• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prerada samoutovarne prikolice u kipericu

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Hvala na savjetima puknuti, uvažit ću neke od njih. Neće biti za silažu, kod nas se nitko više tim ne bavi. Isključivo krumpir, kukuruz, pšenica i slično će ići gore. Neznam zašto svi mislite da je tak visoka. Visina stranica je 75 cm što je manje nego kod standardnih kiperica gdje su 90 cm, jedino što je ovdje sve iz jednog dijela, a tamo su obično dvije stranice...
Lim neće lupat jer je povaren po tim cijevima i uopće se ne čuje kada se vozi.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zjockoo nemaš se im kaj opravdavati pa delaš ju za sebe kak i ja a ne za njih,super bude izašla,evo ja sam svoju pofarbal sa temeljnom,lak bude za neka toplija vremena

Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Dio iza rude je pojačan s dva U profila od sredine u koso prema iza gdje je spojen s bočnim U profilima. Na ovim slikama toga još nije bilo.

e to već mijenja moj stav :prayer:
 
O

Odessa88

Guest
zjockoo nemaš se im kaj opravdavati pa delaš ju za sebe kak i ja a ne za njih,super bude izašla,evo ja sam svoju pofarbal sa temeljnom,lak bude za neka toplija vremena

Uploaded with ImageShack.us

Auu extra je prikolica.Svaka cast majstore:prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
znam , zato me i iznenadilo to što nisam vidio to ojačanje a napisao si da si je ofarbao :rolleyess:
 
O

Odessa88

Guest
Jel onaj cilindar,kiper jel si vec imao na prikolici ili si kupio novi???
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Sviđa mi se prikolica dobro je rađena
ali imam par stvari za prigovorit Cilindar ima mali hod kad budeš kipao uzbrdo da ti je traktor 20cm niži od prikolice pol materijala bu ti ostalo gore pogotovo aku bu mokar, ona cijev gore na zadnjoj stranici ako budeš kipal npr drva gotova je, inemoj nikad u njoj voziti kamen a pogotovo dozvoliti da ti ga utovarivač utovaruje sve drugo je 5
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Sviđa mi se prikolica dobro je rađena
ali imam par stvari za prigovorit Cilindar ima mali hod kad budeš kipao uzbrdo da ti je traktor 20cm niži od prikolice pol materijala bu ti ostalo gore pogotovo aku bu mokar, ona cijev gore na zadnjoj stranici ako budeš kipal npr drva gotova je, inemoj nikad u njoj voziti kamen a pogotovo dozvoliti da ti ga utovarivač utovaruje sve drugo je 5

Kut kipanja je 35 stupnjeva. Obično su 45 stupnjeva ili najviše 50. Ja sam iz Podravine, kod nas je totalna ravnica i u ovom trenutku nemogu se sjetiti gdje bih uopće kipao uzbrdo... :). Ona cijev je dio još uvijek nedovršene zadnje stranice...dakle, kad budem kipao bilo što, ona će se otvoriti i maknuti s puta... Utovar će biti iz kombajna, krumpir, pšenica, kukuruz, ječam. Za kamenje i ostalo imam 5 tonsku Našičanku s dvostrukim cilindrima i bočnim kipanjem od 45 stupnjeva... Tak da, cijenim vašu brigu, no bit će uredu, ništa nije rađeno napamet ;-)
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
Cilindar je novi za prikolicu 5.5 tona, ima dva teleskopa. Cijena je bila 1500 kn. Da, samo natrag. Vide se, pogledaj bolje bočnu sliku. Ovali iza kotača su vanjski dio toga.

evo i mjere cilindara ... pitao ih pa ako kome zatreba ...




 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ovo sam ja napravio od stare mengelice .

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Ovak neke ja namjeravam složit.
Imam za male pare jednu samoutovarnu za kupit pa onda u akciju,nažalost ovu godinu se sredio pa morao mirovat a ljeto ošlo k vragu a manjka mi toplog prostora da radim kroz zimu pa ču morat čekat prolječe
Koje su ti dimenzije stranica i debljina lima?može koja slika da vidim kak i na kaj se oslanja dok kipa bočno
Ja se još dvoumim za trostrano kipanje il samo stražnje,meni bi bilo dovoljno i samo stražnje al ak mi nebi bila velika razlika u cj radio bi i trostrani:partyman:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
zjockoo, imas mozda koju sliku gotove prikolice?

Naravno, evo:

a59s2f.jpg


20ievk0.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh