• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Prati malo susjeda pa iznesi dojmove za 30-ak dana. Pretpostavljam da će mu se uslijed nedostatka svjetla flanci izdužiti (izglistiti) do te mjere da neće biti pogodni za sadnju. Niti ja nisam čuo da netko stavlja kontejnere na katove, vjerojatno jer se to ne radi. Obavezno poslikaj i javi kak mu je prošlo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Prati malo susjeda pa iznesi dojmove za 30-ak dana. Pretpostavljam da će mu se uslijed nedostatka svjetla flanci izdužiti (izglistiti) do te mjere da neće biti pogodni za sadnju. Niti ja nisam čuo da netko stavlja kontejnere na katove, vjerojatno jer se to ne radi. Obavezno poslikaj i javi kak mu je prošlo.

ma treba pratiti pa ako krene po zlu neka skida to,zanima me šta su prvi znakovi nevolje pa da mu znam reći,šteta da propadnu flanci,ima toga dosta zato je i stavljao tako da mu stane u plastenik.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vidio sam gdje ljudi stavljaju na kat, no eventualno mali broj kontejnera da ne zasjenjuju one dolje, ak me razumijete.
Moram i nešto da kažem. Sijao sam razne sorete paprike i Amfora nije nikla, nula bodova. Svo sjeme nevaljalo, do jednoga. Sva sreća samo 120 kontejnera.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Vidio sam gdje ljudi stavljaju na kat, no eventualno mali broj kontejnera da ne zasjenjuju one dolje, ak me razumijete.
Moram i nešto da kažem. Sijao sam razne sorete paprike i Amfora nije nikla, nula bodova. Svo sjeme nevaljalo, do jednoga. Sva sreća samo 120 kontejnera.

Ako imaš račun od sjemena,eto ti novaca,a nisi se ni nadao...
Ja dobio 1,50 za sjemenku nagodbom...također je bila roga u pitanju...
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
Vidio sam gdje ljudi stavljaju na kat, no eventualno mali broj kontejnera da ne zasjenjuju one dolje, ak me razumijete.
Moram i nešto da kažem. Sijao sam razne sorete paprike i Amfora nije nikla, nula bodova. Svo sjeme nevaljalo, do jednoga. Sva sreća samo 120 kontejnera.

cuo sam da i u baranji V2 nije nicala.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Vidio sam gdje ljudi stavljaju na kat, no eventualno mali broj kontejnera da ne zasjenjuju one dolje, ak me razumijete.
Moram i nešto da kažem. Sijao sam razne sorete paprike i Amfora nije nikla, nula bodova. Svo sjeme nevaljalo, do jednoga. Sva sreća samo 120 kontejnera.

imaš vrećku pd amfore?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Što bi značilo ovo pd? Imam vrečice od sjemena. Semenarnacoop petrovaradin
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Što bi značilo ovo pd? Imam vrečice od sjemena. Semenarnacoop petrovaradin

Ma, mislio sam OD amfore. Jer i ja sam sijao pa sad očekujem klijanje i ako su isti podaci na vrećici da brzo stavim nešto drugo na naklijavanje dok još nije kasno.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ma, mislio sam OD amfore. Jer i ja sam sijao pa sad očekujem klijanje i ako su isti podaci na vrećici da brzo stavim nešto drugo na naklijavanje dok još nije kasno.

Kod mene Amfora nikla kako i piše 80% kupljena u Institutu u Navom Sadu ali zato Palanačko čudo je katastrofalno manje od 50%.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kod mene Amfora nikla kako i piše 80% kupljena u Institutu u Navom Sadu ali zato Palanačko čudo je katastrofalno manje od 50%.

Reklamirao danas i rekli su da je problem i kod drugih, za dva tjedna ćemo vidjeti što će se dpgpditi, jer tada će se očitovati dobavljač. Uglavnom obavijestit ću kako je prošlo.
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
kada bih htio prodavati rasadu (legalno) kakva je procedura???
nesta su mi govorili da moram prijaviti fitopatolozima ...
je li netko upucen???
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
kada bih htio prodavati rasadu (legalno) kakva je procedura???
nesta su mi govorili da moram prijaviti fitopatolozima ...
je li netko upucen???

Ne trebaš.
U zakonu piše: da možeš uzgajati presadnice bez ikakvog problema ali postoje uvjeti i za te uvjete ne trebaš fitopatologa. Uvjeti su da su ti flanci za prodaju samo za lokalnu cirkulaciju što znači da ne možeš van svijeg područjai da vrijednost ukupnih flanaca ne smij epremašivati 3500 Kn. To piše u jednim narodnim novinama jedino ne znam kojim. A sad se ti prilagodi tome.
pozz.
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
Ne trebaš.
U zakonu piše: da možeš uzgajati presadnice bez ikakvog problema ali postoje uvjeti i za te uvjete ne trebaš fitopatologa. Uvjeti su da su ti flanci za prodaju samo za lokalnu cirkulaciju što znači da ne možeš van svijeg područjai da vrijednost ukupnih flanaca ne smij epremašivati 3500 Kn. To piše u jednim narodnim novinama jedino ne znam kojim. A sad se ti prilagodi tome.
pozz.

hvala puno.
nov sam u ovom i idem s ajvarusom pa su me vec neki pitali za flance a ne bih si htio kaznu. jer su kod nas jako krenuli ...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ne trebaš.
U zakonu piše: da možeš uzgajati presadnice bez ikakvog problema ali postoje uvjeti i za te uvjete ne trebaš fitopatologa. Uvjeti su da su ti flanci za prodaju samo za lokalnu cirkulaciju što znači da ne možeš van svijeg područjai da vrijednost ukupnih flanaca ne smij epremašivati 3500 Kn. To piše u jednim narodnim novinama jedino ne znam kojim. A sad se ti prilagodi tome.
pozz.

ako se ne varam NN br. 105/2010 i NN 29 od 10.3.2008 gdje kaze 4) Upis u upisnike iz stavka 1. ovoga članka nije obvezan za:
a) dobavljače poljoprivrednog sjemena i dobavljače poljoprivrednog sadnog materijala koji se bave isključivo stavljanjem na tržište poljoprivrednog reprodukcijskog materijala na način da ga samo distribuiraju i prodaju u originalnom pakiranju, i
b) male proizvođače, fizičke osobe koje ispunjavaju uvjete iz posebnog propisa za stavljanje na tržište poljoprivrednog reprodukcijskog materijala ukrasnog bilja i poljoprivrednog sadnog materijala povrća, a čija se cjelokupna proizvodnja prodaje na lokalnom tržištu i namijenjena je neprofesionalnim krajnjim korisnicima.
 
Posljednje uređivanje:

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ako se ne varam NN br. 105/2010 i NN 29 od 10.3.2008 gdje kaze 4) Upis u upisnike iz stavka 1. ovoga članka nije obvezan za:
a) dobavljače poljoprivrednog sjemena i dobavljače poljoprivrednog sadnog materijala koji se bave isključivo stavljanjem na tržište poljoprivrednog reprodukcijskog materijala na način da ga samo distribuiraju i prodaju u originalnom pakiranju, i
b) male proizvođače, fizičke osobe koje ispunjavaju uvjete iz posebnog propisa za stavljanje na tržište poljoprivrednog reprodukcijskog materijala ukrasnog bilja i poljoprivrednog sadnog materijala povrća, a čija se cjelokupna proizvodnja prodaje na lokalnom tržištu i namijenjena je neprofesionalnim krajnjim korisnicima.

A koji je to način da ga distibuiraju i prodaju u originalnom pakiranju i koje te uvjete moraju ispunjavati iz posebnog propisa za stavljanje na tržište?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Falit če mi oko 1000 presadnica paprike.Ako neko ima viška neka ponudi cijenu.:partyman:
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
A koji je to način da ga distibuiraju i prodaju u originalnom pakiranju i koje te uvjete moraju ispunjavati iz posebnog propisa za stavljanje na tržište?

nije bitno pod a) nego pod b) koliko ja to shvacam
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Rog ili babura, u kakvim kontejnerima ?? Koja sorta ??

Babura koja je spremna za sadnju u plastenik.Važno da su flanci ok , nije najvažnija sorta.Normalno,ipak da je neki od kvalitetnijih hibrida.
 
D

daany

Guest
Pozdrav svima..imam jedno pitanje u vezi presadnica povrća (flanaca), dakle interesira me gdje bi kupila sjeme (paradajza,paprike i sl.) pošto to nebi bilo za profesionalnu proizvodnju, već za prodaju flanaca domaćinstvima? Hvala na odgovoru!
 

Najnoviji postovi

Na vrh