• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada samoutovarne prikolice u kipericu

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mojeg TVa je četverostrani kiper,mogu i na traktorče da skipam.
n199.gif
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
nije nego cantoni, talijanske nadogradnje, imaš poznati miller tiper, Schwarzmüller, radi večinom samo nadogradnje za svoje prikolice
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
loš si primjer našao...ovaj tip nadogradnje je loš za naše uvjete.... preteške su.... to je isto ko da i za Tomu Vinkovića kažeš da je traktor
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Korisno je imati bočno kipanje, ali zna biti nezgodno kad stranica zagrize za gumu, ili digneš previše pa neće baš spustiti, kao ja danas :pig:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,726
Zato kad več radiš to nanovo, onda si napraviš centralo otvaranje stranica, ja nikad nekipam sa svojom da su doljne stranice spuštene
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
loš si primjer našao...ovaj tip nadogradnje je loš za naše uvjete.... preteške su.... to je isto ko da i za Tomu Vinkovića kažeš da je traktor
te kutije su prevelikog obujma i kao što kažeš preteške, znam jer ju viđam često, primjer je bio samo za bočno kipanje 4osovinca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zaboravil sam napisati da ni super specijal nema trostrani kiper pa su svi korisnici zadovoljni , i prezadovoljni s nadogradnjom .


Čak i te kugle smatram totalnom bedastočom ..proizašle su iz tehnološkog napredka i pojeftinjenja proizvodnje .
Kugle CNC napravi za koji ninutu , izgleda perfektno ,..vau..strojno obrađen komad a nikakve koristi od njega .
U odnosu na ušice gdje ima više operacija rezanja i strojne obrade ..u koje treba uložiti dosta manuelnog rada i utrošiti vremena .
Koliko god se trudili oko nje ona na kraju opet izgleda kao obična ušica .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Kupio sam samoutovarnu prikolicu STEYR ako sam dobro uspio pročitati na jednom mjestu , plan je da je prepravim u prikolicu za razbacivanje stajnjaka
Dimenzije dijela prikolice koji je upotrebljiv jer imaju transportni lanci je 315X185cm , za moje potrebe sasvim dobra mjera , znači ostaje da se izbaci sav onaj pikap uređaj i skrati šasija na mjeru i da se napravi pozadi radno kolo za izbacivanje što mi i nije neki preveliki posao

Šta mislite o toj ideji ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,432
Sviđa mi se ideja, planirao sam nešto slično prije prerade u kipeicu. Daj nabaci sliku da vidimo kako makina izgleda
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Nemam slika trenutno , a smiješno izgleda jer je već radio brener :biggrin:

Potrudit ću se da slikam pa možda i novu temu da otvorimo da ne prljamo ovu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pošto mi doma stoji samoutovarna 26 kubika, niko neće da kupi, imam neke ideje za preradu u kiper, da li se to isplati. Dosta je duža od 19-tica...
 

Najnoviji postovi

Na vrh