• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

presadnice povrca

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
bogme sinoć ja spalio skoro dva metra drva...:weedman:

darijus jesi ti probao sa biomasom to grijati,baciti bale slame u tu peć,znam da nije za to konstruirana ali jesi li probao? gledam priloge na netu kako se ljudi griju na to,nekako mi to baš ne djeluje baš tako jednostavno i jeftino kako oni kažu,pa već bi većina tako radila??
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
probal sam na slamu, ali nije to to...fale mi ventilatori za izvlačenje dima, a mislim i za upuhavanje zraka u ložište pa bi onda moglo radit ok...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
probal sam na slamu, ali nije to to...fale mi ventilatori za izvlačenje dima, a mislim i za upuhavanje zraka u ložište pa bi onda moglo radit ok...

ako bi to radilo tako onda i nije neki problem s obzirom na to da je slama dosta jeftinija i praktičnija.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
vraga je praktičnija, treba ti ogroman lager za to...
a i nemam je svoje, a drva imam dosta, i skoro me niš ne koštaju...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
vraga je praktičnija, treba ti ogroman lager za to...
a i nemam je svoje, a drva imam dosta, i skoro me niš ne koštaju...

kod mene drugačija situacija,slame i biomase koliko hočeš,samo trošak prijevoza i baliranja ako nemaš svoje. a skladište može biti i vani,pokriveno sa nekim najlonom,tako rade ovi što to lože.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ma još me jedan detalj udaljio od slame a to je curenje kondenzata iz peći na sve strane....pogotovo ako baciš balu u hladnu peć, nemoš vjerovat koji potok teče iz nje...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma još me jedan detalj udaljio od slame a to je curenje kondenzata iz peći na sve strane....pogotovo ako baciš balu u hladnu peć, nemoš vjerovat koji potok teče iz nje...

to se meni zna desiti kad ubacim sirovo drvo u peć,potop.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
to se meni zna desiti kad ubacim sirovo drvo u peć,potop.

alo lega, ne ložiti sirovim drvima, troše energiju na isparavanje vlastite vode umjesto da griju plastenik ;)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
alo lega, ne ložiti sirovim drvima, troše energiju na isparavanje vlastite vode umjesto da griju plastenik ;)

u centralno za kuću mislim,a znam da je tako ali desi se.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Jučer nam se dogodio probljem :?
Paradajzi ostali bez zaštite na balkonu cijeli dan po onom jakom suncu. Polegnuli, požutili, a oni uz staklo pretvorili se u sušeni peršin... Navečer zalio, reko možda se dobiju al ništa :(

Glavni i odgovorni pere ruke, kako je mogla znati da će biti takvo sunce :roll: (a mene je :axe: kad sam rekao da ću staviti tendu)
Ova godina pušing za domaće paradajze :madmana:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Evo, nova generacija rasadničara na djelu...:heart:

p4170003.jpg

By darijus at 2012-05-07
 

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Uzgoj presadnica povrća na hranjivoj otopini ?

Pozdrav

Ima li netko od Vas iskusnih, iskustva u uzgoju presadnica na hranjivoj otopini, osobno mi se čini prema dostupnim informacijama zanimljivim načinom uzgoja ?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Početničko pitanje !

Kupio sam pilirano sjeme Judita RZ koje prvi put koristim a pitanje je:

Dali u kontejneru sjeme treba pokriti supstratom ili ne, negdje sam pročitao da pilirano sjeme nije potrebno prekriti supstratom.
Napomena kontejner je od stiropora sa 60 otvora.

Koristim Klasmann Potgrond P a za pikiranje TS3 i dali je dobro u TS3 dodati 10% Agrilit-a u saksije za pikiranje od 9 cm.

Dali koristiti Previcur Energy prilikom sadnje ili tek kad proklije sjeme ?

Ovih dana idem u sijanje pa bih zamolio vaše stručno mišljenje..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kupio sam pilirano sjeme Judita RZ koje prvi put koristim a pitanje je:

Dali u kontejneru sjeme treba pokriti supstratom ili ne, negdje sam pročitao da pilirano sjeme nije potrebno prekriti supstratom.
Napomena kontejner je od stiropora sa 60 otvora.

Koristim Klasmann Potgrond P a za pikiranje TS3 i dali je dobro u TS3 dodati 10% Agrilit-a u saksije za pikiranje od 9 cm.

Dali koristiti Previcur Energy prilikom sadnje ili tek kad proklije sjeme ?

Ovih dana idem u sijanje pa bih zamolio vaše stručno mišljenje..

Jel ti to misliš sadit u zemlju ili pustit da rastu u kontenerima.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ne, dok ne sredim manji plastenik ovo bi bilo u mini tunelu pokriveno samo agrilom i koji bi bio za testiranje za vremenski period od 30/40 dana dok se plastenik ne sredi.

Sutra ću postaviti neke slike koje sam napravio mini tunel ali tu nema više mjesta.

Svrka je testiranje i upoznavanje proizvodnje salate za vlastite potrebe.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ne, dok ne sredim manji plastenik ovo bi bilo u mini tunelu pokriveno samo agrilom i koji bi bio za testiranje za vremenski period od 30/40 dana dok se plastenik ne sredi.

Sutra ću postaviti neke slike koje sam napravio mini tunel ali tu nema više mjesta.

Svrka je testiranje i upoznavanje proizvodnje salate za vlastite potrebe.

Onda ju odmah posij u čaše i ne moraš pokrivati sa supstratom samo ju malo pritisni u supstrat ja i obićno sjeme ne pokrivam i nema problema.
Pozdrav!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Onda ju odmah posij u čaše i ne moraš pokrivati sa supstratom samo ju malo pritisni u supstrat ja i obićno sjeme ne pokrivam i nema problema.
Pozdrav!

a ja ga pokrivam svega s centimetrom supstrata i opet nema problema...
 

Najnoviji postovi

Na vrh