• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Kak uspijevaš nešto zaradit ak prodaješ pikirani flanac po kunu?...mislim kad se pokriju svi troškovi proizvodnje i prodaje,radnici,grijanje i sve ostalo...da ne govorim koliko taj posao odnese vremena i živaca...
A ne treba zaboravit da je ove godine krenula i lagana inflacija...

ma to sam karikirano rekao paprika je po 1,50 a paradajz po 2kn ali definitivan je problem ljudima objasnit da ja svoj flanac nemrem dat po 50lp bar ja takav problem imam kod sebe...ja sam prvi poceo sa pikiranim flancima i od njih ne odustajem nikad u svom zivotu nisam prodao ni jedan napukani flanac ali i nejdem na veliku proizvodnju posadim malo vise nego kaj meni treba i to rasprodam doma nikakav plac jel me cijena unisti na placu...kod nas posiju flance u kontejner i ljudima to prodaju pod pikirani a nepikirani je onaj napukani i to jos uvjek prolazi kod vecine ljudi jel je bitna cijena a ne kvaliteta...ja ne radim nigdje u firmi pa imam vremena se igrat sa flancima jel tak i tak nis ne radim u veljaci i ozujku a plastenik je prazan pa ga tak iskoristim a i barem mi brze zimsko vrijeme prodje moja glavna proizvodnja je krizantema koja krece tek od svibnja a do tad rijesim flance a povrce mi je tak usput da zemlja nije prazna a i malo popuni rupu u proracunu...a kaj se tice inflacije pitam ja vas tko ce dat 3kn i vise za flanac? kupit ce vrecicu sjemena za 3kn posijat u lonac i to posadit na vrt pa kolko bude bude ko kak je nekad moja baba radila... ja prodajem jedan dio krizanteme izmedju ostalog i za kaufland na veliko od 2005god. cijena je bila 13kn/kom prosle godine u onoj silnoj susi spustili su na 12kn a apsolutno svi troskovi su u tih 6godina otisli neki i za vise nego duplo gore...i badava mi inflacija kad ju nemogu uracunat...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Kod mene ti je ovako ja prodajem pikiranu papriku običnu kao što sam pisao palanačku baburu ili šorko šari po 1 kn a hibride po 3 kn komad.
Pozdrav!

ja da velim dvije kune za pikiranu papriku ljudi mi se nasmiju i vele ima na placu po 50lp i po 1,5kn je umijece prodat a ak vi uspijete po 3kn prodat svaka cast..
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Pa meni svakako nije cilj raditi iz šupljeg u prazno...pogotovo dok vidim kolko moram uložiti..sjeme između 500 i 800 kn za 1000sjemenki...a gdje je ostalo pa onda davati u bescjenje..moram dobro razmisliti prije nego krenem u to.

neznam kak je kod vas ali kod nas jos uvjek svaka baba na placu prodaje flance pogotovo sad opet od kad netreba svjedodzba i to neznas kaj kupis a za F1 sjeme nije ni cula...i kak da ja na tom placu budem konkurentan??? a ak je i kod vas takva situacija onda bolje ni ne ulazit u to...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
svaki je početak težak, posao s flancima se utabava na duge staze...
osobno sve doma prodam, i nije baš mala količina, al trebalo je 10 godina da se do tog dođe...
naravno, najbolji je put raditi malo više nego što vam osobno treba, ako se ne proda da se može iskoristiti u daljnjoj proizvodnji, a ne bacati kao što sam vidio da se radi...
kod mene na taj način ne propadne niš, šteta bacit F1 flanac ako može i kasnije dati prinos...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
neznam kak je kod vas ali kod nas jos uvjek svaka baba na placu prodaje flance pogotovo sad opet od kad netreba svjedodzba i to neznas kaj kupis a za F1 sjeme nije ni cula...i kak da ja na tom placu budem konkurentan??? a ak je i kod vas takva situacija onda bolje ni ne ulazit u to...
Svaka roba ima svoga kupca; jedino se ne zna njihov broj :rolleyess:.
Za ove koji kupuju od "babe na placu" niti nisu F1 hibridi; oni kupuju po cijeni, pa ako žele flanac za 0,50 kn, onda treba napraviti flanac od "0,50 kn" i to im ponuditi... a to onda nije F1, već neki "domaći". :finga:
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Svaka roba ima svoga kupca; jedino se ne zna njihov broj :rolleyess:.
Za ove koji kupuju od "babe na placu" niti nisu F1 hibridi; oni kupuju po cijeni, pa ako žele flanac za 0,50 kn, onda treba napraviti flanac od "0,50 kn" i to im ponuditi... a to onda nije F1, već neki "domaći". :finga:

sve stima samo ja sam od onih koji nece prodat ono kaj ja sam nebi htio kupit..;znam da to nije zakon trzista ali ja sam takav..
 
D

daany

Guest
Ljudi ja se potpuno slažem sa vama..ja sam prošle godine u jesen imala maćuhice, nemam veliki plastenik al ipak da ne stoji prazan ne znam kaj bi ponudila za proljeće, ljudi nemaju novaca pa sam ipak razmišljala da bi prije prodala flance nego cvijeće...a kod nas u Vž na placu ima svega a pogotovo babica s flancima..nego ja planirala prodat doma flance kao što sam i maćuhice..a ove godine planiram krenut sa krizantemama pa da prije toga bar nku kunu zaradim. Recite kak vi sijete sjeme rajčice u kontejnere kad je tak sitno, ja sam maćuhice ručno jednu po jednu sjemenku ali su one krupnije. Hvala vam svima.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ljudi ja se potpuno slažem sa vama..ja sam prošle godine u jesen imala maćuhice, nemam veliki plastenik al ipak da ne stoji prazan ne znam kaj bi ponudila za proljeće, ljudi nemaju novaca pa sam ipak razmišljala da bi prije prodala flance nego cvijeće...a kod nas u Vž na placu ima svega a pogotovo babica s flancima..nego ja planirala prodat doma flance kao što sam i maćuhice..a ove godine planiram krenut sa krizantemama pa da prije toga bar nku kunu zaradim. Recite kak vi sijete sjeme rajčice u kontejnere kad je tak sitno, ja sam maćuhice ručno jednu po jednu sjemenku ali su one krupnije. Hvala vam svima.

ja sve sjemenje lijepo lagano pincetom svaku sjemenku posebno u rupu u kontejneru i recimo za papriku ili paradajz kontejner od 240rupa posijem za 15min imam uhodan sistem...malo je teze zelje i kelj jel oce iskliznut sjemenka ali i za njih imam sistem nabavio sam pincetu koja je na kraju plosnata i siroka i ide bez problema a i sjeme macuhice je i sitnije od paradajza i paprike sijao sam i njih na isti nacin al zato dinja ide fenomenalno nju nasibam za par minuta kontejner...a sad pitanje jedno gdje mislite nabavit sadnice krizanteme i koje vrste mislite sadit?
 
D

daany

Guest
Ako je jednostavnije sijati paradajz i papriku nego maćuhice onda super. Pa planiram u teglama multiflore i još one kaj se koriste za rez ali ima verzija za uzgoj u teglama..a preko Vrtka planiram uzeti ožiljene reznice jer njihov distributer prati cijeli tok uzgoja i savjetuje ukoliko negdje zaškripi a ja nemam iskustva s krizantemama.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Svaka roba ima svoga kupca; jedino se ne zna njihov broj :rolleyess:.
Za ove koji kupuju od "babe na placu" niti nisu F1 hibridi; oni kupuju po cijeni, pa ako žele flanac za 0,50 kn, onda treba napraviti flanac od "0,50 kn" i to im ponuditi... a to onda nije F1, već neki "domaći". :finga:

Ne kupuju svi na placu načupane flance zbog cijene,malo sam promatral zašto ljudi još uvijek kupuju takve flance...
Za većinu njih,pogotovo ovi kaj dolaze na plac autobusom ili vlakom je problem transport...
Za isti broj kontejnerskih flanaca treba 10 puta više vrećica,nego za ove načupane...
Načupane ti babe sve zbrljaju u istu vrećicu,zamotaju svaku vrstu u novine i tjeraj...da ne pričam da se puno manje vremena gubi na samu prodaju i slaganje,pa ljudi ne moraju dugo čekati u redu...
Samo mišljenja sam da načupane flance ne bumo još dugo viđali na tržnicama,ovo im je možda zadnja sezona...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ne kupuju svi na placu načupane flance zbog cijene,malo sam promatral zašto ljudi još uvijek kupuju takve flance...
Zato ja kupujem direktno kod proizvođača, ionak mi je usput kad idem na selo :finga:
Vidil sam da bakice na placu znaju podvaliti i "mrtve" flance, stare flance koje kad staviš u zemlju se samo osuše :roll:
Nego temptation budeš imao flance male cherry-rajčice? Nećaci poludili za njima, mali dajzi za male ljude :rolfer:
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ljudi svašta proizvode i prodaju na tržnicama, gledam ih na tržnici kako dižu dobru lovu, na rekao bih lak način. Siju ostavljeno sjeme od sjemena ili ako kupuju sjeme to je najjeftinije i najlošije sjeme a kada prodaju sadnice pored sadnice postave slike sorte poznatih hibrida iz poznatih sjemenskih kuća. Kada im se kupac požali da je slab prinos ili kvaliteta plodova onda odgovaraju da su slabo zaljevali i brinuli se oko biljke. Dok se ne uvede red(deklaracije, sortna lista, upis u Upisnik proizvođača sadnog materijala,mito inspekcije) na tržištu sadnog materijala malo je kruha za legalne proizvođače.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Sijanje

Ljudi ja vam sve sijem s prstima bez pincete papriku rajčicu kupusnjače i salatu ne pilirano sjeme nego odično po JJJJJedno zrno u svaku rupicu u kontejnere 170 .
Pozdrav!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zato ja kupujem direktno kod proizvođača, ionak mi je usput kad idem na selo :finga:
Vidil sam da bakice na placu znaju podvaliti i "mrtve" flance, stare flance koje kad staviš u zemlju se samo osuše :roll:
Nego temptation budeš imao flance male cherry-rajčice? Nećaci poludili za njima, mali dajzi za male ljude :rolfer:

Bit će cherry rajčice i još nekih noviteta po prvi put ove godine...
Javi se prije nek dojdeš,pa bumo popili koju...:partyman:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ljudi svašta proizvode i prodaju na tržnicama, gledam ih na tržnici kako dižu dobru lovu, na rekao bih lak način. Siju ostavljeno sjeme od sjemena ili ako kupuju sjeme to je najjeftinije i najlošije sjeme a kada prodaju sadnice pored sadnice postave slike sorte poznatih hibrida iz poznatih sjemenskih kuća. Kada im se kupac požali da je slab prinos ili kvaliteta plodova onda odgovaraju da su slabo zaljevali i brinuli se oko biljke. Dok se ne uvede red(deklaracije, sortna lista, upis u Upisnik proizvođača sadnog materijala,mito inspekcije) na tržištu sadnog materijala malo je kruha za legalne proizvođače.
Istina je da je teško konkurirati sa cijenom protiv takve ekipe,ali sve više ljudi cijene kvalitetu i ako su sretni i zadovoljni sa presadnicama,vratit će se i iduće godine...
Isto tako,to je posao gdje nema opuštanja,treba biti 100 % u tome,odraditi svaku godinu kvalitetno,jer je vrlo lako izgubiti mušterije,a i konkurencija je ogromna...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Bit će cherry rajčice i još nekih noviteta po prvi put ove godine...
Javi se prije nek dojdeš,pa bumo popili koju...:partyman:

pa i ja bi se pribilježio za cherry ako bude bilo...:scratch
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Ako je jednostavnije sijati paradajz i papriku nego maćuhice onda super. Pa planiram u teglama multiflore i još one kaj se koriste za rez ali ima verzija za uzgoj u teglama..a preko Vrtka planiram uzeti ožiljene reznice jer njihov distributer prati cijeli tok uzgoja i savjetuje ukoliko negdje zaškripi a ja nemam iskustva s krizantemama.

hmmm...vrtko je preskup...1,30kn za rezanu ili 3.30kn za multifloru ili grandifloru je definitivno pretjerano jos za rezanu ajde de ali za multifloru nije isplativo i jos vas ucjenjuje da morate uzet minimalno 1000kom sadnica...za prodaju na malo je previse a za prodaju na veliko je neisplativo zbog cijene...a njihove price da od multiflore mozete skinut vrh pa ga jos jednom ukorjenit i onda vas dodje u pola cijene jel dobijete duplo je samo prica...prosle sisvete sa kim god sam razgovarao a da je uzeo sadnice od vrtka rekao je da mu se nisu htjele ukorjenit vjerovatno su hormonirane sa necim tak da ne uspije ukorjenjivanje...a njihova prica da za ukorjenjivanje moraju biti idealni uvjeti su samo price da vas prestrase da si ne ukorjenjivate sami...ja sam uzimao od vrtka par godina i imam lose iskustvo sa njima i odustao sam jel isto prodaju macka u vreci dogodilo mi se svasta od njihove robe...a ukorjenit se moze i doma ima posla i brige ali ide ja vec par godina ukorjenivam sam i uvjek su odlicne sadnice imam svoj maticnjak a ako mi slucajno zafali kupujem od jednog covjeka reznicu i onda nju zakorjenim a i njihovi savjet su vam idi mi dodji mi sa malim proizvodjacima im se neda previse bakcat pa ak lupi kakva bolestina dok vam on dojde i vidi kaj je do tad ode cijeli plastenik...evo mojih sadnica od lani:
 

Prilozi

  • P060611_19.38_[02].jpg
    P060611_19.38_[02].jpg
    70.9 KB · Pregleda: 601
  • P280511_19.41_[01].jpg
    P280511_19.41_[01].jpg
    84.8 KB · Pregleda: 385
D

daany

Guest
hmmm...vrtko je preskup...1,30kn za rezanu ili 3.30kn za multifloru ili grandifloru je definitivno pretjerano jos za rezanu ajde de ali za multifloru nije isplativo i jos vas ucjenjuje da morate uzet minimalno 1000kom sadnica...za prodaju na malo je previse a za prodaju na veliko je neisplativo zbog cijene...a njihove price da od multiflore mozete skinut vrh pa ga jos jednom ukorjenit i onda vas dodje u pola cijene jel dobijete duplo je samo prica...prosle sisvete sa kim god sam razgovarao a da je uzeo sadnice od vrtka rekao je da mu se nisu htjele ukorjenit vjerovatno su hormonirane sa necim tak da ne uspije ukorjenjivanje...a njihova prica da za ukorjenjivanje moraju biti idealni uvjeti su samo price da vas prestrase da si ne ukorjenjivate sami...ja sam uzimao od vrtka par godina i imam lose iskustvo sa njima i odustao sam jel isto prodaju macka u vreci dogodilo mi se svasta od njihove robe...a ukorjenit se moze i doma ima posla i brige ali ide ja vec par godina ukorjenivam sam i uvjek su odlicne sadnice imam svoj maticnjak a ako mi slucajno zafali kupujem od jednog covjeka reznicu i onda nju zakorjenim a i njihovi savjet su vam idi mi dodji mi sa malim proizvodjacima im se neda previse bakcat pa ak lupi kakva bolestina dok vam on dojde i vidi kaj je do tad ode cijeli plastenik...evo mojih sadnica od lani:

Pa ne znam od koga bi drugog uzela jer su mi u Vrtku obećali pomoć kroz cijeli period uzgoja, i da , rekli su da od jedne reznice multiflore mogu dobiti 2-3 biljke..e sad malo je skupo, ali i u Eurobrodu je ista situacija..jel ima još koji distributer? Gdje ste vi nabavili matičnjake?
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Pa ne znam od koga bi drugog uzela jer su mi u Vrtku obećali pomoć kroz cijeli period uzgoja, i da , rekli su da od jedne reznice multiflore mogu dobiti 2-3 biljke..e sad malo je skupo, ali i u Eurobrodu je ista situacija..jel ima još koji distributer? Gdje ste vi nabavili matičnjake?

mozete dobiti i 5 ako je mislite sadit u osmom mjesecu...najvise jednu mozete eventualno iskoristit a da vam se bude stigla ukorjenit i to ako ju mislite sadit u zemlju a ako mislite ici odma u teglu s njom onda zaboravite...treba vam 3 sadnice za jednu biljku...znaci morate narucit najraniju isporuku mislim da je to 22.tjedan kraj petog mjeseca i njih odma puknut u tegle recimo 9 otrgnut vrh koji morate zakorjenit i treba vam ovisno o vremenskim uvjetima otprilike 20-30 dana da se ona zakorjeni kak treba i to vam je vec kraj sestog mjeseca a tu je vec rizik da ce vam stic narast do potrebne velicine zato morate metnut 2-3 sadnice i eto vec sam vam pobio njihovu pricu...prica je jedno a praksa drugo...ako vam se poklope vremenski uvjeti mozete vi nju zakorjenit i za 15 dana ali ispod ne ide nikako nije dobra sadnica...ja imam svoje maticnjake ostavim si svake godine odredjeni dio koji se ne proda ako je ostecena ili ostala manja a od rezanih si iscupam u jesen korenjake i posadim ih u gajbice i u proljece oni potjeraju a ako mi slucajno fali i ako hocu neke nove sorte onda kupim ali isto reznice i to kupujem kod jednog covjeka u vinici i zadovoljan sam sa njegovom robom...uzimao sam prije kod neke zene u dugom selu ali mi je prodala smece pa sam presao kod pavetica u varazdin pa kod vrtka a od kad sam sam poceo ukorjenivat onda uzimam u vinici...mislim da je u vinici rezana 1,00kn a multiflora i krupnocvjetna 1,50kn ali nisam siguran jel je kupujem reznice a one su po 0,50kn...dobio sam informaciju da u zg ima jos jedna firma koja se bavi prodajom (nije eurobrod) i to cu ici provjeriti uskoro jel bih si htio malo promjenit asortiman...ovo je moja multiflora od lani i sve su bile moje i reznice i sadnice:
 

Prilozi

  • P121011_10.58_[01].jpg
    P121011_10.58_[01].jpg
    83.4 KB · Pregleda: 508

Najnoviji postovi

Na vrh