• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
E pa ti jako grešiš. Ja sam krastavce posijao prije tri dana i lubenice i dinje a sada svaki dan supruga sije papriku. Rasad za sadnju nebi smio biti stariji od 52 dana ali to je samo "nebi". Ako ti je to za prodaju a ona počinje sredinom travnja sada bi trebao posijati dio i malo kasnije drugi dio a lubenice dinje i krastavce ja sadim na otvoreno do 10.04. posle toga kasnim zašto ti sadiš tako kasno.

pa ja već par godina tako sadim jer mi je tako rečeno,početnik sam i tip koji me ustvari nagovorio na sadnju i prodao mi rasadu rekao mi je da je prije maja rano saditi jer je hladno i od straha od mraza,jel ti čime pokrivaš dinje ,lubenice kad ih presadiš na otvoreno,hvala na savjetu poslušat ću te sutra sadim sve ,sad me zanima još nešto, poslao sam ženu da kupi previkur a ovaj u agrariji dao joj je zamjenu Proplant,sad čitao sam sve o rasadi pa ima puno proturječnih informacija ,kad tretirati proplantom("previcur") i da li je za svu rasadu jednako jednako
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
@ Kils ja i svi mi obavezno pokrivamo sve sa agrilom bez toga nema rane sadnje a sam izračunaj šta dobivaš kad ti roba dođe mjesec dana ranije. Previkur ili proplant su skoro isto ja obavezno zaljevam sve biljčice kad niknu protiv bolesti polijeganja i drugih a posebno krastavac i lubenicu.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
@ Kils ja i svi mi obavezno pokrivamo sve sa agrilom bez toga nema rane sadnje a sam izračunaj šta dobivaš kad ti roba dođe mjesec dana ranije. Previkur ili proplant su skoro isto ja obavezno zaljevam sve biljčice kad niknu protiv bolesti polijeganja i drugih a posebno krastavac i lubenicu.

Znači kad posadim zaliti čistom vodom,a tek kad nikne s proplantom,danas sam posadio sve,i hvala na savjetima:prayer:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znači kad posadim zaliti čistom vodom,a tek kad nikne s proplantom,danas sam posadio sve,i hvala na savjetima:prayer:

Kad posiješ zaliti sa špricom sa mlakom vodom (oko 20 stupnjeva) i pokriti sa novinama zato da ne isparava voda a i klijanje se odvija u mraku kad sve nikne i kad pikiraš ako to radiš onda zaliti sve sa sredstvom koje imaš previkur. proplant ili captan i ponoviti nakon desetak dana onda ide polagano prihrana. Ovako to ja radim nemam problema iako nemora značit da je dobro.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Kad posiješ zaliti sa špricom sa mlakom vodom (oko 20 stupnjeva) i pokriti sa novinama zato da ne isparava voda a i klijanje se odvija u mraku kad sve nikne i kad pikiraš ako to radiš onda zaliti sve sa sredstvom koje imaš previkur. proplant ili captan i ponoviti nakon desetak dana onda ide polagano prihrana. Ovako to ja radim nemam problema iako nemora značit da je dobro.

znači zaliješ kad posadiš sjeme i više ne zalijevaš do nicanja ako sam te dobro shvatio ,slično sam te pitao i na pp
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
znači zaliješ kad posadiš sjeme i više ne zalijevaš do nicanja ako sam te dobro shvatio ,slično sam te pitao i na pp

Zaljevaš prema potrebi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
zaliješ toplom vodom od preko 30 stupnjeva, naslažeš kontejner na kontejner u toplom klijalištu di je stalna temp. 25 stupnjeva i pokriješ novinama ili najlonom samo najgornji kontejner da se ne isuši...moj način...
nema više diranja dok ne dobije klice, onda na stolove i zalijevanje po potrebi...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
zaliješ toplom vodom od preko 30 stupnjeva, naslažeš kontejner na kontejner u toplom klijalištu di je stalna temp. 25 stupnjeva i pokriješ novinama ili najlonom samo najgornji kontejner da se ne isuši...moj način...
nema više diranja dok ne dobije klice, onda na stolove i zalijevanje po potrebi...

jel išta podbacivaš između kontejnera neku letvicu za razmak ili samo jedan na drugi
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imao sam na ponudi ovakvu istu za 20 tisuća kuna, nerabljenu, no nisam uzeo. Ima prijatelj takvu pa sijem s njom dok mi prigusti. Nije prebrza, no otprilike 60-ak kontejnera na sat se napravi.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ako se kupuje takva sijalica, morate kupit i odgovarajući kompresor za nju, znači bar 30 tisućarki...
ili uzmete susedu, date joj 20 kuna na uru i imate potpuno automatsku sijalicu koja sama puni kontejnere, usijava i zatrpava, učinak min. 10 komada na sat, bolji modeli i 15 kom :rolleyess:.
ova mehanička radi 60 kontejnera, al joj treba puniti kontejnere, "servirati" pred nju, odmicati, zatrpavati...znači opet mora netko biti pored nje i ako sami ne stignete morate mu dati 20 kuna za sat...:mrgreen:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ako se kupuje takva sijalica, morate kupit i odgovarajući kompresor za nju, znači bar 30 tisućarki...
ili uzmete susedu, date joj 20 kuna na uru i imate potpuno automatsku sijalicu koja sama puni kontejnere, usijava i zatrpava, učinak min. 10 komada na sat, bolji modeli i 15 kom :rolleyess:.
ova mehanička radi 60 kontejnera, al joj treba puniti kontejnere, "servirati" pred nju, odmicati, zatrpavati...znači opet mora netko biti pored nje i ako sami ne stignete morate mu dati 20 kuna za sat...:mrgreen:

I sve to zavisi od površine koja se sadi koliko kontenera treba da se posije itd. inače jedna žena posije sto kontenera za dan plus ostali poslovi.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kolega tak sam i mislil..pa ovakva sijaćica dojde nova 2500 eura plus pdv,pa u planu mi je nabavit za drugu godinu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ma sve je to lijepo, al doslovno sam zračunal da na mojoj proizvodnji prijesadnica takva sadilica nebi bila 10 godina otplaćena, a radim samo 2000-2500 kontejnera na godinu...:toimonster:
 

Najnoviji postovi

Na vrh