• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada samoutovarne prikolice u kipericu

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Eto...pošto već 15-ak godina nemamo krave, a imamo samoutovarnu prikolicu koja je nesikorištena stajala u šupi...



...odlučio sam ju napravit korisnom...i uzeo motornu piluuu... :D



...skidanje poda i svih beskorisnih dijelova...



...nakon brušenja i temeljitog pranja miniwash-em slijedi nova konstrukcija za sanduk...







Eto tu sam stao...nastavak u ponedjeljak...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
zar nije steta to kvariti, mozda je prodati i za te novce kupiti kipericu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
samoutovarke su po oglasnicima od 2000kn pa do mozda 5-6 ako je u odlicnom stanju. i tesko ih je prodat. a kiperica nema za te novce.

zjockoo hoces li pojacavati sasiju? dali je dovoljno jaka za ovo? pogotovo ovo gdje se ruda spaja na sasiju..?
kojih ce dimenzija biti sanduk?
cekam ponedjaljak da vidim nastavak :)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
to je sigurno zato sto ih niko netreba, rolobale se rade ili zasto vec
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
od mene čovjek kupio ljetos ,sipovu 2 ,isto radi preuređenja za voziti rolobale,šasija je dovoljno jaka za deset bala slame ili sijena,čovjek još rekao da poskidam sve što je bilo iznad šasije da ima manje posla:axe:
 
G

GROF

Guest
., BRAVO! forumski prijatelju zjockoo!!!

., sve odradjeno majstroski - profesionalno - vrhunski - ... ., čestitam!, i čekam ko i svi forumaši slikice nastavka ODLIČNOG dela!.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
sve pet samo rudu češ morati pojačati ili još bolje skrojiti da se kopča na donju kuku
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Nosiva šasija će biti pojačana direktno do ruda, ne brinite, sve je to u planu. Bočne C provile ću zatvoriti iznutra na način da postanu cjevasti i iskrižati potpore tako da se sila rasporedi na veću površinu. Sve će to bit ok. Gume imaju nosivost ukupno 4 tone i vjerujem da će to biti dovoljno jer na njoj namjeravam voziti krumpir, kukuruz u zrnu i slične laganije materijale. Dimenzije su 3800 x 1800, a visina osnovne stranice će biti 800 mm + nadogradnja od vjerojatno 400 mm...to još nisam fiksno odredio...
 
B

BAGERISTA

Guest
Bolje nego prodat po niš,,ovako čes si napravit kipericu,,,,a onako daj po niš,,,a kupit drugu za pare koje prodaš,,mislim da neče iči..Stalo sveniko ništa ne kupuje..:madmana:
Di če ti doč cilindar za kipanje???

Svaka čast kolega.:supz:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Meni se čini da ga je već uglavio,na onoj zadnjoj slici.... Super izvedba,jako mi se sviđa,čak štoviše,sad si me dobro inspirirao za zimu :mrgreen:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Odlično, eto nisam samo ja došao na tu ideju. Stvar je u tome što su prodajne cijene samoutovarnih prikolica nevjerojatno male i ne isplati se prodati ju. Veća korist je od prerade...
Vjerujem da će i drugi napraviti nešto slično sa svojim prikolicama...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
vidim da su osovine približno iste kaj misliš koliko bi bila približno nosivost,ja mislim da bi trebala podnesti 3 tone
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
I moja mengelica je doživila istu sudbinu nažalost zbog kvara foto tehnike nemam još slike .
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
@danek,ono gdi je bio bubanj si rezal dolje sve? Ja imam istu takovu SIP-ku za preradu... pa se nešto bude moralo napravit sa tim
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Na mojim gumama piše da svaka izdrži do 2 tone opterećenja... Mislim da je to dovoljno za ove laganije stvari..
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast danek;;,,,,ljepo obavljen posa,,,stvarno ispadne ko da je prikolica original načinjena.......:prayer::prayer::prayer:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nije loše ispala,pogotovo jer se radilo onak iz glave,komplet prvi dio sa pick-up sam odrezal i stavil novu nosivu konstrukciju koja ide napred do ruda
 

Najnoviji postovi

Na vrh