• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prepravka kocnica prikolice motokultivatora

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Pozdrav!
Radi se o prikolici PP-1000S LABINPROGRES.

Lijepo izgleda,ali je uradjena i osigurana lose.
Pogotovo (sto je i najbitnije) pitanje kocnica je ravno nuli.
Imam u planu da odradim hidraulicni sistem kocenja,pa ako ko ima da je vec radio da malo diskutuje.
Precnik njenih originalnih dobosa je 200mm.
Mislim ih ostaviti,s tim sto bih postavio druge anker ploce,ujedno na njima cilindre i pakne.
E sad ako je neko radio zanima me od kog auta bi pasalo.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Pozdrav!
Radi se o prikolici PP-1000S LABINPROGRES.

Lijepo izgleda,ali je uradjena i osigurana lose.
Pogotovo (sto je i najbitnije) pitanje kocnica je ravno nuli.
Imam u planu da odradim hidraulicni sistem kocenja,pa ako ko ima da je vec radio da malo diskutuje.
Precnik njenih originalnih dobosa je 200mm.
Mislim ih ostaviti,s tim sto bih postavio druge anker ploce,ujedno na njima cilindre i pakne.
E sad ako je neko radio zanima me od kog auta bi pasalo.

Ja sam imao na svojoj prikolici od mute prerađeno na kotače od stojadina.
Riječ je o prikolici Mio standard koja je tvornički imala ugrađene male kotače kao od tački,pa smo je preradili. Kotači su izvučeni van sanduka,a kočenje je bilo više nego učinkovito
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,566
ne znam kaj fali oriđiđi kočnicama,kod mene koče perfektno....:scratch
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Bolje sprijeciti nego lijeciti.
Koci ona i kod mene,al pogledaj malo izlaznu osovinu od pakni (luft),pa stift kojim je povezana poluga,pa sajle lako pucaju.Ja se nemogu pridrzavati onog nagiba od max 15% (kao ni mnogi dr.)
Sve je dobro jos dok mjenjac ne pocne iskakati iz brzina.E sve to treba uzeti u obzir.A tona je ipak tona.
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Bolje sprijeciti nego lijeciti.
Koci ona i kod mene,al pogledaj malo izlaznu osovinu od pakni (luft),pa stift kojim je povezana poluga,pa sajle lako pucaju.Ja se nemogu pridrzavati onog nagiba od max 15% (kao ni mnogi dr.)
Sve je dobro jos dok mjenjac ne pocne iskakati iz brzina.E sve to treba uzeti u obzir.A tona je ipak tona.


Probaj nać od 1300 doboše i anker ploče sve komplet nabaci na mjesto i problem riješen tako sam ja napravio!!! povežeš kočenje na onu polugu koja inače služi za ručnu kočnicu!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,566
Bolje sprijeciti nego lijeciti.
Koci ona i kod mene,al pogledaj malo izlaznu osovinu od pakni (luft),pa stift kojim je povezana poluga,pa sajle lako pucaju.Ja se nemogu pridrzavati onog nagiba od max 15% (kao ni mnogi dr.)
Sve je dobro jos dok mjenjac ne pocne iskakati iz brzina.E sve to treba uzeti u obzir.A tona je ipak tona.

hm...sad mora moja na klocne u proljeće da vidim situaciju....:scratch
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
Mislis na ladu 1300.Trebam samo vidjeti kod opela koji su precnici dobosa,pa da ostavim ove dobose (200mm) isti je raspon sarafa na glavcini kao i kod opela.
Nesto cu vec skontat,al samo na hidrauliku.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poslikaj mi dobose i anker ploce da vidim. od opela i te na prikolici rupe se razlikuju.tri brezona ces staviti 4 ide nakoso. razlika mala ali navoji stradaju. .prosle godine sam preradjivao na fak loznica prikolici za imt509. od lade sve ali ima male prerade.neznam od cega su stavili diferencijal zato mi trebaju slike. pre se ugradjivao fiatov i on se moze zgodno preraditi i mislim da mu od juga sve pasuje.
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
poslikaj mi dobose i anker ploce da vidim. od opela i te na prikolici rupe se razlikuju.tri brezona ces staviti 4 ide nakoso. razlika mala ali navoji stradaju. .prosle godine sam preradjivao na fak loznica prikolici za imt509. od lade sve ali ima male prerade.neznam od cega su stavili diferencijal zato mi trebaju slike. pre se ugradjivao fiatov i on se moze zgodno preraditi i mislim da mu od juga sve pasuje.

Pozdrav.
Neznam koji je precnik dobosa na ladi ali od juge definitivno ne treba ugradjivati kocioni sistem.
Treba traziti u granici dozvoljenog sto veci precnik dobosa,samim tim sto se dobija veca povrsina ferode za kocenje (bolja kocnica).
Ja sam uzeo zadnje anker ploce,pakne , dobose ,cilindre od golfa 3 a rucne sajle su od golfa2.
Ima dosta prepravke-posla al se trud isplatio s obzirom na rezultat.
Ako te zanimaju pojedinosti slobodno pitaj. LP
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
radio sam prepravke vec na prikolicama to mi je manji problem. radim od lade vecinom ali ni jugo nije los sa kocionom silom. ladine su jos vece i od golfovih kao na pasatu 3-4 otprilike. svi radimo od cega se moze uklopiti i naci zgodno delovi.
 

SAME TAURUS 60

Novi član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
27
po

Bas tako...od golfa se dijelovi mogu naci na svakom cosku.Jaca vozila kao pasat 3 i dr.vecinom imaju diskove i pozadi.Razmisljao sam o ugrdnji istih na kardan,al sam odustao od te opcije.
Sve u svemu kocnice su za 10.LP
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja volim sa ladinim da radim ali sad je i od njih tesko nabaviti . topionice sve pokupise. volim zato sto je velika povrsina kocenja a dobosi aluminijumski i tesko ih je pregrejati. iznutra obloga od gusa
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da si samo video koliko sam paknova skinuo sa izgorelim ferodama. natovare po tonu cak i vise i spustaju brzim kardanom nizbrdo po 10-12km. i onda samo po kocnici . ladine obloge su spaljivali a kamo li neke manje. ko vozi normalno mogu trajati godinama jer se sve spusta motornom kocnicom a po potrebi nekad samom kocnicom .ali kod nas je obrnuto.
 

Comi

Novi član
Tu od
11 Srp 2021
Poruka
2
poslikaj mi dobose i anker ploce da vidim. od opela i te na prikolici rupe se razlikuju.tri brezona ces staviti 4 ide nakoso. razlika mala ali navoji stradaju. .prosle godine sam preradjivao na fak loznica prikolici za imt509. od lade sve ali ima male prerade.neznam od cega su stavili diferencijal zato mi trebaju slike. pre se ugradjivao fiatov i on se moze zgodno preraditi i mislim da mu od juga sve pasuje.
Pozz.mozete li mi reci od čega štima da se urade hidraulicne kocnice na prikolice imt 509.fak Loznica.sta sve treba kupiti
 

Comi

Novi član
Tu od
11 Srp 2021
Poruka
2
Ovakve su sad mehaničke kocnice na prikolici
 

Prilozi

  • 20210404_093322.jpg
    20210404_093322.jpg
    58 KB · Pregleda: 32

Najnoviji postovi

Na vrh