeda u dvorište bez SJEDALA, halooo?? Dobro su prošli oni koji nisu stare traktore prodavali i koji su imali još koji na dvoru.. nadam se da se netko od forumaša sječa tog događaja.. eto ti tvoj torpedo...

pa dobro Gdje je to vase poznato hrvatsko DOMOLJUBLJE,zasto se niste borili za ocuvanje torpeda?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa dobro Gdje je to vase poznato hrvatsko DOMOLJUBLJE,zasto se niste borili za ocuvanje torpeda?

Nije tu u pitanju domoljublje nego strane kompanije. Strancima nije u interesu da Hrvatska, Slovenija, Srbija, Bosna... imaju bilo kakvu proizvodnju. Njima trebaju potrošači a ne proizvođači. Nije u pitanju samo mehanizacija nego bilo koji oblik proizvodnje, meso, mlijeko, ekseri, traktori, televizori itd. Ako malo bolje pogledaš vidjećeš da je ista situacija i kod nas u Bosni ali i svugdje okolo.

Izvinjavam se što smo otišli izvan teme :blackeye: :)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Evo "potvrdio" je te tvoje tvrdnje,meni nije jasno,cijeli život vozite torpeda i imt, i odjednom ste veliki stručnjaci za zetor.a vozili ga svega sat vremena u zadnjih 10 godina.

ok, vozio sam ga malo duže mjesec dana svaki dan, malčiranje je bilo u pitanju
Da istina je kaj se tiče održavanja(antifriz-voda) ima do toga, ali jbg kuhari.
 

KAMIKAZA

Novi član
Tu od
5 Pro 2010
Poruka
24
Imamo zetore od kad znam za sebe i nikada nismo imali problema sa hlađenjem. Treba samo redovito očistiti hladnjak jer se zna nakupiti prašine i smeća na saću i sipao sam uvijek antifriz.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Evo ja imam u planu kupiti jači traktor i to dupljaka i odlučio sam se za torpedo 75-icu ,e sada dali će to biti greška ili ne pokazat će vrijeme ,pratim oglase čim naleti nešto dobro idem gledat ,nije mi nešto sada toliko hitno... Vidim da se mnogi prepucavaju između torpeda i zetora ,moje osobno mišljenje je da sama cijena između ta dva traktora govori sve ,ako sam u krivu neka me slobodno netko ispravi...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Evo ja imam u planu kupiti jači traktor i to dupljaka i odlučio sam se za torpedo 75-icu ,e sada dali će to biti greška ili ne pokazat će vrijeme ,pratim oglase čim naleti nešto dobro idem gledat ,nije mi nešto sada toliko hitno... Vidim da se mnogi prepucavaju između torpeda i zetora ,moje osobno mišljenje je da sama cijena između ta dva traktora govori sve ,ako sam u krivu neka me slobodno netko ispravi...

dajem glas zetoru
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
i ja isto za zetora, ali to nije bitno kaj mi mislimo. i torpedo i zetor su ok traktori, jednom je ovo mana drugom je ono. Sve zavisi za kaj ga trebaš i u kakvom stanju ga kupiš. Ako kupiš neki poderan i istrošen traktor sigurno če ti se zamjerit i onda češ pričat kak to ne valja ili nikad više zetora ili torpeda.
Po mome on koji kupuje traktor i kad odabere traktor koji mu treba i odgovara za njegove potrebe, neka kupi takav novi i normalno ga redovito održava, pa neka onda priča da nevalja kad se nešto sj..e.
A ne ko neki kad kupe poderano i u neznam kakvom stanju iz uvoza recimo, pa onda kad se nešto desi pljuje po njemu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja sam za to da izabere traktor koji njemu odgovara. Ako za Zetora nema dijelova i ako ih u njegovoj okolini nema, onda je bolje da izabere neki drugi traktor.
Kod mene je Zetor na cijeni zato što ima dijelova i ima ih jako puno pa ih majstori znaju popraviti i zavezanih očiju. Osim toga Zetor dobro drži cijenu, traktor kupljen prije 7, 8 pa i 10 god. i sad se može prodati za iste pare. :supz:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Znam da je Zetor jako dobar traktor,ali u rangu torpedo 75-ice je puno skuplji,a ne planiram dati više od 55000 kn ... Traktor će mi služiti u zimi za čišćenje snijega i ljeti za šumu,imam još doma dva mala traktora tako da ovaj bude za teže poslove ... Čuo sam d torpedo dobro pali zimi ,a takav mi traktor treba ,jer kod mene znaju biti jako niske temperature...
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Znam da je Zetor jako dobar traktor,ali u rangu torpedo 75-ice je puno skuplji,a ne planiram dati više od 55000 kn ... Traktor će mi služiti u zimi za čišćenje snijega i ljeti za šumu,imam još doma dva mala traktora tako da ovaj bude za teže poslove ... Čuo sam d torpedo dobro pali zimi ,a takav mi traktor treba ,jer kod mene znaju biti jako niske temperature...

torpedo 75 je odlican izbor.nije skup(na njuskalu ima za oko 6000€)
zakon za sumu, jak u blatu,malo trosi a zimi lahko pali.
mjenjac uz dobro odrzavanje godinama ce raditi bez problema.moj jaran ga ima vise od 7 godina i nista nije popravljao.
a radi il u sumi il na njivi,stalno je u pokratu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa za 55000 HRK ~ 14000 KM nemožeš naći Zetora u rangu Torpeda 75-ice. Možda eventualno nađeš neki 7045 ali je pitanje u kakvom je stanju motor i kako će paliti zimi.
Ja imam Zetora 7745 koji je uvežen iz Norveške i ima električni (220 V) grijač u bloku tako da nema problema sa paljenjem ni na -30 °C :gitarist:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
torpedo 75 je odlican izbor.nije skup(na njuskalu ima za oko 6000€)
zakon za sumu, jak u blatu,malo trosi a zimi lahko pali.
mjenjac uz dobro odrzavanje godinama ce raditi bez problema.moj jaran ga ima vise od 7 godina i nista nije popravljao.
a radi il u sumi il na njivi,stalno je u pokratu.

torpedo baš nije ni za šumu, a nije ni za ralicu idealan, vidio kako je jedan pukao po pola kad je zapeo ralicom za pasicu. ali nemora značit da je loš, za te novce teško je naći zetora od 70ks.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
Hrvatske šumu su koristile i još koriste Torpeda prema tome ? ima kod mene nekoliko ljudi 75 i svi su zadovoljni sa njime
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja sam mislio na moj teren, jer je kod mene šuma gusta i sve je strmo, a torpedo je jako dugačak, nezgodno je s njim provlačit se kroz šumu, još ako ga treba okrenuti. Hrvatske šume ga imaju zato jer to hrv, proizvod, i to im je jedna od pametnijih stvari da koriste svoje, a ne kupuju strano.
za te novce nema boljeg traktora od Torpeda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh